World Table Tennis Championships

World Table Tennis Championships

World Table Tennis Championships znów w grze! Rozgrywki planowane były na połowę roku, zostały jednak przełożone na jego koniec. Najlepsi tenisiści stołowi zmierzą się ze sobą w Huston w dniach 23-29 listopada 2021 r.  Jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji legalny bukmacher LV BET pozwoli Ci na obstawianie tego wydarzenia. Typy bukmacherskie tenis stołowy czekają właśnie na Ciebie!

W Houston złotych medali w grze pojedynczej wywalczonych w 2019 roku w węgierskim Budapeszcie bronić będą Ma Long i Liu Shiwen. Mistrz olimpijski w finałowym pojedynku pokonał Szweda Mattiasa Falcka, a Liu okazała się lepsza od swojej koleżanki z reprezentacji Chen Meng. Z naszych reprezentantów najlepiej podczas Indywidualnych Mistrzostw Świata w Budapeszcie zaprezentowali się Li Qian i Jakub Dyjas, którzy dotarli do 1/16 finału w grze pojedynczej.

Mistrzostwa Świata w tenisie stołowym 2021

Rozgrywki w międzynarodowym kalendarzu tenisistów stołowych w sezonie 2020/2021 przeszły sporo zmian. Odwołane zostały m.in. drużynowe Mistrzostwa Świata w południowokoreańskim Busan, zaś warszawskie indywidualne mistrzostwa Europy przesunięto na późniejszy termin (miały odbyć się we wrześniu 2020 r., zaś rozegrane były 21-27 czerwca 2021 r.) przesunięte zostały też dwie najważniejsze imprezy – IMŚ w amerykańskim mieście Houston rozegranę będą w dn. 23-29 listopada 2021 r., zaś DME w Rumunii – od 28 września do 3 października 2021 r.

Mistrzostwa Świata w tenisie stołowym 2021 zgromadzą najlepszych tenisistów stołowych świata w George R. Brow Convention Center w Teksasie. Po raz pierwszy w historii mistrzostwa odbędą się w obu Amerykach. W rywalizacji udział weźmie 128 graczy w singlu (łącznie mężczyzn i kobiet) oraz 64 pary deblowe.

Mistrzostwa Świata w Tenisie Stołowym 2019

Po raz ostatni najlepsi tenisiści świata walczyli ze sobą w ramach mistrzostw w 2019 r. w Budapeszcie. Węgierska impreza odbyła się w dniach 21 – 28 kwietnia 2019 r. Była to 55. Edycja mistrzostw, po raz czwarty w historii rozegrana w Budapeszcie. Rywalizacja odbyła się w pięciu konkurencjach: jedynek mężczyzn, jedynek kobiet, gry podwójnej mężczyzn i kobiet oraz w mieszanym deblu.

Najwięcej medali trafiło do reprezentantów Chin – 5 złotych, 1 srebrny i 6 brązowych. Na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej znaleźli się Japończycy z dorobkiem 2 medali srebrnych i 1 brązowym. Trzecim krajem była Szwecja, która wygrała tylko jeden medal- srebro.

W singlu mężczyzn najlepszy okazał się Ma Long, zaś wśród kobiet triumfowała Liu Shiwen.

Zasady gry w tenisa stołowego

Tenis stołowy, znany jako ping pong, to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Jej zasady są bardzo proste. Po dwóch stronach stołu stają zawodnicy, którzy mają takie same zadanie – odbić piłeczkę w taki sposób, aby przeciwnik nie był w stanie jej odbić. Standardowo gra toczy się do trzech setów, a na imprezach wyższej rangi – do czterech. Set zaś wynosi 11 punktów. Co dwa punkty zmienia się osoba podająca piłkę. Mecz wygrywa zawodnik, który jako pierwszy wygra wskazaną liczbę setów.

Analizy i typy bukmacherskie na 2021 World Table Tennis Championships

Wytypowanie faworyta takiego turnieju nie jest łatwe. W zawodach rywalizuje ze sobą wielu najlepszych zawodników i zawodniczek, którzy są zdeterminowani w walce. O zwycięstwie decyduje czasami szczęście albo nieszczęście przeciwnika. W gronie faworytów tegorocznych rozgrywek znajdują się m.in. broniący tytułów zawodnicy czy Timo Boll, niemiecki zawodnik, który ma na koncie 19 medali podczas mistrzostw Europy i medale Igrzysk Olimpijskich. Eksperci wskazują, że jest jednym z niewielu reprezentantów Europy, który może rywalizować z Chińczykami. W roli faworyta wskazywany jest też Dimitrij Ovtcharov. W rywalizacji kobiet zaś faworytkami są Chinki: Liu Jia, Li Jiao oraz Han Ylng.

Tenis stołowy wyniki warto sprawdzać na bieżąco, a dzięki temu postawisz swoje pewne typy na to wydarzenie. Dokładna analiza możliwości zawodników, historyczne wyniki, wskazania ekspertów czy analiza kursów bukmacherskich – to wszystko ułatwi obstawianie meczów tenisa stołowego.

Zakłady bukmacherskie na 2021 World Table Tennis Championships w LV BET

Nadchodzące wydarzenie World Table Tennis Championships 2021 już wkrótce będziesz mógł typować w serwisie internetowym legalnego bukmachera LV BET. Znajdziesz w nim szeroką ofertę rynków na każdy mecz tenisa stołowego mistrzostw. Legalny bukmacher oferuje też atrakcyjne kursy i wiele atrakcyjnych bonusów, dzięki którym obstawianie tenisa stołowego będzie jeszcze bardziej emocjonujące!