Międzynarodowe Zawody Jeździeckie Cavaliada w Sopocie

Międzynarodowe Zawody Jeździeckie Cavaliada w Sopocie

Przed nami wielkie jeździeckie święto! W pierwszych dniach lutego odbędą się Międzynarodowe Zawody Jeździeckie Cavaliada. Zawodniczki i zawodniczki wystąpią w Ergo Arenie w Sopocie. Co warto wiedzieć o zbliżającym się wydarzeniu? Poznaj najważniejsze informacje o Cavaliadzie i postaw swoje typy na jeździectwo w LV BET.

Najważniejsze informacje o Międzynarodowych Zawodach Jeździeckich Cavaliada w Sopocie

CAVALIADA to największe wydarzenie jeździeckie w Polsce. Zawody rozgrywane są w czterech miastach kraju, w czterech konkurencjach jeździeckich. W ciągu czterech dni rozgrywane są konkursy w skokach przez przeszkody, powożeniu zaprzęgami parokonnymi, ujeżdżeniu czy WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego). W programie nie zabrało też różnych konkursów i pokazów jeździeckich.

Impreza skierowana jest zarówno do dorosłych fanów jeździectwa, jak i dzieci. Szczególną popularnością cieszy się konkurencja „Sztafeta koń i samochód”. W sztafecie rywalizują trzyosobowe zespoły: dwóch zawodników CAVALIADY Future (dzieci na kucach) i jedna dorosła gwiazda, która pokonuje tor w Defenderze. Chętnych do rywalizacji nie brakuje też w zawodach i Hobby Horse.

Cavaliada hobby horse. Co to jest?

Hobbby horse to zabawka: głowa konia na kiju. Posiadając ją każdy uczestnik Cavaliady może przystąpić do rywalizacji w hobby horsing. Jest to sport oparty na naśladowaniu jazdy konnej przy użyciu wspomnianego kija.

Pluszowe głowy koni umieszczone na drewnianych lub plastikowych kijkach są idealne zarówno dla maluchów, którzy będą biegać po podwórku, jak i dla starszych, koncentrujących się na precyzji ruchów i harmonii. Podczas zawodów uczestnicy rywalizują ze sobą w czterech kategoriach, w tym skoki przez przeszkody czy ujeżdżanie. Zawodnicy muszą opanować rozmaite figury, jak m.in. pasaż, piruet czy trawers, ale też przeskakiwać naturalne przeszkody, np. kłody drewna.

Hobby horse i hobby horsing cieszą się szczególną popularnością w krajach skandynawskich. To właśnie tam w tym roku odbyły się po raz 10. mistrzostwa w jeździe na udawanym koniu.

Poprzednie Zawody Jeździeckie Cavaliada

Ostatnie zawody cyklu rozegrane zostały w Poznaniu. Zakończyły one XIII edycję największych w Polsce zawodów jeździeckich. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wystartował pond 300 zawodników i 550 koni. Ich rywalizacji przyglądało się z trybun ponad 17 tys. kibiców.

Kto triumfował w najważniejszych konkursach? Najważniejsze pod kątem sportowym były konkursy w skokach przez przeszkody w randze CSI4*W. Wygrał je Holender Frank Schuttert na klaczy ISIS. Drugie, zaliczane do światowego rankingu w ramach CAVALIADY w Poznaniu, czyli Dużą Rundę (145 cm) wygrał reprezentant Szwecji – Douglas Lindelöw na koniu Cheldon. W kolejne Dużej Rundzie (150 cm, z rozgrywką) triumfował Pim Mulder z Holandii na koniu Viktor.

Czwartym konkursem był Finał Średniej Rundy (145 cm, z rozgrywką). Była to jedyna wygrana Polaka. Zwycięzcą został Jarosław Skrzyczyński na 8-letnim wałachu Komboy.

Najlepszym Polakiem w dwóch pierwszych dniach rywalizacji był Andrzej Opłatek, który na koniu Le Cordial zajął 8. Miejsce, a na Diaroubet 9. miejsce.

