Poznaj popularne strategie obstawiania w LV BET!

Poznaj popularne strategie obstawiania w LV BET!

Dobra strategia obstawiania może zapewnić wysoką wygraną, ale też uniemożliwić znaczną stratę. Od lat typerzy starają się więc opracować strategie, które umożliwią szybkie i łatwe wzbogacenie się. Jakie są popularne strategie obstawiania w historii zakładów bukmacherskich. Poznaj je w LV BET!

Martingale

Jest to najstarsza i najbardziej znana progresja na świecie, zwana progresją klasyczną. Nie jest jednak łatwa w stosowaniu, a wielu typerów mówi wprost, że to najłatwiejsza droga do bankructwa. Wymaga od gracza przede wszystkim nieograniczonego budżetu i nieokreślonego czasu na zwrot. Już z założenia system Martingale może dać zysk tylko przy nieskończenie dużym kapitale na grę. Doświadczeni typerzy wiedzą, że w praktyce jest to nieosiągalne i obstawianie zakładów w taki sposób nie ma najmniejszego sensu. Obecnie nie jest on praktycznie możliwy do wprowadzenia do gry jeszcze z jednej przyczyny – kasyna i zakłady bukmacherskie stosują limity.

System martingale polega na podwajaniu stawek po przegranej. W przypadku zwycięstwa zaś typer powraca do wstępnej stawki. Ma to na celu odrobienie wszystkich strat z zyskiem. Wpływ na wynik ma kurs bukmachera, jednak ten też się zmienia podczas gry.

Martingale było strategią zakładów popularną w XVIII–wiecznej Francji i stosowana została głównie do ruletek. Mówi się, że twórcą tego systemu był John Henry Martindale, a jego nazwisko po prostu zostało przekręcone i dało nazwę systemowi. W 1891 r.  sukcesem było zastosowanie go w ruletce przez legendarnego Charlesa Wells, który rozbił bank kasyna w Monte Carlo 12 razy w ciągu 3 dni. Takie wygrane nie są możliwe w dzisiejszych grach. Pamiętaj, że ruletkę i inne klasyczne gry oferują zakłady bukmacherskie LV BET. Obstawisz też piłkę nożną oraz inne dyscypliny sportowe.

Fibonacci

Bardziej złożoną wersją system Martingale’a jest natomiast system Fiibonacciego. Ma on charakter progresywny, a stawka zakładu zależy od wyniku poprzedniego zakładu. Po każdej przegranej typer ma za zadanie zwiększyć stawkę, a po każdej wygranej ją obniżyć.

W odróżnieniu od Martingale, w tym systemie do obliczenia wysokości następnej stawki używany jest ciąg Fibonacciego. To wzór, który został opracowany w XIII w. przez samego Fibonacciego. Każda liczba ciągu stanowi sumę dwóch poprzednich (poza dwoma pierwszymi), a więc: 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, 377 itd. A to oznacza, że każdy przegrany kupon wymaga postawienia kolejnego i to za sumę 2 wcześniejszych stawek. W przypadku serii nietrafionych narażasz się więc na sporą przegraną. Wygrana zaś będzie oznaczała cofnięcie się o 1 poziom. Stawkę początkową ustala sam typer, nie musi ona wynosić 1 zł.

System Fibonacciego stwarza znacznie mniejsze ryzyko bankructwa niż klasyczna progresja, ze względu na mniej znaczny wzrost stawki po każdym przegranym zakładzie na początku gry. Posiadając określony kapitał typer może więc rozegrać większą liczbę gier niż w systemie Martingale’a.

Value betting

Valuebet w zakładach sportowych to niewłaściwa cena lub kurs na wynik. Analitycy bukmachera również się mylą, do tego mają opóźnienie w zmianie kursów. Typerzy, którzy potrafią wyszukać takie oferty, korzystają na tych ofertach i szybko uzyskują duże wygrane. To szansa na „pokonania” bukmacherów. Mówi się, że stosowanie wyłączne value bettingu gwarantuje zysk na dłuższą metę i duże sumy wygranych. Tak przynajmniej pokazują wyliczenia matematyczne.

Flat betting

Omawiając systemy bukmacherskie nie można zapomnieć o flat betting. Jest to system zakładów, który obecnie jest dość popularny. Zawdzięcza to przede wszystkim łatwości użycia. Niektórzy określają ją również „stałą stawką”. Jego istota polega na tym, że na początku gry typer wybiera określoną stawkę i nie zmienia jej przez długi czas. W użyciu jest kilka odmian flat betting, wśród nich:

– statyczne – kwota stawki typera wynosi 1 procent posiadanego kapitału. Jeśli więc posiadać 500 za każdym razem będziesz musiał postawić 5 zł, niezależnie od tego, czy wcześniej wygrasz czy przegrasz

– akademickie – w tym systemie typer sam dobiera kwotę każdego zakładu, z tym, że może ona wahać się od 1 do 3 procent posiadanego kapitału. Określając stawkę typer ma więc szasnę na uwzględnienie swojej analizy i przeczucia. Ten typ strategii jest szczególnie dobry dla tych graczy, którzy posiadają obszerną wiedzę o rozgrywkach, które typują. Dlatego też często decydują się na stawkę 2- lub 3-procentową na pewne rynki, a 1–procentową na wszystkie inne wydarzenia.

– agresywne – system zakłada utrzymywanie początkowej stawki w wysokości 2-3% banku przez całą grę. Nie ma znaczenia wynik pośredni. Nawet to długiej serii porażek typer musi więc trzymać się wybranego na początku kursu i nie obniżać go.

– chaotyczne – w momencie, gdy typer ustawia stały procent kursu, jednak nie opierając tego na żadnym z układów, np. określając jego wysokość na 10-20 procent początkowego banku. Jest to najbardziej ryzykowna ze wszystkich wariacji tego systemu.

Obstawianie live

Zakłady sportowe na żywo są coraz bardziej popularną ofertą u każdego bukmachera, w tym w LV BET. Polegają na obstawianiu w czasie rzeczywistym, podczas trwania wydarzenia. Jeśli na przykład trwa mecz FC Barcelona – Real Madryt to w tym czasie możesz zawierać kupony na przebieg dalszych wydarzeń. Jest to strategia, która wymaga szybkiego podejmowania decyzji i dobrego zrozumienia sytuacji na boisku. Pozwala na reakcję na nieprzewidywalne wydarzenia.

Obstawianie w LV BET

Systemy bukmacherskie mają za zadanie ułatwić typowanie, ale też zapewnić wysoką wygraną. Wybierając zakłady bukmacherskie zawsze warto się przygotować, a więc przeprowadzić analizę bukmacherską. To właśnie ona ułatwi Ci trafne typowanie, niezależnie od tego, czy będziesz grał przy użyciu systemów czy nie.

Zakłady bukmacherskie i obstawianie sportów w LV BET

Jesteś gotowy na rozpoczęcie swojej przygody z zakładami bukmacherskimi? Zrób to już dziś w LV BET! Legalny bukmacher umożliwia typowanie w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Do wyboru dostaniesz kilkadziesiąt dyscyplin sportowych oraz niezliczoną liczbę wydarzeń. Tylko w piłce nożnej na co dzień oferowanych jest ponad 700 zdarzeń – m.in. na rozgrywki ligowe, turniejowe, na wskazane drużyny czy kluby, np. Bayern Monachium. Poznaj oferowane kursy i postaw swoje szczęśliwe kupony w LV BET!