Turniej WTA Nottingham

Turniej WTA Nottingham

Jeden z najlepszych turniejów kategorii 250 znów powraca! Już wkrótce tenisistki znów powalczą na kortach w Nottingham. Poznaj najważniejsze informacje o zbliżającej się rywalizacji, przeprowadź własną analizę bukmacherską i postaw typy na tenis w LV BET!

WTA Nottingham – co trzeba wiedzieć o turnieju?

Nottingham Open, dawniej znany jako The Slazenger Open to kobiecy turniej tenisowy kategorii WTA 250. Wchodzi w skład cyklu WTA World Tour. Kobiety rozgrywały swoje mecze w Nottingham w latach 1971–1973, a od 2015 r. zawody zostały wznowione. Rywalizacja toczy się na kortach trawiastych.

Data i miejsce turnieju WTA Nottingham

Rothesay Open Nottingham 2023, bo tak w tym roku nazywa się turniej, tradycyjnie odbędzie się w Nottingham Tennis Centre. Rywalizacja będzie trwała od poniedziałku 12 czerwca do niedzieli 18 czerwca 2023 r.

Kto weźmie udział w turnieju WTA Nottingham?

Nie znamy jeszcze dokładnej listy turniejowych zmagań. Do rywalizacji przystąpi 16 singlistek i 32 zawodniczki grające w deblu. Połowa z nich podchodzi do gry rozstawiona. W ubiegłym roku uprzywilejowane były: Maria Sakari, Emma Raducanu, Camila Giorgi, Zhang Shuai, Aila Tomljanović, Alison Riske, Beatriz Haddad Maja, Magda Linette.

Lista uczestników

W spisie uczestniczek tegorocznych zmagań zobaczymy tenisistki z Rosji i Białorusi, którzy w ubiegłorocznych zmaganiach nie byli dopuszczeni do gry. Organizator imprezy, podobnie jak wielu innych, sprzeciwił się ich występom i dał wyraz sprzeciwu ich działaniom wojennym na Ukrainie. To wiązało się z nałożeniem znacznych kar zarówno przez turnieje ATP, jak i WTA, a nawet zerwaniem członkostwa. To oznaczałoby konieczność odwołaniaprofesjonalnych imprez tenisowych w Queens, Eastbourne, Birmingham i Nottingham.

Zawodniczki z Rosji i Ukrainy będą dopuszczone do gry pod warunkiem podpisania deklaracji o neutralności. Obowiązywać będzie zakaz używania flag, symboli czy hymnu.

Faworyci turnieju WTA Nottingham

W ubiegłym roku w grze pojedynczej kobiet bezkonkurencyjna okazała się Beatriz Haddad Maja. Brazylijka triumfowała również w deblu wraz z Zhang Shuai. Były to pierwsze tak ważne triumfy w karierze Beatriz Haddad Maja. Zajmująca 48. miejsce w rankingu WTA tenisistka wcześniej tylko raz zagrała w finale turnieju – było to w Seulu w 2017 r. W deblu zaś jej największym osiągnięciem było dotarcie do finału wielkoszlemowego Australian Open wraz z Anną Daniliną z Kazachstanu. W ubiegłorocznej edycji turnieju na trawiastych kortach pokonała Amerykankę Alison Riske 6:4, 1:5, 6:3 (rozstawioną z nr 6 w imprezie).

Kto w tym roku uzyska najlepsze wyniki? Podczas analizy bukmacherskie warto poznać zeszłoroczne triumfatorki. Informacje te ułatwią wskazanie faworytek zbliżającej się rywalizacji!

Na kortach Wielkiej Brytanii można było oglądać też Polki. Grały tam Magdalena Fręcha, Katarzyna Kawa, Magda Linette oraz Urszula Radwańska.

Drabinka turnieju WTA Nottingham

Do turnieju przystąpią 64 zawodniczki, które rozpoczną rywalizację w klasyfikacjach. Kolejne etapy będą eliminowały połowę zawodniczek. Do ćwierćfinałów przystąpią wyłącznie najlepsze z nich. Jak będzie wyglądała drabinka turnieju?

  • Round of 64
  • Round of 32
  • Round of 16
  • Quarterfinals
  • Semifinals
  • Final

Obstawianie turnieju WTA Nottingham w LV BET

Każdy turniej WTA przyciąga najlepsze zawodniczki na kort, a na trybuny tłumy kibiców. Wyniki zawodów zaś możesz obstawiać w zakładach bukmacherskich. Niezależnie od tego, czy chcesz postawić kupony na wielkoszlemowe zawody, czy turniej WTA 250, warto wcześniej odpowiednio się przygotować. Poznanie zawodniczek, ich pozycji w rankingu, wyników ostatnich meczów, ale też porównanie H2H, miejsca rozgrywania turnieju, nawierzchni kortu czy nawet prognozy pogody – to niezbędne informacje do przeprowadzenia analizy bukmacherskiej. Wyciągnięcie odpowiednich wniosków pozwoli na zminimalizowanie ryzyka, a w konsekwencji – postawienie pewnych typów bukmacherskich! Zapowiedzi zbliżających się imprez, informacje o zawodniczkach oraz typach i kursach poznasz na blogu sportowym LV BET!

Zakłady bukmacherskie na turniej WTA Nottingham w LV BET

Swoje szczęśliwe kupony bukmacherskie na wyniki turnieju WTA w Nottingham możesz postawić w LV BET! Legalny bukmacher towarzyszy najważniejszym rywalizacjom i pozwala na obstawianie w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Poznaj też dostępne promocje i bonusy, dzięki którym będziesz miał szansę na bardziej emocjonująca zabawę. Jesteś gotowy na nowe wyzwania? Podejmij je w LV BET!