Puchar Narodów Afryki

Puchar Narodów Afryki

Afrykański turniej jeszcze się nie odbył, a już znacznie namieszał w… europejskich rozgrywkach. Okazuje się, że wielu piłkarzy angielskiej Premier League przez długi czas może być nieobecnych w ligowych rozgrywkach. Czy jest wyjście z tej sytuacji? Najlepsze reprezentacje z Czarnego Lądu zmierzą się ze sobą po raz 33 w historii i trudno wymagać, aby piłkarze zrezygnowali z reprezentacji swoich krajów. Oto najważniejsze informacje. O Pucharze Narodów Afryki, który rozpocznie się już na początku przyszłego roku. Wcześniej w LV BET postawisz swój typy bukmacherskie piłka nożna na to wydarzenie.

Gospodarzem tegorocznego turnieju Pucharu Narodów Afryki 2021 jest Kamerun. Pierwotnie miał on się odbyć latem 2021 r. Z uwagi na panujące upały w tym kraju jednak zdecydowano się na przełożenie rozgrywek na mniej „gorący” sezon, czyli pół roku wcześniej. Wtedy jednak przeszkodziła pandemia koronawirusa. CAF znów przełożyła termin, tym razem o rok. Pierwsze mecze zaplanowane są już 9 stycznia 2022 r., zaś mistrza Afryki poznamy 6 lutego 2021 r.

Puchar Narodów Afryki – podstawowe informacje

Do afrykańskiej rywalizacji podchodzą 24 drużyny, reprezentujące cały kontynent. Jeszcze w poprzedniej edycji było ich 16. Tylko gospodarz ma zapewnione miejsce w rozgrywkach, a pozostali uczestnicy muszą wziąć udział w kwalifikacjach. Wszystkie zespoły podzielone są na sześć grup, po cztery drużyny w każdej.

  • Grupa A: Kamerun, Burkina Faso, Etiopia, Republika Zielonego Przylądka,
  • Grupa B: Senegal, Zimbabwe, Gwinea, Malawi
  • Grupa C: Maroko, Ghana, Komory, Gabon
  • Grupa D: Gwinea Bissau, Sudan, Egipt, Nigeria
  • Grupa E: Algieria, Sierra Leone, Gwinea Równikowa, Wybrzeże Kości Słoniowej

Walczą one w systemie kołowym. Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery najlepsze z trzecich miejsc. Zwycięzcy grup przechodzą do ćwierćfinałów, a zwycięzcy. tej fazy – do półfinałów. Przed najlepszymi już tylko jeden mecz i walka o puchar.

Stadiony Pucharu Narodów Afryki

W związku ze zwiększeniem liczby uczestników, które przystępują do rozgrywek, zwiększono także ilość obiektów, na których mają odbywać się mecze. Zawodnicy wystąpią w pięciu kameruńskich miastach, na sześciu stadionach:

  • Duala – Japoma Stadium
  • Jaunde – Paul Biya Stadium oraz Stade Ahmadou Ahidjo
  • Garoua – Stade Omnisports Roumde Adija
  • Bafoussam – Kouekong Stadium
  • Limbe – Limbe Stadium

Terminarz Pucharu Narodów Afryki

Faza grupowa rozpocznie się meczami 9 stycznia 2022 r. Rozgrywki zainauguruje spotkanie Kamerun – Burkina Faso. Ostatnie zmagania o awans zaś przewidziane są na 20 stycznia.

Od 23 do 26 stycznia odbędą się mecze 1/8 finału, a 29 i 30 stycznia – ćwierćfinały. Po dwóch dniach na stadion wrócą półfinaliści, a 6 grudnia 2022 r., na zakończenie turnieju, zobaczymy mecz finałowy i o 3. miejsce.

Premier League a Puchar Narodów Afryki

Afrykański turniej rozpocznie się 9 stycznia 2022 r., a to oznacza, że zawodnicy grający na co dzień w angielskiej lidze mogą opuścić sporo meczów. Eksperci wskazują, że najprawdopodobniej piłkarze wyjadą już po świętach, czyli pod koniec grudnia, aby mieć czas na przygotowanie. A to oznaczałoby, że do końca Pucharu opuściliby aż szczęść kolejek Premier League i dwa mecze w ramach Pucharu Anglii. Kogo może zabraknąć? Lista zawodników jest długa i bardzo mocna. To m.in. Mohamed Salah, Sedio Mane o Naby Keite z Liverpoolu oraz Edourda Mendy i Hakim Ziyecha z Chelsea.

Analizy i typy bukmacherskie na Puchar Narodów Afryki

Najwięksi fani są w stanie obejrzeć każdy mecz piłki nożnej. Dlaczego więc nie obejrzeć spotkań rozgrywanych w ramach Pucharu Narodów Afryki? W LV BET masz też możliwość typowania ich wyników. Możesz zrobić to na chybił trafił, ale też podejść do tego profesjonalnie i przygotować się do obstawiania. Przeanalizowanie sytuacji i możliwości zawodników pozwoli postawić pewne typy bukmacherskie piłka nożna. Dokładne możliwości poznasz wraz z pojawieniem się oferty w serwisie. Na pewno będziesz mógł wytypować zwycięzcę poszczególnych meczów czy wskazać najlepszą drużynę w turnieju.

Zakłady bukmacherskie na Puchar Narodów Afryki

W LV BET możesz postawić swoje typy piłka nożna na wszystkie najważniejsze turnieje na świecie, w tym na Puchar Narodów Afryki. Legalny bukmacher pozwala na wybór spośród szerokiej oferty rynków, a na każdy z nich atrakcyjne kursy. Sprawdź możliwości i obstawiaj turniej piłki nożnej w wydaniu afrykańskim! Africa Cup of Nations czeka właśnie na Ciebie!