SIATKARSKA LIGA NARODÓW MĘŻCZYZN 2024

SIATKARSKA LIGA NARODÓW MĘŻCZYZN 2024

Liga Narodów to rozgrywki, na które czego reprezentacja Polski, ale też kibice. W kadrze Grbicia nie brakuje najlepszych siatkarzy, którzy są gotowi walczyć o obronę trofeum. Czy polscy siatkarze sięgną po kolejne złoto? Obstawiaj mecze Ligi Narodów w LV BET!

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE LIGI NARODÓW SIATKARZY

Liga Narodów w piłce siatkowej mężczyzn 2024 | LV BET BlogPrzed rozpoczęciem zmagań na igrzyskach olimpijskich polskich siatkarzy czekają zmagania w Lidze Narodów. Mężczyźni rozpoczną zmagania tydzień później niż kobiety. Bronić będą

zdobytego przed rokiem tytułu. Już na początek turnieju czeka ich duże wyzwanie, bo na parkiecie spotkają się z ubiegłorocznymi finalistami.

Siatkarska Liga Narodów 2024 będzie 6. Edycją turnieju. Polacy podejdą do obrońcy tytułu. Zawodnicy pod wodzą trenera Nikoli Grbicia nadal są faworytami i maja dużą szansę na powtórzenie sukcesu. W fazie eliminacyjnej nasza reprezentacja nie zmierzy się z Francją, Niemcami i Iranem.

HARMONOGRAM LIGI NARODÓW MĘŻCZYZN 2024

Zmagania siatkarze z Polski rozpoczną w tureckiej Antalya. Od 22 maja będą rywalizować z USA, Kanadą, Holandią i Słowenią. Po zakończeniu tych spotkań polecą do Japonii, gdzie od 4 czerwca rozpoczną zmagania z kolejnymi 4 zespołami, tym razem Bułgarią, Turcją, Japonią i Brazylią. Ostatnie mecze fazy grupowej zawodnicy Nikoli Grbicia rozegrają w Słowenii. Tam od 19 czerwca zmierzą się z siatkarzami z Włoch, Argentyny, Serbii i Kuby.

Sprawdź najnowszy lvbet kod promocyjny u bukmachera LV BET!

TERMINARZ SIATKARSKIEJ LIGI NARODÓW MĘŻCZYZN 2024

  • Pierwszy turniej 22.05 – 26.05 (Antalya, Turcja)

22 maja, godz. 19:00: USA – POLSKA

23 maja, godz. 16:00: Kanada – POLSKA

24 maja, godz. 19:00: Holandia – POLSKA

26 maja, godz. 13:00: Słowenia – POLSKA

  • Drugi turniej 04.06 – 08.06 (Japonia)

4 czerwca, godz. 8:30: POLSKA – Bułgaria

6 czerwca, godz. 12:20: POLSKA – Turcja

7 czerwca, godz. 12:20: Japonia – POLSKA

8 czerwca, godz. 8:30: POLSKA – Brazylia

  • Trzeci turniej 19.06 – 23.06 (Ljubljana, Słowenia)

19 czerwca, godz. 20:30: Włochy – POLSKA

21 czerwca, godz. 13:00: Argentyna – POLSKA

22 czerwca, godz. 16:30: Serbia – POLSKA

23 czerwca, godz. 13:00: Kuba – POLSKA

  • Turniej finałowy 27.06 – 30.06

KIEDY I GDZIE ODBĘDZIE SIĘ TURNIEJ FINAŁOWY LN 2024

Liga Narodów w siatkówce mężczyzn zawita w tym roku do Łodzi. Polacy ponownie będą gospodarzem finałów VNL. Mecze odbędą się w łódzkiej Atlas Arenie w dniach 27-30 czerwca 2024 r. Na pewno zobaczymy tam Polaków, którzy mają zagwarantowany udział w tych zmaganiach.

SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI SIATKARZY NA LN 2024

Serbski trener podał już listę trzydziestu zawodników powołanych do szerokiego składu kadry. To właśnie w tym gronie są zawodnicy, którzy rozpoczną pracę na pierwszym zgrupowaniu. Grbić powiedział też, że nie wyklucza zmian w kadrze podczas sezonu.

