Turniej golfowy Genesis Scottish Open 2024 | LV BET Blog

TURNIEJ GOLFOWY GENESIS SCOTTISH OPEN 2024

Już w połowie lipca Renaissence Club po raz szósty z rzędu będzie gościł golfistów w ramach Genesis Scottish Open. Kto zapisze się na liście zwycięzców? Poznaj najważniejsze informacje o zbliżającym się turnieju i obstawiaj golf w LV BET!

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE TURNIEJU GENESIS SCOTTISH OPEN

Turniej golfowy Genesis Scottish Open 2024 | LV BET BlogGenesis Scottish Open to profesjonalny turniej golfowy rozgrywany w Szkocji. Jest jednym z pięciu turniejów, które są częścią Rolex Series, jednego z najważniejszych wydarzeń European Tour. Przed lata rozgrywany był na różnych polach, a ostatnio golfistów gości Renaissence Club. Pula nagród w 42. edycji zmagań wynosi 9 000 000 dol., z czego do zwycięzcy trafi 1 575 000 dol.

W 2023 r. triumfował Rory McIlroy, który w głównej potyczce pokonał Roberta MacIntyre’a. W wcześniejszej edycji najlepszy był Xander Schauffele.

Najbliższy turniej golfowy Genesis Scottish Open rozgrywany będzie równocześnie z Mistrzostwami ISCO w Kentucky. Zawody te, wraz z The Open Championship, rozgrywanymi również w Szkocji oraz Barracuda Champion w Kalifornii, wchodzą w skład PGA Tour. Na punkty w rankingu Power ma szansę 156 golfistów.  

KRÓTKA HISTORIA TURNIEJU GENESIS SCOTTISH OPEN

Pierwszy turniej, rozgrywany pod nazwą Sunbeam Electric Scottish Open, był częścią European Tour 1972. Odbył się w Downfield Golf Club w Dundee. Najlepszy okazał się Neil Coles, który pokonał Briana Huggetta. Całkowita nagroda pieniężna wyniosła 10 000 funtów, a nagroda dla zwycięzcy wyniosła 2000 funtów.

Wydarzenie to powróciło do kalendarza European Tour w 1986 r. Było to Glasgow Open. Turniej rozgrywany był w Haggs Castle Golf Club w latach 1983-1985 został przemianowany na Scottish Open. Już w 1986 r. golfiści walczyli o nagrodę pieniężną w wysokości 130 000 funtów (i 21 660 funtów dla zwycięzcy). W 1997 r. Scottish Open w harmonogramie European Tour zajął turniej Loch Lomond World Invitational. Od 2001 r. zaś impreza ta przemianowana została na Scottish Open, a wszystkie poprzednie edycje otrzymały status Scottish Open.

W 2017 r. Scottish Open stał się wydarzeniem Rolex Series. To spowodowało zwiększenie funduszu nagród do 7 mln dolarów. Od 2022 r. turniej był współsankcjonowany przez PGA Tour i sponsorowany jest przez Genesis.

KIEDY I GDZIE ZOSTANIE ROZEGRANY TURNIEJ GENESIS SCOTTISH OPEN 2024

11-14 lipca 2024 r., The Reaissance Club, Szkocja – fani golfa na pewno dobrze znają tę datę i miejsce. To właśnie tam rozegrany będzie turniej golfowy Genesis Scottish Open 2024. Golfiści zmierzą się na polu Renaissance Club. Oferuje ono grę na 7,293 jardach.

WYNIKI TURNIEJU GENESIS SCOTTISH OPEN W 2023 ROKU

Rory McIlroy – to właśnie on wygrał ostatnią edycję szkockiego turnieju. Zadania tego nie ułatwiła pogoda, a szczególnie mocne porywy wiatru. Była na tyle trudna, że niezbędne było przesunięcie czasów końcowych rundy w Scottish Open o kilka godzin. Jego głównym rywalem był Robert MacIntyre. W ostatecznym pojedynku McIlroy potrzebował par i birdie nad dwoma ostatnimi dołkami. Dokonał tego i sięgnął po 24. zwycięstwo w karierze PGA Tour, 16. w DP World Tour i drugie w obu trasach w sezonie. Było to zwieńczenie jego doskonałej formy w tamtym czasie; zajmował miejsce w pierwszej dziesiątce w każdym z poprzednich pięciu startów.

UCZESTNICY TURNIEJU GENESIS SCOTTISH OPEN 2024

Znamy już pełną listę uczestników zmagań w Szkocji. Do rywalizacji podejdzie 156 golfistów z całego świata. Wśród najlepszych z nich można wymienić:

Rory McIlroy, Xander Schauffele, Collin Morikawa, Ludwig Åberg, Wiktor Hovland, Tommy Fleetwood, Tom Kim, Min Woo Lee, Hideki Matsuyama, Matt Fitzpatrick, Justin Thomas, Sungjae Im, Robert MacIntyre, Corey Conner, Aaron Rai, Wyndham Clark, Sahith Theegala, Maksymalny Homa, Jordan Spieth, Christiaan Bezuidenhout, Byeong Hun An, Brian Harman, Sepp Straka, Davis Thompson, Woo Kim, Tomasz Detry, Adam Scott, Tom Hoge, Erik Van Rooyen, Alex Noren, Wola Zalatoris, Tom McKibbin, Ryan Fox, Nicolai Hojgaard, Keith Mitchell, Denny McCarthy, Billy Horschel, Rasmus Hojgaar, Matthieu Pavon, Harris English.

TYPY I KURSY BUKMACHERSKIE NA TURNIEJ GENESIS SCOTTISH OPEN 2024

Serwis internetowy dostępny na stronie i aplikacja mobilna legalnego bukmachera LV BET to miejsce, gdzie obstawisz wszystkie najważniejsze wydarzenia golfowe na świecie. Wystarczy kilka kliknięć, a poznasz dostępne rynki i wskażesz swoich faworytów. Wykorzystaj atrakcyjne kursy, ale też promocje i bonusy. Obstawaj golf w LV BET i wygrywaj!

OKIEM REDAKCJI: FAWORYCI TURNIEJU GENESIS SCOTTISH OPEN

Rory McIlroy, który wygrał zeszłoroczny Scottish Open, jest faworytem również w zbliżające się edycji. O wygraną w Scottish Open 2024 powalczy też panujący mistrz PGA Xander Schauffel, ale też Collin Morikawa, Ludvig Aberg, Viktor Hovland czy Tommy Fleetwood. To pierwsza szóstka kandydatów w stawce Scottish Open 2024, na którą warto stawiać!

GOLF W LV BET

Obstawianie w zakładach bukmacherskich nie musi być trudne! Kluczem do trafnego i pewnego typowania jest dokładna analiza bukmacherska. Na czym ona polega? Przede wszystkim na poznaniu zawodników, określeniu ich szans i formy oraz porównaniu możliwości. Wyciągnięcie trafnych wniosków pozwoli Ci na zminimalizowanie ponoszonego ryzyka, a w konsekwencji wygraną w LV BET. Jakie rynki możesz obstawiać? To przede wszystkim zakład na zwycięzcę dnia lub turnieju, ale też H2H, poniżej / powyżej w odniesieniu do liczby uderzeń lub zdobytych dołków czy handicapy. A Ty na które rynki postawisz swoje kupony? Poznaj dostępne możliwości już dziś w LV BET i obstawiaj golf!