Turniej Call of Duty League – Major 3

Turniej Call of Duty League – Major 3

Rozgrywki Call of Duty wchodzą w kolejną fazę. Już w czerwcu rozegrany zostanie kolejny turniej Call of Duty League Major 3 Tournament. Jak wyglądały wcześniejsze edycje i kto ma obecnie szansę na wygraną? Sprawdź w LV BET!

W 2003 r. amerykańskie przedsiębiorstwo Activision wypuściło na rynek nową grę – Call of Duty. Początkowo rozgrywka skoncentrowana była na II wojnie światowej, ale w 2007 r. przeniosła się ona do obecnych czasów. Przez lata na rynku pojawiały się kolejne wydania Call of Duty, a każda z nich odnosiła sukces. W 2011 r. sprzedanych było już 100 mln egzemplarzy, a rok później – 40 mln korzystało z gier z serii do rozgrywki wieloosobowej.

Turniej Call of Duty

Call of Duty League 2022 to najważniejszy cykl rozgrywek w roku. Składa się 4 majorów. Pierwszy z nich rozegrany został na początku marca w Arlington w Stanach Zjednoczonych. Konkurencję pokonali zawodnicy OpTic TEX, zaś na drugim miejscu uplasował się team ATL FaZe. Po raz ostatni zawodnicy rywalizowali ze sobą na początku kwietnia, również w Stanach Zjednoczonych. Były to cztery dni pełne emocji! W wielkim finale spotkali się e-sportowcy z Guerrillas i Atlanta FaZe. Wygrali Partyzanci z Los Angeles. Do zwycięzców każdego majora trafia po 200 tys. dolarów oraz 65 pkt. CDL. Za zajęcie drugiego miejsca zaś nagroda pieniężna wynosi 120 tys. dolarów i przyznawanych jest dodatkowych 50 pkt. Teraz czas na kolejną rywalizację!

Turniej esportowy

E-sport zyskuje coraz większą popularność wśród graczy i widzów. Każdy turniej to duże widowisko, podczas którego nie brakuje emocji! Typerzy mogą też obstawiać najważniejsze wydarzenia w swoich ulubionych zakładach bukmacherskich LV BET. Na czym polega rywalizacja w Call of Duty? To jednoosobowa strzelanka o tematyce wojennej. Gracz bierze udział w różnych konfliktach zbrojnych. W walce towarzyszą mu sojusznicy, sterowani przez komputer. Aby wyeliminować przeciwników gracz używa różnego sprzętu wojskowego. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i widowiskowa. Widzowie nie mogą więc narzekać na nudę! Aby jeszcze bardziej wczuć się w grę możesz typować najważniejsze mecze i turnieje w LV BET!

Call of Duty League działa na rynku dopiero od 2 lat, a już ma swoje wierne grono fanów. Ta profesjonalna liga esportowa, podobnie jak w innych rozgrywkach, opiera się na zaplanowanych meczach w sezonie zasadniczym, w którym walczą o pozycję w play-offach. Nikt nie spada i nie zalicza awansu, jak to ma miejsce w innych ligach. W grze zawsze jest 12 drużyn. Aż dziewięć z nich pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Do stawki dołączyli też zawodnicy z Londynu, Toronto i Paryża.  Czas na kolejną odsłonę ich rywalizacji!

Turniej Major 3

Call of Duty League 2022 Major 3 to część fazy play-off w tym roku. Do rywalizacji w nim przystępuje dwanaście drużyn w drabince podwójnej eliminacji. Celem rywalizacji jest wyłonienie mistrzów Major 3. Rozstawienie uczestników jest zależne od wyników meczów kwalifikacyjnych. Stosowana jest drabinka podwójnej eliminacji. 9 najlepszych drużyn przechodzi do Wielkiego Finału. Major 3 odbędzie się w dniach 2-5 czerwca 2022 r. w Toronto w Kanadzie.

Kto wystąpił w poprzednich edycjach? Do rywalizacji przystąpili: ATL FaZe, LDN Royal Ravens, LA Thieves, OpTic TEX, SEA Surge, TOR Ultra, LA Guerrilles, BOS Breach, FLA Mutineers, MIN ROKKR, NY Subliners, PAR Legion. Teamy te wystąpią również w Kanadzie.

W zwycięskich składach znaleźli się:

  • ATL FaZe – aBeZy, Simp, Cellium, Arcitys Crowder, RJ
  • TOR Ultra LA Guerrilles – SlasheR, Asim, Huke, Spart, Ricky Bevils
  • TOR Ultra – Cammy, CleanX, Bance, Insight, MarkyB

Podczas rywalizacji w Kanadzie składy te mogą się nieco zmienić, bo zgodnie z zasadami ligi każda drużyna musi mieć co najmniej siedmiu graczy, ale maksymalnie dziewięciu.

Zakłady bukmacherskie na Call of Duty w LV BET

E-sport jest coraz popularniejszy nie tylko wśród graczy, ale też wśród typerów z zakładach bukmacherskich. Obstawianie Call of Duty nie różni się od obstawiania innych dyscyplin sportowych. Warto rozpocząć od sprawdzenia gry – jej reguł, zasad czy uczestników. Kolejnym krokiem powinno być poznanie najważniejszych imprez. Poznaj turnieje esportowe w 2022 i wybierz te interesujące! Każdy major Call of Duty na pewno zasługuje na specjalną uwagę.  Teraz czas przygotować się na kolejną jego odsłonę! Przygotuj się do typowania zmagań e-sportowców w czerwcu i postaw swoje szczęśliwe kupony na Call of Duty League Major 3 Tournament w LV BET!