Turniej finałowy Ligi Narodów Kobiet 2024 | LV BET Blog

TURNIEJ FINAŁOWY LIGI NARODÓW W PIŁCE SIATKOWEJ KOBIET 2024

Reprezentacja Polski awansowały do turnieju finałowego Ligi Narodów, który rozegrany zostanie w Bangkoku. Siatkarek pod wodzą Stefano Lavariniego fantastycznie prezentuje się w tegorocznym turnieju. Czy odniosą sukces w najważniejszej fazie rozgrywek? Obstawiaj wyniki meczów w LV BET!  

TAJLANDIA Z AUTOMATYCZNYM AWANSEM NA TURNIEJ FINAŁOWY

Turniej finałowy Ligi Narodów Kobiet 2024 | LV BET BlogW Lidze Narodów kobiet Biało-Czerwone wygrały na turniejach w Antalyi i Arlington wszystkie osiem spotkań, a więc zaliczyły komplet zwycięstw. Pierwszą porażkę w meczu Polska odniosły dopiero w 3. tygodniu rozgrywek, w Hongkongu. Polskie siatkarki musiały uznać wyższość Brazylijek, które pozostały niepokonane w pierwszej fazie. W kolejnych meczach Polki zrealizowały swój cel i wywalczyły awans do turnieju finałowego w Lidze Narodów. Będą miały możliwość obrony brązowego medalu wywalczonego przed rokiem.

Reprezentacja naszego kraju jest jedną z siedmiu drużyn, które wywalczyły awans w kwalifikacjach. Ósme miejsce przyznane było automatycznie – przypadło ono reprezentacji Tajlandii jako dla gospodarza zawodów.

GDZIE I KIEDY ODBĘDZIE SIĘ TURNIEJ FINAŁOWY LN KOBIET 2024

Tegoroczny turniej finałowy Ligi Narodów kobiet rozegrany zostanie w Bangkoku w Tajlandii. Najważniejsze mecze będzie można śledzić w dniach 20-23 czerwca 2024 r. Ćwierćfinały rozegrane będą w czwartek i piątek (20 i 21 czerwca), półfinały zaś w sobotę (22 czerwca). Rywalizacja o medale zaplanowane są w niedzielę 23 czerwca 2024 r.

Będzie to najważniejszy etap zmagań w tegorocznym turnieju Volleyball Nations League. Ten rozpoczął się w maju.

TABELA LIGI NARODÓW SIATKAREK PO FAZIE ZASADNICZEJ

Pierwszy turniej z udziałem reprezentacji Polski odbył się w tureckiej Antalyi. Biało-czerwone zwyciężyły z Włoszkami 3:0, podobnie jak później z Francuzkami, Holenderkami i Japonkami. Niepokonane były też w amerykańskim Arlington, gdzie triumfowały 3:1 z mistrzyniami świata Serbkami, 3:0 z Koreą Południową, 3:0 z Niemkami i 3:1 z Amerykankami. 2. tydzień rozgrywek ekipa Lavariniego kończyła na pierwszym miejscu w tabeli VNL.

Pierwszą porażkę odniosły dopiero w Hongkongu. Uległy Brazylijkom 1:3, a następnie triumfowały w meczach z Dominikaną i Tajlandią 3:0. Na zakończenie Polski przegrały z Chinami 3:0.

TABELA VOLLEYBALL NATIONAL LEAGUE KOBIET 2024

 1. Brazylia – 31 pkt.
 2. Polska – 24 pkt.
 3. Turcja – 24 pkt.
 4. Włochy – 22 pkt.
 5. Japonia – 22 pkt.
 6. Stany Zjednoczone – 19 pkt.
 7. Chiny – 18 pkt.
 8. Holandia – 18 pkt.
 9. Kanada – 17 pkt.
 10. Serbia – 9 pkt.
 11. Dominikana – 9 pkt.
 12. Tajlandia – 7 pkt.
 13. Francja – 8 pkt.
 14. Niemcy – 6 pkt.
 15. Korea Południowa – 6 pkt.
 16. Bułgaria – 3 pkt.   

KTO ZAGRA W TURNIEJU FINAŁOWYM 2024

Siedem najlepszych ekip oraz Tajlandia zakwalifikowały się do finałów w Bangkoku. A to oznacza, że do gry przystąpią reprezentacje następujących krajów: Brazylia, Polska, Turcja, Włochy, Japonia, USA i Chiny.

