Hokejowe MŚ: Reprezentacja Polski żegna się z hokejową Elitą | LV BET Blog

HOKEJOWE MŚ: REPREZENTACJA POLSKI ŻEGNA SIĘ Z HOKEJOWĄ ELITĄ

Polska przegrała z Kazachstanem 1:3 w ostatnim meczu grupy B podczas mistrzostw świata Elity w hokeju na lodzie. Wynik ten oznacza jedno – reprezentacja Polski żegna się z elitą i w przyszłym sezonie zagra w Dywizji 1A. Poznaj podsumowanie meczów z LV BET!

PORAŻKA Z KAZACHSTANEM NA ZAKOŃCZENIE MŚ

Hokejowe MŚ: Reprezentacja Polski żegna się z hokejową Elitą | LV BET BlogPotyczka Polaków z Kazachstanem było grą o wszystko. Wygrana Biało-czerwonych pozwoliłaby na awans i pozostanie w elicie również w przyszłym sezonie. Porażka spadek do niższej dywizji, czyli Dywizji 1A. To właśnie w niej od następnego sezonu podejmą rywalizację Biało-czerwoni, a więc znów podejmą próbę powrotu do Elity.

Obie drużyny rozpoczęły dość zachowawczo. Już w 8. minucie na ławkę kar powędrował Batyrlan Muratov. Polacy po raz pierwszy wykorzystali grę w przewadze. Do bramki rywala trzelił Alan Lyszczarczyk, a stojący przed bramką Kamil Wałęga dobił jego uderzenie. Już w 13. minucie Polacy popełnili jednak błąd przy wznowieniu. W kierunku polskiej bramki wyruszył Nikita Mikhailis i celnie strzelił z ostrego kąta. Reprezentacja Kazachstanu jednak szybko wyrównała. Biało-czerwoni próbowali jeszcze jej zagrozić w tej samej części gry, ale się nie udało.  

Początek drugiej tercji rozpoczął się od przewagi Kazachów. Biało-czerwoni w pewnym momencie znów mieli przewagę (karę otrzymał Arkady Shestakov), ale nie udało im się skutecznie tego wykorzystać. Z daleka strzelił Marcin Kolusz, ale nikt nie zdołali dobić krążka. Kolejna odsłona gry również nie była dla Biało-czerwonych udana. Co prawda oddali dwa strzały na bramkę, ale dwukrotnie, skutecznie interweniował bramkarz Kazachów Andrey Shutov.

W trzeciej tercji wykazali się Polacy, jednak wciąż brakowało im skuteczności. Ich strzały był blokowane, a Kazachów – nie. W 51. minucie Valery Orekhov zdobył drugą bramkę dla swej drużyny. Hokeiści z Polki za wszelką cenę chcieli wyrównać wynik i atakowali bramkę przeciwników. Wykazali się jednak chwilą nieuwagi, którą znów wykorzystali Kazachowie. Roman Starchenko ustalił wynik spotkania na 1:3. Ten wynik nie zmienił się do końca spotkania.

MECZE POLAKÓW W GRUPIE B

W mistrzostwach świata Elity 2024 Polacy rywalizowali w czeskiej Ostrawie. Przegrali z Łotwą 4:5 po dogrywce, ze Szwecją 1:5, Francją 2:4, Słowacją 0:4, USA 1:4, Niemcami 2:4 i Kazachstanem 1:3. Zakończyli turniej z jednym punktem na koncie i zajęli ostatnie miejsce w tabeli grupy B. To oznacza, że w przyszłym sezonie zagrają w Dywizji 1A.

POLSKA – ŁOTWA

Wynik: 4:5

Strzelcy bramek:

 • Polska: K. Macias (16’), K. Walęga (29’), K. Macias (48’), M. Bryk (57’)
 • Łotwa: R. Mamcics (23’), R. Abols (43’), K. Daugavins (53’), R. Bukarts (55’), K. Daugavins (64’)

POLSKA – SZWECJA

Wynik: 1:5

Strzelcy bramek:

 • Polska: A. Łyszczarczyk (42’)
 • Szwecja: M. Johansson (4’), Lucas Raymond (6’), Erik Karlsson (33’), Andre Burakovsky (54’), Erik Karlsson(55’)

POLSKA – FRANCJA

Wynik: 2:4

Strzelcy bramek:

 • Polska: D. Pas (36’), B. Fraszko (37’)
 • Francja: Justin Addamo (9’), Justin Addamo (12’), Stephane Da Costa (24’), Pierre-Edouard Bellemare (28’)

POLSKA – SŁOWACJA

Wynik: 0:4

Strzelcy bramek:

