Oscary 2021 – typy bukmacherskie

Oscary 2021 – typy bukmacherskie

Oscary 2021 zostały przeniesione na wiosnę. To wprowadza wiele zmian w tegorocznej imprezie, a przede wszystkim – wydłuża termin zgłoszeń. Kto w tym roku na szansę na najważniejszą statuetkę filmową na świecie? Postaw swoje zakłady bukmacherskie w serwisie LV BET i typuj zwycięzcę!

Pierwotnie 93. ceremonię rozdania nagród Oscary 2021 zaplanowano na 28 lutego 2021 r. Ze względu na pandemię uroczystość jednak przełożono. Ma odbyć się 25 kwietnia 2021 r. To właśnie wtedy poznamy m. in. najlepszy film i najlepszych aktorów roku. Ceremonia odbędzie się tradycyjnie w Dolby Theatre w Hollywood.

Zmiany w terminarzu konkursu Oscary 2021

Oprócz zmiany terminu samej imprezy Akademia zmieniła też inne terminy. Muzeum Amerykańskiej Akademii Filmowej w Los Angeles, które miało ruszyć 14 grudnia 2020 r. będzie można zwiedzać dopiero od 30 kwietnia 2021 r. Przesunięcie gali oznacza też zmianę okresu kwalifikacji do konkursu. Standardowy termin, czyli do końca ubiegłego roku, został przedłużony do 28 lutego 2021 r. Oznacza to, że nawet kapituła nie zna jeszcze wszystkich kandydatów do nagrody. Władze Akademii przyznały, że wydłużenie tego terminu pozwoli też twórcom na dokończenie swoich filmów i uniknięcie konsekwencji opóźnień w realizacji, na które nie mieli wpływu. Do tego Akademia pozwoliła też na pominięcie premiery kinowej, aby móc wystartować w rywalizacji.

Wszystkich nominowanych do Oscarów 2021 r. poznamy dopiero 15 marca br. Głosowanie na zwycięzców będzie odbywało się w kilku etapach, a końcowe przewidziane jest na 15-20 kwietnia.

Kto ma szanse na Oscara 2021?

Trzeba przyznać, że w związku z epidemią koronawirusa tegoroczne zmagania odbędą się w ograniczonym gronie. Jednym z pretendentów do wygranej w kategorii film jest „Tenet” Christophera Nolana. Co prawda zebrał mieszane recenzje, ale już zarobił ponad 350 mln dolarów. Szansę na nagrodę mają też produkcje Netflixa – „Pięciu braci” Spike’a Lee, „Mank” Davida Finchera, „Proces Siódemki z Chicago” Aarona Sorkina czy „Elegia dla bidoków” Rana Howarda.

Jedyną pewną co do kandydatów kategorią, ale niestety w tym roku niezwykle szeroką, jest Oscar przyznawany pośmiertnie. Tu wymienia się aż siedmiu artystów: Chadwicka Bosemana (aktor), Jack Fincher (scenariusz), Audrey Wells (scenariusz), Brian Dennehy (aktor), Curtis Mayfield (piosenka), Rob Gibb (animator), Charles Gregory Ross (fryzury).

Na tzw. krótkiej liście tytułów, która została rozszerzona z 10 do 15 filmów, szansę na nominację ma polska produkcja w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny” – „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Drugim polskim akcentem jest „Szarlatan” Agnieszki Holland, który jest czeskim kandydatem do Oscara.

Wydaje się, że obecnie najmocniejszym kandydatem do zdobycia Oscara 2021 w kategorii FILM jest „Nomadland”, a REŻYSERIA Chloe Zhao za właśnie „Nomadland”. W kategorii AKTORKA PIERWSZOPLANOWA faworytki są dwie: Sidney Flanigan za występ w „Nigdy, rzadko, czasami, zawsze” oraz Frances McDorman w „Nomadland”. Na statuetkę dla najlepszego AKTORA ma szasnę Delroy Lindo.

Obecnie wydaje się, że szansę na najwięcej statuetek ma 6 produkcji: „Nomadland”, „Ma Rainey: Matka bluesa”, Nigdy, rzadko, czasami, zawsze”, Pięciu braci”, „Kolejny film o Boracie” oraz „Co w duszy gra”.

Kto będzie wielkim wygranym dowiemy się w kwietniu!

Zakłady bukmacherskie na galę Oscary 2021 w LV BET

Z tej oferty warto skorzystać! Legalny bukmacher LV BET w swoim serwisie udostępnia szereg rynków na to najważniejsze filmowe wydarzenie roku. Możesz wybierać pomiędzy zakładami w 24 kategoriach, ale też wieloma bardziej szczegółowymi wydarzeniami. Przygotuj się do zabawy i postaw swój szczęśliwy kupon na Oscary 2021.