DRABINKA I HARMONOGRAM FAZY PLAY OFF LN W SIATKÓWCE KOBIET 

W turnieju finałowym Ligi Narodów siatkarek udział weźmie osiem drużyn. Zmierzą się ze sobą w ćwierćfinałach. Uczestniczki powalczą w parach:  

 • Brazylia – Tajlandia (20.06., godz. 15.30)
 • Chiny – Japonia (20.06., godz. 12.00)
 • Włochy – USA (21.06., godz. 12.00)
 • Polska – Turcja (21.06., godz. 15.30)

Zwycięzcy tej fazy rozgrywek przejdą do dalszej gry. 22 czerwca 2024 r. o godz. 17.00 i 20.30 będzie można śledzić półfinały.

Mecz o 3. miejsce zaplanowany jest dzień później. Początek spotkania o godz. 17.00

Finał Ligi Narodów odbędzie się 23 czerwca 2024 r. o godz. 20.30.

KADRA REPREZENTACJI POLSKI NA TURNIEJ FINAŁOWY

Obecnie znamy szeroki skład polskiej kadry. Na decyzję Stefano Lavariniego o składzie, który wyjdzie na parkiet, musimy jeszcze poczekać.

SZEROKI SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI SIATKAREK NA LIGĘ NARODÓW 2024

Atakujące: Monika Gałkowska, Aleksandra Rasińska, Malwina Smarzek, Magdalena Stysiak
Rozgrywające: Julia Bińczycka, Marlena Kowalewska, Julia Nowicka, Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz
Środkowe: Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Weronika Centka, Aleksandra Gryka, Magdalena Jurczyk, Agnieszka Korneluk, Joanna Pacak, Dominika Pierzchała, Kamila Witkowska
Przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Paulina Damaske, Aleksandra Dudek, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk, Julita Piasecka, Olivia Różański
Libero: Justyna Łysiak, Paulina Maj-Erwardt, Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska

PLAN TRANSMIJI MECZÓW W SIATKARSKIEJ LIDZE NARODÓW

Transmisje meczów siatkarskiej Ligi Narodów kobiet będzie można śledzić na kanałach Polsatu.

Polsat Sport 1: 

 • godz. 10.00: Liga Narodów siatkarek: Studio
 • godz. 10.50: Liga Narodów siatkarek: Polska – Dominikana (transmisja w Polsacie, Polsacie Sport Premium 1)
 • godz. 13.00: Liga Narodów siatkarek: Studio 

Polsat Sport 2: 

 • godz. 7.20: Liga Narodów siatkarek: Bułgaria – Brazylia
 • godz. 12.10: Liga Narodów siatkarek: Włochy – Korea Południowa
 • godz. 14.20: Liga Narodów siatkarek: Chiny – Niemcy 

Polsat Sport 3: 

 • godz. 8.20: Liga Narodów siatkarek: Kanada – Holandia

Polsat Sport Premium 1: 

 • godz. 10.50: Liga Narodów siatkarek: Dominikana – Polska

TYPY I ZAKŁADY BUKMACHERSKIE NA TURNIEJ FINAŁOWY LN KOBIET 2024

Legalny bukmacher LV BET towarzyszy siatkarkom i siatkarzom podczas całego turnieju Ligi Narodów 2024. W jego serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej znajdziesz szeroki wybór rynków na wszystkie turniejowe mecze. To nawet kilkadziesiąt różnych możliwości typowania – od wskazania zwycięzcy, przez dokładny wynik, mniej/więcej, handicapy, po indywidualne osiągi poszczególnych zawodników.

Wśród faworytek Volleyball Nations League wymieniane są Turczynki, Włoszki, Brazylijki i Polki. Biało-czerwone, mimo świetnej postawy, nie są głównymi faworytkami do tytułu. Największe szanse na złote medale w tegorocznej Lidze Narodów mają wciąż obrończynie tytułu z Turcji. Jak zwykle wysoko oceniane są też szanse kadr z Włoch i Brazylii.

A ty na kogo postawisz swoje kupony bukmacherskie?

SIATKÓWKA W LV BET

Postawą pewnego typowania w zakładach bukmacherskich jest odpowiednie przygotowanie. Obejrzyj dotychczas rozegrane mecze w Lidze Narodów, aby określić formę i możliwości poszczególnych drużyn. Sprawdź też kondycję kluczowych zawodniczek, a szczególnie informacje o kontuzjach. Ważne informacje zawiera też tabela Ligi Narodów czy wszelkie statystyki i porównania H2H.

Czy polskie siatkarki obronią trzecie miejsce? A może zwyciężą w tegorocznych rozgrywkach? Przygotuj się do obstawiania siatkówki w LV BET i stawiaj swoje szczęśliwe kupony już dziś.