PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland

PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland

Na to wydarzenie kibice żużla czekają już od dawna. Grand Prix miało odbyć się już rok wcześniej i wciąż jest przekładane. Powód? Epidemia koronawirusa. Tym razem obowiązuje termin wakacyjny. Czy to się uda? Zobaczymy. Sprawdziliśmy, jak może wyglądać warszawskie Grand Prix 2021. Pamiętaj, że niezależnie od terminu tą żużlową imprezę będziesz mógł typować w zakładach bukmacherskich LV BET.

PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, bo tak dokładnie nazywa się impreza, miało być rozegrane 16 maja 2020 r. Niestety, epidemia koronawirusa pokrzyżowała te plany i imprezę przełożono. Najpierw nowa data była wyznaczona na 8 sierpnia 2020 r., później 15 maja 2021 r. Organizatorzy jednak znów zmienili zdanie i wyznaczyli kolejny termin – 7 sierpnia 2021 r. Zapas czasowy ma im nie tylko pozwolić na uniknięcie konieczności kolejnego przekładania wydarzenia, ale przede wszystkim na zorganizowanie Grand Prix na najwyższym poziomie. Warto też pamiętać, że obecnie w miejscu wydarzenia jest szpital tymczasowy.

Grand Prix 2021 Warszawa

Niezależnie od daty wydarzenie to cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców. A ci kupują bilety, których ważność wciąż jest przedłużana. Na razie do 7 sierpnia – to właśnie wtedy największe gwiazdy żużla wrócą na kultowy PGE Narodowy.

Przed tym wyjątkowym wydarzeniem jednak warto śledzić wcześniejsze imprezy w ramach Grand Prix. Tych dokładnie zaplanowano w sezonie jedenaście. Mistrzowskie zmagania rozpoczną się 24 kwietnia we Włoszech. W Polsce zaś mają odbyć się trzy turnieje: we Wrocławiu, Warszawie i Toruniu.

W całym cyklu Speedway Grand Prix 2021 wystąpi 15 zawodników. Składają się na nich:

  • 6 zawodników zakwalifikowanych na podstawie wyników z poprzedniego sezonu (Bartosz Zmarzlik, Tai Woffinden, Fredrik Lindgren, Maciej Janowski, Leon Madsen, Jason Doule)
  • pięciu zawodników posiadających stałe dzikie karty (Artiom Łaguta, Emil Sajfutdinow, Martin Vaculik, Max Fricke, Anders Thomsen)
  • trzech zawodników zakwalifikowanych na podstawie GP Challenge 2020 (Matej Zagar, Oliver Berntzon, Krzysztof Kasprzak)
  • mistrz Europy ubiegłego sezonu (Robert Lambert).

Organizatorzy na wypadek nieobecności któregoś z zawodników nominowali również siedmiu zawodników rezerwowych (Aleksandr Łoktajew, Jaimon Lidsey, Dominik Kubera, Oleg Michaiłow, Daniel Bewley, Lukas Fienhage, Jan Kvech).

W każdym turnieju wystąpi też trzech dodatkowych graczy. Jeden z tzw. pojedynczą dziką kartą oraz dwóch z tzw. rezerwą toru. Kto otrzyma taką możliwość? Organizatorzy będą ogłaszali to przed każdym kolejnym turniejem, a więc nie wiadomo, kto wystąpi podczas Grand Prix w Warszawie.

Szanse na wygraną Grand Prix 2021 Warszawa

Ostatnie zawody z cyklu Grand Prix w Warszawie odbyły się 18 maja 2019 r. Otwierały one sezon i na najwyższym podium stanął Duńczyk Leon Madsen. Na drugim Fredrik Lindgren, a na trzecim uplasował się Patryk Dudek. Piąty był Bartosz Zmarzlik. Co prawda przewidzenie formy po tak długiej przerwie jest trudne, ale nie można zapominać, że to właśnie Zmarzlik zwyciężał ostatnie trzy edycje SGP, a w ostatnim sezonie obronił tytuł IMŚ. Został pierwszym Polakiem, który był mistrzem świata więcej niż raz. Zwycięstwo w Grand Prix w Warszawie jest więc w jego zasięgu.

Zakłady bukmacherskie na żużel w LV BET

U legalnego bukmachera na długo przed zawodami Grand Prix Warszawa 2021 poczujesz mistrzowskie emocje! A wszystko dzięki ofercie zakładów bukmacherskich. Masz pewność, że znajdziesz w niej wiele możliwości obstawiania tego wydarzenia, ale też innych. Typuj żużel w LV BET!