Polacy na Olimpiadzie w Tokio

Polacy na Olimpiadzie w Tokio

Już wkrótce rozpoczynają się igrzyska olimpijskie w Tokio. Kwalifikacje do najważniejszej imprezy sportowej świata wciąż trwają, ale już wiadomo, że do Japonii pojedzie silna grupa reprezentująca Polskę. Do tej pory Biało-czerwoni wywalczyli prawo startu w 138 konkurencjach Według analiz bukmacherskich przedstawiciele naszego kraju mają szansę na medale. Kto, w jakich konkurencjach? Oto podpowiedź, która przyda się każdemu typerowi. Najlepsze zakłady bukmacherskie na zmagania olimpijskie Tokio 2021 znajdziesz już dziś w serwisie legalnego bukmachera internetowego LV BET.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio miały odbyć się już w ubiegłym roku. Niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany. Rozgrywki zostały przełożone o rok, a i teraz nie jest łatwo je zorganizować w bezpieczny sposób. Po fali protestów jednak najlepsi sportowcy świata przylecą do Japonii i staną do rywalizacji. Ilu będzie Polaków? Tego jeszcze nie wiadomo. Wydaje się, że liczba zawodników może być podobna jak ta w Londynie (218 osób). Ze względu na pandemię zmieniono zasady kwalifikacji i trudno jest określić ją dokładnie.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2021: sporty drużynowe

Jak zwykle to tradycyjne sporty drużynowe będą zapewne cieszyły się największą popularnością wśród widzów i typerów. Wśród nich mamy mocnych reprezentantów, którzy nie tylko powalczą o podium, ale i o najwyższe na nim miejsce.

Siatkówka

Reprezentacja naszego kraju w siatkówce jest wskazywana jako faworyt tegorocznych igrzysk. Siatkarze pod wodzą Vitala Heynena mają zapewniony już występ na imprezie, ale też gwarancję mocnych rywali na boisku – Brazylii, Rosji czy USA. Tym razem jednak wydaje się, że mają również znacznie większe szanse na zwycięstwo niż na poprzednich imprezach.

Siatkówka plażowa

W tej dyscyplinie Polska ma dwa duety, które mają szansę na walkę o wygraną – Grzegorza Fijałka z Michałem Brylem oraz Piotra Kantora z Bartoszem Łosiakiem. Obie pary prezentują wysoką formę i mają na koncie międzynarodowe sukcesy.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2021: lekkoatletyka

Polacy na olimpiadzie to jednak przede wszystkim przedstawiciele „królowej sportu”. Przedstawiciele naszego kraju pojadą na rywalizację w wielu dyscyplinach, jednak tylko w kilku mają bardzo duże szanse na wygraną. W jakich? Oto niektóre z nich.

Rzut młotem

Od kilku lat Polacy w tej dziedzinie walczą o najważniejsze trofea. W Tokio również wystartuje silna reprezentacja. Wśród mężczyzn zobaczymy m.in. Pawła Fajdka i Wojciech Nowickiego. W kobiecej rywalizacji zaś udział wezmą Joanna Fiodorow, Malwina Kopron i Anita Włodarczyk. Co ciekawe wszyscy zawodnicy mają szansę na triumf w tej dyscyplinie, a Anita Włodarczyk będzie broniła olimpijskiego złota.

Pchnięcie kulą

W tej dyscyplinie będzie bardzo duża konkurencja, ale też wystąpi dwóch polskich zawodników, którzy mają szansę na podium. Mowa o Michale Haratyku i Konradzie Bukowieckim. Czy znów będziemy mili mistrzów w tej dziedzinie?

Skok o tyczce

Piotr Liska i Paweł Wojciechowski – to dwóch Polaków, którzy zaliczani są do światowej czołówki zawodników i mają szansę na zwycięstwo, a przynajmniej na zajęcie dwóch miejsc na podium. Według ekspertów twardym kandydatem na mistrza jest w tym roku Szwed Armand Duplantis.

Biegi

W odniesieniu do tej dyscypliny wymienianych jest kilka polskich nazwisk. W sztafecie 4x400m wystąpią m.in. Justyna Święty-Ersetic i Iga Baumgart-Witan. Marcin Lewandowski pobiegnie na 1500 m, a Adam Kszczot na 800 m. Na dystansie 1500 m kobiet zaś pobiegną Ewa Swoboda i Sofia Ennaoui.

Rzut dyskiem

W tej dyscyplinie w biało-czerwonym ubraniu wystąpi Piotr Małachowski. Zawodnik posiada już dwa srebrne medale olimpijskie – z Pekinu i Rio de Janeiro. Na zakończenie kariery chce powalczyć jeszcze o złoty.

