Polska – Islandia. Jak wypadną Polacy w sprawdzianie przed Euro 2021?

Polska – Islandia. Jak wypadną Polacy w sprawdzianie przed Euro 2021?

Trener Paulo Sousa objął reprezentacje Polski w bardzo trudnym momencie, rozpoczynając przygodę z kadrą od trzech meczów w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2022. Remis z Węgrami, wygrana z Andorą oraz porażka z Anglią z pewnością nie należą do wymarzonych wyników. Liczymy na to, że poprawa nastąpi po długim zgrupowaniu poprzedzającym Euro 2021. W tym okresie, reprezentacja Polski rozegra dwa mecze towarzyskie: 1 czerwca z Rosją oraz 8 czerwca z Islandią.

Ambitna Islandia sprawdzi grę reprezentacji Polski

Islandia bez wątpienia była jedną z sensacji podczas Euro 2016, zachwycając nieustępliwą i twardą grą do końca. Drużyna pozbawiona gwiazd europejskiego formatu zdołała awansować z grupy i pokonać w 1/8 finału Anglię. Przygoda Islandczyków zakończyła się w ćwierćfinale, podobnie jak występ Biało-Czerwonych. Wyspiarzy za burtę wyrzuciła reprezentacja Francji, późniejszy wicemistrz Europy.

Od tego czasu minęło jednak 5 lat, a gra reprezentacji Islandii nie jest już tak zachwycająca. Zespół nie zdołał awansować do mistrzostw Europy 2021, a na ostatnie 10 spotkań wygrał zaledwie 2 (przeciwko Rumunii oraz Liechtensteinowi), przegrywając 8. W eliminacjach do Mistrzostw Świata Islandia zgromadziła zaledwie 3 punkty w 3 meczach. Przed nadchodzącym turniejem, mecz z Islandią powinien być zatem prostszą połową sprawdzianu formy. Tydzień przed tym meczem nasza kadra będzie miała okazje sprawdzić się przeciwko Rosji.

Bilans spotkań pomiędzy zespołami Polski oraz Islandii

Łącznie, reprezentacja Polski mierzyła się z Islandią sześciokrotnie, nie odnosząc ani jednej porażki. Pięć spotkań zakończyło się zwycięstwem Biało-Czerwonych, a jeden remisem. Większość tych spotkań miała jednak miejsce przed wieloma laty. We współczesnym futbolu, reprezentacja Polski tylko raz miała okazję zmierzyć się z Islandią. Miało to miejsce w listopadzie 2015 roku. Nasz zespół wygrał wówczas 4-2 na Stadionie Narodowym. Bramki dla naszego zespołu zdobywali: Kamil Grosicki, Bartosz Kapustka oraz Robert Lewandowski (2 trafienia). Do bramki strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego trafiali dwaj najlepsi piłkarze Islandii: Gylfi Sigurdsson oraz Alfred FInnbogason.

Analizy i typy na mecz Polska – Islandia

Jeśli nasz zespół chce odgrywać znaczącą rolę na Mistrzostwach Europy 2021, mecz z Islandią nie powinien mu sprawić większych problemów. W obecnej formie, Wyspiarze prezentują się dużo słabiej niż nasi grupowi rywale: Słowacja czy Szwecja, nie wspominając o Hiszpanii. Oczywiście jest to mecz towarzyski, a zatem możemy zakładać, że Biało-Czerwoni nie będą tu forsować tempa, a także stosować taktyk przygotowanych na Euro 2021. Ten mecz ma być przetarciem oraz ostatnim szlifem na formie poszczególnych zawodników.

Typy bukmacherskie przemawiają oczywiście na korzyść reprezentacji Polski, która dysponuje wielkimi indywidualnościami, o których ekipa z Islandii może jedynie pomarzyć. Biało-Czerwoni wciąż pracują jednak nad stylem gry i starają się wykorzystać indywidualne zdolności poszczególnych piłkarzy, aby stworzyć silny kolektyw. O ile pierwsze mecze pod wodzą Paulo Sousy nie zachwycały, o tyle musimy pamiętać, że portugalski trener dopiero teraz ma okazję dłużej popracować z piłkarzami. Mecze towarzyskie z Rosją oraz Islandią należy oczywiście traktować z lekkim przymrużeniem oka, niemniej jednak, z pewnością przyniosą one pewien materiał do analizy.

Zakłady bukmacherskie na mecz Polska – Islandia

Obstawianie meczów towarzyskich przed Euro 2021 będzie możliwe w serwisie bukmacherskim LV BET, który jak zwykle przygotował specjalne promocje związane z meczem reprezentacji Polski. Sparingi przed Euro 2021 będą również sprawdzianem dla typerów, którzy będą mogli zweryfikować swoją skuteczność w obstawianiu wyników. W LV BET, gracze mogą obstawić dowolny aspekt meczu, a także typować wyniki na żywo. Mecz Polska – Islandia odbędzie się 8 czerwca o godzinie 18:00. Tydzień później nasz zespół rozpocznie zmagania w Mistrzostwach Europy.