Turniej snookera: Shanghai Masters

Turniej snookera: Shanghai Masters

Organizacja World Snooker Tour po raz pierwszy od 2019 r. wyruszy do Chin. Jesienią odbędzie się tam turniej Shanghai Masters 2023. Po czterech latach przerwy Ronnie O’Sullivan będzie bronił tytułu w starciu z największymi gwiazdami snookera. Poznaj najważniejsze informacje o tej rywalizacji i postaw swoje typy bukmacherskie na snooker w LV BET.

Najważniejsze informacje o turnieju snookera Shanghai Masters

Shanghai Masters 2023 to profesjonalny, nierankingowy turniej snookera. Rozegrany zostanie w Shanghai Grand Stage w Chinach. Rywalizacja będzie toczyła się w dniach 11–17 września 2023 r. W stawce znajdzie się 24 graczy, w tym 16 najlepszych snookerzystów na świecie, czterech najwyżej sklasyfikowanych graczy z Chin i czterech zawodników, którzy otrzymają od organizatorów dzikie karty. Te ostatnie zostały przyznane na podstawie występów na niedawnych zawodach CBSA U21 w Dongguan w prowincji Guangdong. Gracze są rozstawieni w turnieju na podstawie swojego światowego rankingu. Ośmiu najwyżej rozstawionych graczy przechodzi do drugiej rundy. Każdy zaproszony chiński gracz zmierzy się w pierwszej rundzie z jednym z zawodników rozstawionych z miejscami 9–16.

Poprzednie edycje i kilka słów o historii Shanghai Masters

W tym roku rozegrana zostanie 13. edycja Shanghai Masters. Pierwsza odbyła się w 2007 r. Tegoroczne zmagania będą pierwszym oficjalnie uznanym turniejem snookerowym, który rozgrany będzie w Chinach od czasu pandemii Covid-19 . Do obrony tytułu podejdzie Ronnie O’Sullivan. W ostatniej edycji, która odbyła się w 2019 r., pokonał w finale Shauna Murphy’ego. Było to jego trzecie zwycięstwo z rzędu, po turnieju w 2017 r. i 2018 r. Wcześniej na najwyższym miejscu podium stawali m.in. Ding Junhui (2016 r., 2013 r.), Kyren Wilson (2015 r.), John Higgins (20122 r.), Mark Selby (2011 r.) czy Ali Carte (2010 r.) W tym roku zapowiada się mistrzowski turniej, bo wszyscy ci zawodnicy przystąpią do jesiennej rywalizacji. Który z nich zwycięży w finale? Obstawiaj w zakładach bukmacherskich LV BET! Będziesz miał szansę na wygraną. Co prawda nie tak wysoką, jaka czeka na uczestników zmagań. Na najlepszych czekają wysokie nagrody. Pula nagród w tegorocznym turnieju wynosi 825 000 funtów.

Podział nagród w Shanghai Masters:

 • Zwycięzca: 210 000 funtów
 • Drugie miejsce: 105 000 funtów
 • Półfinał: 70 000 funtów
 • Ćwierćfinał: 35 000 funtów
 • Ostatnich 16: 17 500 funtów
 • Ostatnie 24: 10 000 funtów
 • Najwyższa przerwa: 10 000 funtów

Uczestnicy Shanghai Masters

Jedną z uczestniczek tegorocznych zmagań snookerowych w Shanghaju będzie wicemistrzyni Świata Kobiet Bai Yulu. Jest jedną z czterech zawodniczek, które przeszły przez eliminacje. Dzikie karty trafiły również do: Denga Haohui, Dong Zihao i Gong Chenzhi. Gracze ci zmierzą się z Alim Carterem, Robertem Milkinsem, Johnem Higginsem lub Hosseinem Vafaei. Losowanie odbędzie się podczas ceremonii otwarcia przed rozpoczęciem wydarzenia.

Ronnie O’Sullivan zacznie swoją przygodę od starcia z Ali Carterem lub zdobywcą dzikiej karty. Nowy mistrz świata Luca Brecel rozpocznie walkę z Markiem Williamsem lub Pang Junxu, a Judd Trump zmierzy się z Jackiem Lisowskim lub Zhou Yuelongiem.

Wszystkie mecze, aż do ćwierćfinału włącznie, rozgrywane są w trybie best of 11, w półfinałach – w trybie best of 21, a w półfinale – w trybie best of 21.

Harmonogram Shanghai Masters

W pierwszym dniu turnieju zaplanowano 8 pojedynków. W I rundzie zmierzą się:

 • Ali Carter – zwycięzca dzikiej karty
 • John Higgins – zwycięzca dzikiej karty
 • Hossien Vafaei – zwycięzca dzikiej karty
 • Jack Lisowski – Zhou Yuelong
 • Gary Wilson – Fan Zhengyi
 • Ding Junhui – Si Jiahui
 • Robert Milkins – zwycięzca dzikiej karty
 • Mark Williams – Pang Junxu

Pewnymi uczestnikami drugiej rundy są: Ronnie O’Sullivan, Kyren Wilson, Mark Selby, Judd Trump, Mark Allen, Neil Robertson, Shaun Murphy i Luca Bracel. Ich rywalami będą zwycięzcy meczów z I rundy. Wygrani tego etapu rozgrywek spotkają się w ćwierćfinałach.

Obstawianie Shanghai Masters w LV BET

Rozpoczynasz przygodę z bukmacherką? A może chcesz postawić swój pierwszy kupon na snooker? Świetnie wybrałeś! Przed rozpoczęciem typowania upewnij się, że posiadasz odpowiednią wiedzę. Do postawienia pewnych kuponów niezbędna jest wiedza o tej dyscyplinie sportu, ale też zawodnikach. Warto pamiętać, że grono zawodników na najwyższym poziomie jest dość wąskie. A to oznacza, że Twoja analiza może ograniczać się wyłącznie do kilku sportowców. Sprawdź wyniki wcześniejszych występów, a szczególnie tych w niedalekiej przeszłości. Sprawdź też aktualne informacje o formie i dyspozycji sportowców. Te często możesz znaleźć w mediach społecznościowych. Swoje wskazania porównaj z typami innych graczy oraz faworytami ekspertów. Tak dokładna analiza pozwoli Ci na postawienie pewnych typów bukmacherskich na snooker.

Typy i zakłady bukmacherskie na snookera w LV BET

Zakłady bukmacherskie na snooker oferują ciekawe możliwości obstawiania. Typować możesz m.in. wynik meczu, liczbę frejmów, dokładny wynik czy handicapy na frejmy. To opcje dostępne w zakładach długoterminowych. Szersze możliwości dostaniesz zaś w zakładach live. Dostępne rynki oraz wysokość oferowanych kursów bukmacherskich możesz sprawdzić w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej legalnego bukmachera LV BET. Nie zapomnij również skorzystać z promocji i bonusów, dzięki który będziesz miał szanse na wyższe wygrane. Jesteś gotowy na nowe wyzwanie? Podejmij je w LV BET i obstawiaj zwycięzcę turnieju Shanghaj Masters 2023!