Rzut oszczepem

W tej dyscyplinie Polska ma dwójkę mocnych reprezentantów. Walkę o złoto zapowiada Marcin Krukowski, który zapowiada, że powalczy o złoto. W rywalizacji kobiet udział weźmie objawienie tego roku – Maria Andrejczyk. Zawodniczka w tym roku pobiła rekord Polski i ma szansę na walkę o najwyższe podium w Tokio.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2021: sporty walki

Boks

Polskę reprezentować będzie Elżbieta Wójcik, mistrzyni Europy i Igrzysk Europejskich. O zwycięstwo powalczą też Aneta Rygielska i Sandra Kruk. Mężczyzn będzie reprezentował Mateusz Masternak, który chce osiągnąć sukces właśnie na tej imprezie.

Zapasy

Ta dyscyplina będzie mocno obstawiona przez polską reprezentację. Największe nadzieje pokładane są w Magomedmeradzie Gadżijewie, zawodniku pochodzącemu z Dagestanu, ale od sześciu lat legitymującemu się polskim paszportem. Poza nim w Tokio wystąpią: Tadeusz Michalik, Kamil Rybicki, Robert Baran, Geyorg Sahakyan oraz kobiety: Jowita Wrzesień i Roksana Zasina.

Judo / karate / taekwondo

Dorota Banaszczyk, mistrzyni świata w karate, Aleksandra Kowalczuk, mistrzyni Europy oraz Julia Kowalczyk, brązowa medalistka świata w judo w kat. do 57 kg – to reprezentantki Polski, które pojadą do Japonii i mają szansę na olimpijskie medale.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2021: sporty wodne

Wioślarstwo

Tu eksperci wskazują największe szanse polskich „czwórek”. Kobiety reprezentowane będą w składzie: Maria Sajdak, Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann, zaś mężczyźni: Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński, Mateusz Wilangowski i Michał Szpakowski oraz Damonik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik, Fabian Barański.

Kajakarstwo

Tu również Polska wystawia zawodników, którzy mają szansę nie tylko na miejsca na podium, ale też i zwycięstwo. Jedną z nich jest Marta Walczykiewicz, która dostała szansę na poprawienie wyniku z Rio de Janeiro na 200 m oraz Beata Rosolska i Karolina Naja, brązowe medalistki IO na 500m.

Żeglarstwo

W tej dyscyplinie Biało-czerwoni mają szansę zarówno na medal mężczyzn, jak i kobiet. Piotr Myszka po raz ostatni powalczy o wygraną, bo po IO w Tokio kończy karierę. Zofia Klepacka zaś ma już brązowy medal IO z Londynu i jest wskazywana, jako jedna z faworytek tegorocznej rywalizacji.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2021: pozostałe dyscypliny

Kolarstwo

Tu trzeba wymienić praktycznie same wielkie nazwiska – Rafał Majka, Michał Kwiatkowski, Katarzyna Niewiadoma, Mateusz Rudyk, Maja Włoszczowska oraz Daria i Wiktoria Pikulik. Wszyscy zawodnicy, zarówno w kolarstwie szosowym, jak i torowym, mają szanse na miejsce na podium.

Szermierka

Polskie zawodniczki wymieniane są wśród faworytek tegorocznych igrzysk. Nasze państwo reprezentować będą Ewa Trzebińska, Magdalena Piekarska-Twardochel, Renata Knapik-Miazga i Aleksandra Jarecka.

Tenis

Niezależnie od turnieju polscy kibicie szczególną uwagę zwracają na Igę Świątek i Huberta Hurkacza. Podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2021 nasi tenisiści również wystąpią i powalczą ze światową czołówką tenisa o zwycięstwo.

Wspinaczka sportowa

Szanse Aleksandry Mirosław na medal wydają się być niewielkie. Mistrzyni i rekordzistka świata we wspinaczce na czas ma szansę na wygraną jednak musi się do tego odpowiednio przygotować.

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021: ile medali zdobędą Polacy?

To pytanie nurtuje wszystkich fanów polskiego sportu. Od 2000 r. biało-czerwonym nie udało się zdobyć więcej niż 11 medali. W tym roku jednak realne jest osiągnięcie nawet 13 krążków, w tym nawet 5 złotych. Byłby to historyczny wyczyn.

Analizy i typy bukmacherskie na Polaków na IO w LV BET

Analizy bukmacherskie oraz przewidywania ekspertów są niezbędne dla typerów, którzy chcą obstawiać Igrzyska Olimpijskie w zakładach bukmacherskich. Warto również przeprowadzić własną analizę, aby trafnie wytypować wydarzenia oferowane przez legalnego bukmachera LV BET.

Zakłady bukmacherskie na Polaków w na IO LV BET

Wszystkie najważniejsze wydarzenia sportowe, które będą rozgrywane w Tokio, będziesz mógł obstawiać w serwisie internetowym legalnego bukmachera LV BET. Sprawdź oferowane możliwości już dziś i postaw swój kupon bukmacherski na Polaków na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2021!