 • Polska:
 • Słowacja: Lukas Cingel (2’), Tomas Tatar (12’), Peter Cehlarik (57’), Lukas Cingel (58’)

POLSKA – USA

Wynik: 1:4

Strzelcy bramek:

 • Polska: G. Pasiut (46’)
 • USA: M. Kesselring (30’), B. Tkachuk (39’), C. Caufield (41’), C. Caufield (49’)

POLSKA – NIEMCY

Wynik: 2:4

Strzelcy bramek:

 • Polska: P. Wajda (54’), F. Komorski (55’)
 • Niemcy: A. Ehl (25’), John-Jason Peterka (35’), Yasin Ehliz (44’), John-Jason Peterka (56’)

TABELA GRUPY B PO FAZIE GRUPOWEJ

 1. Szwecja – 18 pkt.
 2. Stany Zjednoczone – 13 pkt.
 3. Niemcy – 12 pkt.
 4. Słowacja – 12 pkt.
 5. Łotwa – 9 pkt.
 6. Kazachstan– 6 pkt.
 7. Francja – 4 pkt.
 8. Polska – 1 pkt.

STATYSTKI REPREZENTACJI POLSKI NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA

KTO POWALCZY O ZŁOTY MEDAL NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA W HOKEJU NA LODZIE

Z roku na rok Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie są coraz bardziej nieprzewidywalne. Rok temu ekspertów i fanów zaskoczyło srebro dla Niemiec, a brązowy medal dla Łotwy.

Obecnie grupy wydają się być bardziej wyrównane, jednak możesz być pewien turniejowych niespodzianek. Jedna z nich, czyli odpadnięcie Polaków, już miała miejsce.

Z jednej strony na złoty medal szanse mogą mieć Czechy. Mają na to możliwości, a do tego grają na własnym terenie. Reprezentacja Czech nie zagrała co prawda w finale od 2010 r. Szanse na udział w nim mają też Szwedzi. Drużyny te mierzyły się ze sobą w 2006 r. Wracając do hokeistów ze Skandynawii – mają bardzo mocny skład. Ich rywalami mogą być też reprezentanci Stanów Zjednoczonych. Ci przyjechali na Mistrzostwa Świata w świetnym składzie, zważywszy na to, że Amerykanie nie przywiązują zbytniej uwagi do rozgrywek reprezentacyjnych w tym sporcie, a do tego trwają zmagania NHL.  

Faworytem bukmachera LV BET w walce o mistrzostwo jest Szwecja. Kupon na zwycięstwo reprezentacji tego kraju postawisz z kursem wynoszącym 3. A jak wyglądają kursy na inne drużyny? Kanada – 3.5, USA – 6.5, Szwajcaria – 7 czy Czechy 7.5.

Pewne miejsce w fazie pucharowej mają już Szwedzi. Wciąż czekamy na ich rywala, z którym zmierzą się 23 maja 2024 r. To właśnie tego dnia rozegrane będą cztery ćwierćfinałowe mecze. Ich zwycięzcy zagrają dwa dni później w półfinałach. 26 maja 2024 r. w Pradze zaplanowane są dwa mecze – o 3. miejsce i o mistrzostwo.

Wcześniej jednak rozegrane będą mecze wcześniejszych faz, a już dziś możesz typować ich wyniki:

 • Kanada – Słowacja 1.28-6.25-8.5
 • Szwajcaria – Niemcy 1.42-5.2-5.8
 • Czechy – USA 2.5-4.3-2.3
 • Szwecja – Finlandia 1.47-4.85-5.7

HOKEJ NA LODZIE W LV BET

Polska reprezentacja co prawda zakończyła już swoją przygodę podczas turnieju Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie, jednak w grze wciąż zostały najlepsze zespoły świata. Możesz nie tylko śledzić ich poczynania, ale przede wszystkim typować wyniki kolejnych meczów w zakładach bukmacherskich LV BET! Legalny bukmacher udostępnia szeroką ofertę zakładów bukmacherskich na hokej w swoim serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć, a poznasz dostępne wydarzenia, rynki i oferowane kursy. Tam też postawisz woje szczęśliwe kupony na faworytów poszczególnych spotkań czy przyszłego mistrza rozgrywek.

Pamiętaj, że stawianie tylko pewnych kuponów jest możliwe dzięki dokładnej analizie bukmacherskiej. Pozwoli ona zminimalizować ponoszone ryzyko, a więc zacznie zwiększyć Twoje szanse na wygraną. Przyłącz się do hokejowej rywalizacji i postaw swoje typy w LV BET już dziś!