Speedway Euro Championship w Pardubicach (finał)

Speedway Euro Championship w Pardubicach (finał)

Cztery rundy cyklu Speedway Euro Championship wyłonią tegorocznego zwycięzcę. Decydujące starcie zaplanowane jest w Pardubicach. Wydarzenie to będziesz mógł obstawiać w zakładach bukmacherskich LV BET. Poznaj najważniejsze informacje i postaw swoje typy na żużel już dziś!

Najważniejsze informacje o finale Speedway Euro Championship

Pardubice to miejscowość w Czechach. Żużlowcy występują na Plochodrážní stadion Svítkov. Stadion Został wybudowany w latach 1953–1954. Na co dzień ćwiczą tam zawodnicy klubu AMK ZP Pardubice. Długość toru wynosi 400 m, jego szerokość na prostych to 15 m, a na łukach 21 m. Rywalizację na żywo oglądać może 10 000 widzów. Od 1964 r. na stadionie rozgrywany jest coroczny turniej Zlatá Přilba. Przez lata odbywało się tam też wiele innych zawodów, m.in. finały Indywidualnego Pucharu Mistrzów, Mistrzostw Świata Par, Drużynowych Mistrzostw Świata, Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów, Klubowego Pucharu Europy i Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów.

W 2022 r. w Pardubicach również odbył się finał SEC. zawody odbyły się 23 września 2023 r.

Wyniki:

 1. Mikkel Michelsen
 2. Leon Madsen
 3. Daniel Bewley
 4. Dominik Kubera
 5. Janusz Kołodziej
 6. Rasmus Jensen
 7. Oliver Berntzon
 8. Jan Kvech
 9. Patryk Dudek
 10. Piotr Pawlicki
 11. Dimitri Berge
 12. David Bellego
 13. Adam Ellis
 14. Andzejs Lebedevs
 15. Vaclav Milik
 16. Bartosz Smektała
 17. Petr Chlupac
 18. Hynek Stichauer

Kiedy i gdzie odbędzie się finał Speedway Euro Championship?

22 września 2023 r. – to właśnie tego dnia poznamy zwycięzcę tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu. O tym, do kogo trafi ten zaszczytny tytuł, zadecyduje wynik w klasyfikacji generalnej.

Zwycięzca otrzymuje też prawo do ścigania się w przyszłorocznym Grand Prix. Zwycięzca Tauron SEC otrzymuje więc przepustkę do indywidualnych mistrzostw świata.

Podsumowanie TAURON Speedway Euro Championship 2023

Obecnie zawodnicy rywalizowali w pierwszych zawodach SEC 2023. Po dziewięciu latach nieobecności żużlowcy wrócili do Częstochowy. W 2014 r. triumfował Grigorij Laguta. Na podium stanęli też Nicki Pedersen i Peter Kildemand. Czwartą lokatę zajął Emil Sayfutdinov, który już wtedy zapewnił sobie tytuł Mistrza Europy. W obecnym cyklu zawodnicy wystąpili w Częstochowie 17 czerwca 2023 r. Na najwyższym miejscu podium stanął Leon Madsen, a poniżej Mikkel Michelsen oraz Szymon Woźniak. Przed uczestnikami europejskiej rywalizacji jeszcze trzy sprawdziany w tym roku.

Terminarz TAURON Speedway Euro Championship 2023:

05.08 Guestrow – godz. 19:00

09.09 Bydgoszcz – godz. 20:00

22.09 Pardubice – godz. 20:00

Kto ma największą szansę na zwycięstwo w finale?

W pierwszej rundzie SEC wystartowało 20 żużlowców. Liderem tabeli jest broniący mistrzowskiego tytułu Madsen.

KLASYFIKACJA SEC po zawodach w Częstochowie:

 1. Madsen – 16 pkt.
 2. Michelsen – 15 pkt.
 3. Woźniak – 12 pkt.
 4. Woryna – 11 pkt.
 5. Berge – 10 pkt.
 6. Iversen – 9 pkt.
 7. Drabik – 9 pkt.
 8. Dudek – 8 pkt.
 9. Lebedevs – 8 pkt.
 10. Kvech – 7 pkt.
 11. Huckenbeck – 6 pkt.
 12. Lahti – 5 pkt.
 13. Ellis – 5 pkt.
 14. Milik – 3 pkt.
 15. Lindbaeck – 2 pkt.
 16. Lyager – 0 pkt.
 17. Kubera – 0 pkt.
 18. Kołodziej – 0 pkt.
 19. Zengota – 0 pkt.
 20. Halkiewicz – 0 pkt.

