Polska – Słowacja na Euro 2021 – arcyważny mecz na otwarcie turnieju

Polska – Słowacja na Euro 2021 – arcyważny mecz na otwarcie turnieju

Już 11 czerwca rozpoczną się długo wyczekiwane mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Przed nami cały miesiąc emocjonujących spotkań piłkarskich, w których 24 zespoły powalczą o medale. Wśród nich nie zabraknie reprezentacji Polski, która pod wodzą Paulo Sousy postara się sprawić swoim kibicom miłą niespodziankę. Na otwarcie czeka nas niezwykle istotne spotkanie, po którym będziemy mogli realnie ocenić szanse Biało-Czerwonych w turnieju. Jak zakończy się mecz Polska – Słowacja?

Podstawowe informacje o meczu Polska – Słowacja

Mecz reprezentacji Polski ze Słowacją rozpocznie zmagania w grupie E. Spotkanie odbędzie się 14 czerwca o godzinie 18:00. Trzy godziny później na boisko wybiegną zespoły Hiszpanii oraz Szwecji, z którymi nasz zespół będzie walczył o awans z grupy. Mecz Polska – Słowacja ma się odbyć na stadionie Sankt Petersburg Stadium w Sankt Petersburgu po tym jak Irlandia zrezygnowała z udziału w organizacji turnieju.

Arcyważne starcie dla reprezentacji Polski

Spotkanie ze Słowacją powie nam więcej o realnej dyspozycji i przygotowaniu zespołu Polski dla mistrzostwa Europy. Paulo Sousa nie miał wiele czasu na wprowadzenie własnej wizji. Trzy mecze w ramach eliminacji mistrzostw świata, a także dwa mecze towarzyskie w ramach zgrupowania przed turniejem. Gra reprezentacji Polski wciąż nie zachwyca stylem, ale pojawiło się kilka pozytywów, które dają nadzieję na to, że Euro 2021 będzie dla naszego zespołu udane.

Od meczu ze Słowacją zależy wiele. Jeśli zapiszemy na koncie trzy punkty, będziemy mogli z pozytywnym nastawieniem przygotować się do pozostałych spotkań. O punkty z Hiszpanią będzie niezwykle trudno, ale już ze Szwecją możemy powalczyć o zwycięstwo lub remis. Nawet cztery punkty po trzech meczach mogą zagwarantować awans z trzeciego miejsca. Przypomnijmy, że do 1/8 finału awansuje pierwsza i druga drużyna każdej z grup, a także cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc. Ewentualna porażka ze Słowacją może w praktyce oznaczać odpadnięcie z turnieju w przedbiegach.

Analizy i typy bukmacherskie na mecz Polska – Słowacja

Faworytem tego meczu jest bez wątpienia reprezentacja Polski. Słowacja załapała się na EURO 2021 w drodze baraży, eliminując najpierw Irlandię, a następnie Irlandię Północą. Gra naszych południowych sąsiadów nie zachwycała, szczególnie w ofensywie. Drużyna prowadzona przez Stefana Tarkovicia bazuje głównie na solidnej defensywie. Możemy zatem spodziewać się meczu, w którym to Polska będzie naciskała i próbowała przełamać szczelną obronę Słowacji, z kolei nasi rywale będą próbowali wykorzystać swoje szanse przy kontrach i stałych fragmentach gry.

Nie ulega jednak wątpliwości, że presja będzie ciążyć na piłkarzach reprezentacji Polski. Sukcesem Słowacji było dotarcie do Euro 2021. Mało kto wierzy w awans tej reprezentacji do 1/8 finału. W gronie grupy D jest to teoretycznie najsłabszy zespół. Jak doskonale wiemy, na dużych turniejach nie brakuje jednak wielkich sensacji sprawianych przez nieco słabsze zespoły. W związku z tym, nasz zespół musi być w pełni skoncentrowany na osiągnięciu celu – trzech punktów, które pozwolą nam udanie wejść w turniej i zbudować pozytywne nastawienie przed meczami z Hiszpanią i Szwecją.

Zakłady bukmacherskie na Polska – Słowacja

W ofercie serwisu bukmacherskiego LV BET dostępne są już kursy na pierwszą kolejkę spotkań w ramach mistrzostw Europy w piłce nożnej. Faworytem spotkania jest reprezentacja Polski z kursami w okolicy 1,80 – 2,00.  Szanse na zwycięstwo rywali są oceniane kursem powyżej 4,00. W LV BET nie brakuje licznych promocji, które pozwolą zdobyć dodatkowe środki na typowanie wyników Euro 2021. Mecz Polska – Słowacja będzie można obstawiać także w trakcie meczu, dzięki funkcji zakładów live.