Puchar świata w rugby 7

Puchar świata w rugby 7

Nowa Zelandia to potęga w rugby! Już we wrześniu w Kapsztadzie reprezentacja tego kraju rozpocznie kolejne zmagania o obronę mistrzowskiego tytułu. Oglądaj Puchar Świata w Rugby 7 i stawiaj swoje typy bukmacherskie na turniejowe mecze w LV BET!

W dniach 9-11 września 2022 r. na Cape Town w Kapsztadzie wystąpią najlepsi rugbiści i rugbistki świata. To właśnie w Afryce, po raz pierwszy w historii, rozegrany będzie Puchar Świata Rugby 7. Wszystkie turniejowe mecze będziesz mógł obstawiać w zakładach bukmacherskich LV BET!

Puchar świata w rugby 7

O tym, że turniej Rugby World Cup Sevens 2022 rozegrany będzie w Afryce, World Rugby poinformowało jeszcze w ubiegłym roku. Na stadionie Cape Town Stadium może zasiąść nawet 57654 widzów! Będzie to pierwsza impreza tej rangi w rugby w rozgrywana na tym kontynencie.

W najważniejszej fazie zmierzą się ze sobą 24 drużyny męskie i 16 żeńskich. Zakwalifikować się do turnieju uczestnicy mogli na kilka sposobów. Część z nich przeszła przez kwalifikacje, którymi były turnieje regionalne organizowane w Europie, Oceanii, Azji, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Afryce. Awanse wywalczyło w nich 16 drużyn męskich i 11 kobiecych. Do stawki dołączyło też osiem najlepszych drużyn męskich i cztery najlepsze drużyny kobiet, które najlepiej wypadły we wcześniejszej edycji imprezy, czyli w RWC Sevens 2018. Ten turniej rozegrany był w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. Drużyna kobieca Południowej Afryki przystąpi do rozgrywek jako gospodarz imprezy.

  • Zakwalifikowane drużyny męskie: Nowa Zelandia, Anglia, Południowa Afryka, Fiji, Argentyna, USA, Francja i Szkocja
  • Zakwalifikowane drużyny kobiece: Nowa Zelandia, Francja, Australia i USA oraz Południowa Afryka

Zawody w rugby 7 w randze mistrzostw świata

Po raz pierwszy World Rugby zorganizowało Puchar Świata w 1993 r. Zawody odbyły się w Szkocji. Od tamtej pory rozgrywki odbywają się co cztery lata i mają najwyższą rangę, czyli mistrzostw świata. Początkowo w turnieju udział brały wyłącznie męskie reprezentacje, ale od 2009 r. do stawki dołączyły też zespoły kobiece. Wszystkie drużyny są reprezentacjami krajów.

Aktualnymi zwycięzcami, zarówno w rywalizacji mężczyzn, jak i kobiet, są reprezentacje Nowej Zelandii. W ostatnich latach zawodnicy tego kraju zdominowali rozgrywki. W 2018 r. w finale mężczyzn Nowozelandczycy pokonali Anglików 33:12, a podczas zawodów w Rosji w 2013 r. w najważniejszym meczu spotkały się te same reprezentacje, ale wynik był nieco inny – 33:0. W 2018 r. i w 2013 r. wśród kobiet również najlepsze były reprezentantki Nowej Zelandii. Wygrały dwa razy – 29:12 i 29:0.

Zwycięzcy turniejów otrzymują mistrzowski tytuł. Dodatkowo mężczyźni zdobywają też Puchar Melrose. To przechodnie trofeum nawiązujące do pierwszego turnieju rugby 7, który odbył się w historii tej dyscypliny. Było to w 1883 r. w Melrose.

World Rugby

Federacja World Rugby wywodzi się z International Rugby Football Board (IRFB), która powstała w 1886 r. Założycielami był trzy związki rugby – szkocki, walijski i irlandzki. Angielski związek zaś przystąpił do organizacji cztery lata później i nie był jej założycielem. Przez lata to właśnie IRFB ustalała zasady gry, organizowała mecze i turnieje, rozpowszechniała ten sport na świecie. W 1997 r. zmieniła swoją nazwę na International Rugby Board, ale nie przetrwała ona długo. Już w 2014 r. zmieniona została na World Rugby.

Główna siedziba organizacji znajduje się dziś w Dublinie. Odpowiada za organizację najważniejszych rozgrywek rugby na świecie. To m.in. puchar świata, puchar świata kobiet, puchar świata w rugby 7, World Rugby Sevens Series, World Rugby Women’s Sevens Series, mistrzostwa świata juniorów czy World Rugby U-20 Trophy. W swoich szeregach zrzesza ponad 100 członków. Podlegają oni federacjom kontynentalnym na poszczególnych kontynentach: Rugby Europe, Oceania Rugby, Rugby Africa, Sudamérica Rugby, Rugby Americas North i Asia Rugby.

Zakłady bukmacherskie na Puchar Świata w rugby 7 w LV BET

Tak ważnego wydarzenia nie może zabraknąć w zakładach bukmacherskich LV BET! Legalny bukmacher umożliwia postawienie swoich typów na turniejowe mecze. Zrobisz to w serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej operatora. Wystarczy kilka kliknięć, aby postawić swój kupon i przyłączyć się do rywalizacji! Oglądaj turniejowe mecze i postaw swoje typy bukmacherskie na Puchar Świata w rugby 7 w LV BET!