W tegorocznych zmaganiach wystąpi pięciu zawodników z dzikimi kartami oraz czterech rezerwowych, którzy będą oczekiwać na swoje szanse. Wśród nich jest Antonio Lindbaeck ze Szwecji walczył o awans do SEC na Węgrzech. Przedstawiciel „Trzech Koron” jest brązowym medalistą SEC w sezonie 2015. Na torze możemy też zobaczyć Andzejsa Lebedevsa z Łotwy, Mistrza Europy z 2017 r. Eksperci wskazują, że ma on chęci i szanse na zdobycie medalu. Szczególnie dobrze wypada na torze w Guestrow. Na niemieckim obiekcie spore grono kibiców będzie liczyło na swojego rodaka, Kaia Huckenbecka. Siedem lat temu zajął na tym torze trzecie miejsce. Kolejna stała dzika karta powędrowała do Vaclava Milika. To doświadczony zawodnik, który radzi sobie na wszystkich obiektach, a szczególnie w Pardubicach. W ubiegłym roku był bardzo bliski wygrania Zlatej Prilby. W 2016 r. zdobył srebrny, a w 2017 r. brązowy krążek za cykl SEC. Ostatnia dzika karta trafiła do reprezentanta Wielkiej Brytanii, Adama Ellisa. Rezerwowymi w tegorocznym cyklu są: Timo Lahti (Finlandia, R1), Szymon Woźniak (Polska, R2), Niels Kristian Iversen (Dania, R3) oraz Mads Hansen (Dania, R4).

W pierwszym wyścigu bardzo dobrze poradził sobie Szymon Woźniak, który z dorobkiem 12 pkt. zajmuje obecnie 3. miejsce w klasyfikacji. Bardzo słaby występ zaliczył zaś Janusz Kołodziej. Nie uzyskał ani jednego punktu. W ubiegłorocznym sezonie Polak wygrał dwie rundy z rzędu. Przez ostatnimi zawodami pozostawał liderem cyklu, wyprzedzając samego Leona Madsena. Ostatecznie zajął 2. miejsce.

Typowanie zwycięzcy Speedway Euro Championship w LV BET

Finał Speedway Euro Championship w Pardubicach to jedno z najważniejszych wydarzeń w Europie. Nie może więc zabraknąć możliwości jego obstawiania w zakładach bukmacherskich LV BET! Swoje typy bukmacherskie postawisz w dwóch miejscach: bezpośrednio w przeglądarce internetowej oraz w ściągniętej na urządzenie mobilne aplikacji. Wystarczy kilka kliknięć, a przefiltrujesz ofertę i poznasz wyłącznie interesujące Cię wydarzenia oraz rynki. Sprawdzisz też kursy bukmacherskie. Nie zapomnij o promocjach i bonusach – to dzięki nim Twoja wygrana może się znacznie zwiększyć! W LV BET możesz obstawić zarówno zakłady długoterminowe, jak i lice. Obstawiaj wynik rywalizacji żużlowców w Czechach i wygrywaj!

Obstawianie Speedway Euro Championship w LV BET

Kto zostanie mistrzem Europy? Jakie wyniki przyniesie finał SEC? Przed postawieniem swoich kuponów warto przeanalizować możliwości uczestników. Te doskonale odzwierciedlają ostatnie rundy TAURON SEK. Sprawdź też wyniki wcześniejszych edycji zawodów, w tym Speedway Euro Championship 2022. Porównanie szans poszczególnych zawodników, a więc analiza H2H, pozwoli Ci na postawienie pewnych typów. Przed zawodami sprawdź prognozę pogody i media społecznościowe. Po co? Opady deszczu oraz mocny wiatr mogą znacznie pokrzyżować plany zawodników, nawet tych najlepszych i najbardziej doświadczonych. W mediach społecznościowych zaś poznasz wszystkie aktualne informacje o formie, możliwościach i nastawieniu żużlowców. Obstawiaj Speedway Euro Championship i wygrywaj!