Eksperci podkreślają, że zaskoczenia wyborami trenera nie było. Zgodnie z przewidywaniami postawił na tych sprawdzonych i doświadczonych reprezentantów. Szansę na pokazanie się ma też kilku zawodników z mniejszym obyciem.

SZEROKI SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI SIATKARZY NA LIGĘ NARODÓW

Atakujący: Bartłomiej Bołądź, Karol Butryn, Dawid Dulski, Bartosz Gomułka, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek
Rozgrywający: Jan Firlej, Marcin Janusz, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz
Środkowi: Sebastian Adamczyk, Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Szymon Jakubiszak, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba, Łukasz Usowicz
Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Michał Gierżot, Wilfredo Leon, Mikołaj Sawicki, Kamil Semeniuk, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka,
Libero: Kuba Hawryluk, Jakub Popiwczak, Kamil Szymura, Paweł Zatorski

CELE REPREZENTACJI POLSKI NA 2024 ROK

Występy Biało-czerwonych w 2023 r. udowodniły, że jest to jak najbardziej realny cel. Polacy zgarnęli wszystko, co było możliwe – zdobyli złoty medal Ligi Narodów i mistrzostw Europy oraz zapewnili sobie olimpijską przepustkę. Teraz czas na kolejne wyzwania!

LIGA NARODÓW 

Zanim Polacy przystąpią do walki o olimpijskie złoto staną w obronie tytułu zwycięzcy zeszłorocznej Ligi Narodów.

W ubiegłym roku Biało-czerwoni rozpoczęli zmagania od fazy zasadniczej. Zakończyli ją nana trzecim miejscu, z bilansem dziesięciu zwycięstw i dwóch porażek oraz 25 punktami na swoim koncie. 

Turniej finałowy, który był rozgrywany na Ergo Arenie w Gdańsku, rozpoczęli od wygranej z reprezentacją Brazylii (3:0). W półfinale siatkarze Nikoli Grbicia przegrali pierwszego seta z Japonią, ale ostatecznie zwyciężyli 3:1. W finałowym starciu zmierzyli się z Amerykanami i wygrali 3:1. Po raz pierwszy w historii tych rozgrywek (5-letniej) Polacy wygrali Ligę Narodów!

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W PARYŻU

Celem Polskiej reprezentacji Polski po objęciu jej przez Nikolę Grbićia był i jest medal igrzysk olimpijskich w Paryżu. Czas mija a główne założenie pozostaje niezmienne. Mało tego – apetyt a złot ciąż rośnie. Ich miejsce w światowym rankingu FIVB również potwierdza polską dominację w świecie siatkówki – polska reprezentacja zajmuje w nim 1. miejsce i ma prawie 30 punktów przewagi nad USA. Od tego położenia zależy rozstawienie w losowaniu grup w turnieju olimpijskim.

Reprezentacja Polski siatkarzy w tym roku wystąpi na igrzyskach po raz szósty z rzędu.

Drużyna Nikoli Grbicia jest jednym z głównych faworytów turnieju olimpijskiego. Najpierw jednak musi przełamać ćwierćfinałową „klątwę”. 

TYPY I ZAKŁADY BUKMACHERSKIE NA LIGĘ NARODÓW MĘŻCZYZN 2024

Zakłady bukmacherskie na siatkówkę znajdziesz w LV BET. Legalny bukmacher umożliwia poznanie oferty i postawienie swoich kuponów na tą i inne dyscypliny sportowe w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć, a ograniczysz wyniki to interesujących, poznasz rynki i kursy. Jesteś gotowy na siatkarskie wyzwanie? Podejmij je w zakładach bukmacherskich LV BET!

SIATKÓWKA W LV BET

Przed postawieniem swoich kuponów bukmacherskich na występy siatkarzy podczas Ligi Narodów, a później również igrzysk olimpijskich, rozpocznij od odpowiedniego przygotowania. Podstawą jest znajomość drużyn oraz poszczególnych zawodników. Sięgnij po statystyki, analizy, porównania. Sprawdź ranking FIVB oraz wyniki wcześniejszych rywalizacji. Możemy napisać z pełną odpowiedzialnością – wszystkie te dane przemawiają za siatkarzami z reprezentacji Polski! Czy obronią złoty medal podczas zbliżającej się Ligi Narodów? Przyłącz się do rywalizacji na parkiecie i postaw swoje typy bukmacherskie na siatkówkę w LV BET!