Jak kształtują się szanse Polaków w starciu z Rosją?

Jak kształtują się szanse Polaków w starciu z Rosją?

Będzie to przedostatni sprawdzian drużyny przed turniejem finałowym EURO 2021. Na stadionie we Wrocławiu 1 czerwca 2021 r. naprzeciw siebie staną dwie reprezentacje narodowe – Polski i Rosji. Mecz towarzyski, ale rozpalający emocje u kibiców. Szczególnie, że podczas tego spotkania fani będą mogli wejść na trybuny. Legalny bukmacher LV BET pozwala już dziś typować to wydarzenie i postawić swój kupon na mecz towarzyski Polska-Rosja.

Podopieczni Stanisława Czerczesowa przyjadą do Polski i wystąpią na stadionie we Wrocławiu przeciw drużynie Paulo Sousy. Towarzyski mecz rozpocznie się o godz. 20.45. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami na trybuny wejdą kibice, którzy zapełnią jedną czwartą krzesełek.

Kadra na mecz Polska-Rosja 2021

Spotkanie ze wschodnimi sąsiadami to sprawdzian przed wylotem na przełożony turniej EURO 2020/2021. Trener Paulo Sousa przeznaczy go przede wszystkim na sprawdzenie taktyki oraz wybór najlepszego ustawienia. 11 czerwca Polacy zagrają jeszcze na Stadionie Miejskim w Poznaniu z Islandią. W europejskim turnieju zmierzą się zaś ze Słowacją (14 czerwca w Sankt Petersburgu), Hiszpanią (19 czerwca w Sewilli) oraz ze Szwecją (23 czerwca w Sankt Petersburgu). Rywale bardzo wymagający, a jeśli biało-czerwoni myślą o awansie muszą wygrać lub zająć 2. miejsce w tabeli (wtedy czekają ich baraże).

Wracając do meczu z Rosją – będzie to spotkanie towarzyskie, a więc bez brawury. Można sądzić, że Portugalczyk nie wystawi najlepszego z możliwych składów, a eksperymentować będzie jedynie kilkoma zawodnikami.  Tym bardziej, że dokładnie w dniu tego meczu ma też ogłosić ostateczny skład na Euro 2021. Ryzyko, że Robert Lewandowski i kilku jego kolegów nabawią się kontuzji jest więc zbyt wysokie i nie ma co sądzić, aby selekcjoner je poniósł. Spotkanie z Andorą jest najlepszym przykładem – przez kontuzję Lewy pauzował ponad 20 dni i ominęło go m.in. spotkanie ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów z PSG.

Eksperci wskazują, że spotkanie Polska-Rosja to mecz ostatniej szansy, aby przekonać do siebie trenera Paulo Sousę. Skład, który może wyjść na wrocławskie boisko, poznamy najpóźniej 16 maja, bo właśnie wtedy selekcjoner ma ogłosić szeroki skład piłkarzy na europejski turniej. Zapewne nie będzie on się pokrywał z wyjściową jedenastką przeciw Rosji.

Historia meczowa

Do tej pory reprezentacje Polski i Rosji zagrały ze sobą 18 razy, z czego osiem były to mecze towarzyskie. Poza tym piłkarze obu krajów spotykali się ze sobą na boisku w ramach Mistrzostw Świata, Mistrzostwa Europy oraz Igrzysk Olimpijskich. Zdecydowanie częściej triumfowali Rosjanie – mają na koncie 9 zwycięstw, a Polacy tylko 2. Biorąc pod uwagę wyłącznie mecze towarzyskie biało-czerwoni wygrali tylko dwa razy i tyle samo zremisowali. Mają więc na koncie aż cztery porażki. Dla pocieszenia warto pamiętać, że reprezentacje tych krajów nie grały ze sobą od 2012 r., a zwycięskie wyniki Rosjanie osiągnęli jeszcze wcześniej. Jak się zakończy czerwcowy mecz? Obstawiaj wynik w LV BET!

Zakłady bukmacherskie na mecz Polska-Rosja w LV BET

W serwisie internetowym zakładów bukmacherskich LV BET znajdziesz możliwość typowania meczu towarzyskiego Polska-Rosja 2021. Niezależnie od tego, kiedy zechcesz postawić swój kupon na to wydarzenie, będziesz mógł to zrobić bez wychodzenia z domu! Wystarczy kilka kliknięć i postawisz swój kupon bukmacherski na ten mecz. Spotkanie to powinien obejrzeć każdy typer, który myśli o typowaniu meczów Euro 2021. Na pewno pokaże dyspozycję poszczególnych zawodników i całej drużyny. A zwycięstwo, nawet w meczu towarzyskim, bez wątpienia ucieszy każdego kibica!