Szymon Dusza vs Cezary Oleksiejczuk na FEN 34 – kto jest faworytem?

Szymon Dusza vs Cezary Oleksiejczuk na FEN 34 – kto jest faworytem?

Jedną z najbardziej emocjonujących walk na FEN 34 będzie pojedynek Szymona Duszy (10-5, 7 KO, 1 SUB) przeciwko Cezaremu Oleksiejczukowi (6-2, 3 KO, 2 SUB). 21-letni Oleksiejczuk stopniowo buduje swoją pozycję w organizacji Fight Exclusive Night. Zdaniem wielu ekspertów, jest to obecnie jeden z najbardziej perspektywicznych zawodników na polskiej scenie MMA. Szymon Dusza z pewnością będzie jednak godnym rywalem dla zawodnika z Łęcznej.

Podstawowe informacje o walce Dusza vs Oleksiejczuk

Gala Fight Exclusive Night 34 odbędzie się już 28 maja. Na karcie walk już teraz nie brakuje ciekawych zestawień. Fani ostrzą sobie apetyty szczególnie na starcie Szymona Duszy z Cezarym Oleksiejczukiem. Dłużej z federacją jest związany 30-letni Dusza, który zadebiutował na FEN 21 doświadczając porażki przez decyzję sędziów przeciwko Oskarowi Somerfeldowi. Oleksiejczuk dołączył do rodziny FEN dopiero w lutym 2021 roku na gali FEN 32. Młody zawodnik z Łęcznej pokazał się z bardzo dobrej strony i pokonał przez nokaut Djamila Chana. Włodarze organizacji z pewnością pokładają spore nadzieje w Oleksiejczuku, który jest jedną z młodych nadziei polskiego MMA.

Jak prezentują się rekordy obu zawodników?

Zacznijmy od bardziej doświadczonego Szymona Duszy. 30-letni zawodnik ma na swoim koncie 15 profesjonalnych pojedynków, z czego 10 z nich wygrał. Jego występy na FEN wypadają w kratkę, ale póki co,  Dusza ma bilans dodatni. Wygrywał z Tymoteuszem Łopaczykiem, Kamilem Gniadkiem oraz Rolandem Čambalem. Porażek doznawał natomiast w pojedynku przeciwko Oskarowi Somerfeldowi oraz Kacprowi Koziorzębskiemu. Dusza może się pochwalić bardzo widowiskowym stylem walki. Na 10 pojedynków aż 8 kończył przed czasem: 7 przez nokaut oraz 1 przez poddanie.

Doświadczenia, mimo młodego wieku, nie brakuje Cezaremu Oleksiejczukowi, który stoczył już 8 profesjonalnych walk. To młodszy brat dobrze znanego w środowisku MMA Michała Oleksiejczuka. Na chwilę obecną ma na swoim koncie dwie porażki. Przegrywał z Kamilem Dołgowskim oraz Jackiem Jędraszczykiem. Ostatnie cztery pojedynki kończyły się jednak zwycięstwem Oleksiejczuka. Po trzech kolejnych wygranych przeciwko: Jackowi Bednorzowi, Damianowi Majewskiemu (walka na gołe pięści) oraz Antonowi Franijicowi, zawodnik został zakontraktowany przez organizację FEN. Swoją pierwszą walkę stoczył w lutym 2021 roku pokonując Djamila Chana. Oleksiejczuk z sześciu wygranych walk pięć kończył przed czasem – trzy nokauty i dwa poddania.

Typy i analizy bukmacherskie na walkę Dusza vs Oleksiejczuk

Wytypowanie tej walki nie należy do najprostszych zadań, biorąc pod uwagę bardzo zbliżone warunki fizyczne obu zawodników. Doświadczenie wskazuje na Szymona Duszę, który w zawodowej karierze stoczył dwa razy więcej walk. Cezary Oleksiejczuk jest bardzo młodym zawodnikiem, który stale notuje progres. W każdej kolejnej walce możemy zauważyć wyraźny postęp. Dlatego też, zdaniem ekspertów, jak również bukmacherów, to właśnie zawodnik z Łęcznej będzie faworytem tego pojedynku. Prognozy są jednak bardzo ostrożne i wskazują na bardzo wyrównany pojedynek, w którym obaj zawodnicy będą mieli swoje okazje do zwycięstwa.

Oleksiejczuk jest zawodnikiem bardzo wszechstronnym. Dysponuje dobrą stójką, a jednocześnie, bardzo przyzwoicie radzi sobie w parterze. Z kolei Dusza zdecydowanie stawia na stójkę. Być może to właśnie parter zdecyduje o tym, który z zawodników okaże się lepszy. Biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość walk z udziałem tych panów kończy się przed czasem, możemy śmiało zakładać, że także tym razem walka nie potrwa na dystansie trzech rund. Jako najbardziej prawdopodobny scenariusz w tym momencie możemy zakładać zwycięstwo Oleksiejczuka przed czasem.

Zakłady bukmacherskie na walkę FEN 34: Szymon Dusza vs Cezary Oleksiejczuk

Walka Szymona Duszy przeciwko Cezaremu Oleksiejczukowi odbędzie się 28 maja na gali FEN 34. W karcie walk pojawią się również tacy zawodnicy, jak: Paweł Trybała, Łukasz Borowski, Łukasz Charzewski, Damien Lapilus, Michał Piwowarski czy Kacper Miklasz Nie zabraknie także pojedynku pań, w którym zmierzy się Ekaterina Shakalova z Jamilą Sandorą. Walka dusza kontra Oleksiejczuk wydaje się jednym z najbardziej ciekawych i emocjonujących zestawień na karcie walk. Drugie zwycięstwo Oleksiejczuka z rzędu może wzmocnić jego pozycję w organizacji i przynieść rychłą szansę stoczenia pojedynku o pas mistrzowski.

Zakłady bukmacherskie na FEN 34 będzie można obstawiać w serwisie bukmacherskim LV BET. Gracze mają do dyspozycji bogatą ofertę zakładów, dzięki czemu, można wskazać nie tylko swój typ na zwycięzcę, ale również wytypować sposób i czas zakończenia pojedynku. Zakłady na walkę Szymon Dusza vs Cezary Oleksiejczuk z pewnością przyciągną duże zainteresowanie ze strony typerów interesujących się sportami walki. Faworytem tego pojedynku będzie Cezary Oleksiejczuk, ale starszy i bardziej doświadczony Dusza z pewnością nie będzie dla niego łatwym przeciwnikiem.