Harmonogram Zawodów Jeździeckich Cavaliada w Sopocie

1 lutego 2024 r.

godz. 8.00

CSI2* [1] ŚREDNIA RUNDA, konkurs dwufazowy specjalny, skoki przez przeszkody (130 cm)

godz. 11.45

CSIAm-A [1A] CAVALIADA OPEN TOUR, konkurs dwufazowy specjalny, skoki przez przeszkody (110 cm)

CSIAm-A [2A] CAVALIADA OPEN TOUR, konkurs dwufazowy specjalny (120 cm)

godz. 14.30

CDN, CAVALIADA DRESSAGE TOUR – ujeżdżenie, Intermediate I, etap V

godz. 17.00

CSI2* [2] DUŻA RUNDA, konkurs zwykły (140 cm)

godz. 20.00

TRAF EVENTING TOUR – WKKW, konkurs dwunawrotowy, V etap (cross)

2 lutego 2024 r.

godz. 8.15

CSIAm-A [3A] CAVALIADA OPEN TOUR, konkurs zwykły (110 cm)

CSIAm-A [4A] CAVALIADA OPEN TOUR, konkurs zwykły (120 cm)

godz. 10.30

CSI2* [3] ŚREDNIA RUNDA, konkurs zwykły (135 cm)

godz. 14.30

CSI2* [4] DUŻA RUNDA, FEI Longines Ranking, konkurs z rozgrywką (145 cm)

godz. 18.30

TRAF EVENTING TOUR – WKKW, konkurs dwunawrotowy, VI etap (cross)

godz. 21.00

CSI2* [5] SPEED & MUSIC, konkurs szybkości (130 cm)

3 lutego 2024 r.

godz. 8.00

CSI3* [6] LAST CHANCE, konkurs zwykły (135 cm)

godz. 10.00

CAVALIADA Future – dzieci na kucach, konkurs na styl z rozgrywką, etap V

godz. 12.00

CDN, CAVALIADA DRESSAGE TOUR – ujeżdżenie, Intermediate I Freestyle, program dowolny z muzyką, etap VI

godz. 14.15

CSI2* [7] FINAŁ ŚREDNIEJ RUNDY, konkurs z rozgrywką (140 cm)

godz. 16.50

pokazy

godz. 18.00

CAVALIADA Future – sztafeta

godz. 19.30

ORLEN DRIVING TOUR – zaprzęgi parokonne, konkurs dwunawrotowy, V etap

godz. 21.00

CSI2* [8] KONKURS BARIER, konkurs o wzrastającym stopniu trudności

4 kutego 2024 r.

godz. 9.00

CSIAm-A [5A] CAVALIADA OPEN TOUR, konkurs dwufazowy (115 cm)

CSIAm-A [6A] CAVALIADA OPEN TOUR, konkurs dwufazowy (125 cm)

godz. 12.00

CSI2* [9] GRAND PRIX, z rozgrywką (145 cm)

FEI LONGINES RANKING, RANKING CAVALIADA TOUR

godz. 15.00

CAVALIADA Future – dzieci na kucach, konkurs z rozgrywką, etap VI

godz. 17.30

ORLEN DRIVING TOUR – zaprzęgi parokonne, konkurs dwunawrotowy, etap VI

Obstawianie jeździectwa w LV BET

CAVALIADA TOUR to najważniejsze wydarzenie jeździeckie w Polsce. Fani tego sportu na pewno nie będą mieli problemu ze wskazaniem faworytów kolejnej odsłony cyklu. Chcesz po raz pierwszy postawić kupony? Poznaj jak najwięcej informacji o zawodach i uczestnikach. Dzięki temu będziesz w stanie określić, którzy zawodnicy mają największe szanse na wygraną w konkursach. Zminimalizujesz ponoszone ryzyko i wskażesz pewnych zwycięzców kolejnej odsłony CAVALIADA TOUR.

Typy i zakłady bukmacherskie na jeździectwo w LV BET

Konkurencje jeździeckie, w tym konkursy w skokach przez przeszkody, powożeniu zaprzęgami czterokonnymi, możesz obstawiać w LV BET. Poznaj możliwości typowania u legalnego bukmachera w serwisie internetowym lub skorzystaj z aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć, a przefiltrujesz ofertę, poznasz rynki i wysokość kursów. Te najbardziej interesujące możesz od razu obstawiać – z łatwością postawisz swoje szczęśliwe kupony na Cavaliada Sopot 2024! Pamiętaj też o ofercie promocyjnej. To dzięki niej masz szansę na jeszcze większe emocje bez ponoszenia ryzyka. Obstawiaj konie i jeździectwo w LV BET!