Mistrzostwa Świata w Snookerze 2024

Najlepsi zawodnicy snookera już wkrótce będą rywalizować w prestiżowych zawodach, uwielbianych przez kibiców na całym świecie. Na przełomie kwietnia i maja rozegrane będą Mistrzostwa Świata w 2024. Kim będzie zwycięzca? Jakie osiągnie wyniki? Postaw swoje typy na snookera w LV BET!

Najważniejsze informacje o Mistrzostwach Świata w Snookerze 2024

Mistrzostwa Świata w Snookerze 2024 to nadchodzący profesjonalny turniej w tej dyscyplinie sportu. Najbliższy turniej odbędzie się w dniach od 20 kwietnia do 6 maja 2024 r. Będzie to 48. edycja zawodów.

Finałowy turniej organizowany jest przez World Snooker Tour, a sponsorowany przez sprzedawcę samochodów Cazoo. Stąd też nazwa tegorocznego turnieju – Cazoo Snooker Championship.

Do obrony mistrzowskiego tytułu podejdzie Luca Bracel, który w finałowym starciu po swój pierwszy tytuł mistrza świata pokonał Marka Selby’ego 18-15.

Gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata w Snookerze?

Najbliższy turniej o mistrzostwo będzie rozgrywanych od soboty 20 kwietnia do poniedziałku 6 maja 2024 r. Snookerzyści zmierzą się w kultowym teatrze Crucible Theatre w Sheffield.

Harmonogram Mistrzostw Świata w Snookerze 2024

Przez zawodnikami i kibicami dwa tygodnie pełne emocji! Kolejne etapy rozgrywek będą eliminowały z gry zawodników, aż dwóch najlepszych spotka się z finale. Kiedy dokładnie odbędzie się turniej?

Data Etap turnieju
20-24 kwietnia 2024 r. Pierwsza runda
25 kwietnia 2024 r. Pierwsza runda / druga runda
26-29 kwietnia 2024 r. Druga runda
30 kwietnia-1 maja 2024 r. Ćwierćfinał
2-4 maja 2024 r. Półfinał
5-6 maja 2024 r. Finał

Uczestnicy Mistrzostw Świata w Snookerze

Do rywalizacji w ramach Mistrzostw Świata w Snookerze podejdzie 32 zawodników. Jeszcze nie jest znana dokładna lista uczestników zmagań, jednak możesz być pewien, że będą to wyłącznie najlepsi gracze świata. Przez lata do rywalizacji podchodzili m.in. Ronnie O’Sullivan, Mark Selby i Judd Trump. Każdy z nich podejdzie do gry jako faworyt.

Zwycięstwo O’Sullivana będzie oznaczało dalsze umacnianie się zawodnika w historii tego sportu. Byłby to jest ósmy tytuł na koncie. Wyprzedziłby tym samym Stephena Hendry’ego jako lidera wszech czasów w epoce nowożytnej.

Wynik mistrzostw w ubiegłym roku sprawił nie lada zaskoczenie. Belg pokonał czterokrotnego triumfatora z Sheffield. Eksperci wskazywali, że obaj zasłużenie dotarli do finałowego meczu pokazując wcześniej świetną formę. Brecel pokonał w turnieju m.in. Marka Williamsa czy Ronniego O’Sulivana. Mark Selby zaś triumfował w meczu z Johnem Higginsem i Markiem Allenem.

Faworytów tegorocznej edycji Mstrzostw Świata w Snookerze można dopatrywać się wśród najlepszych zawodników rankingu zawodników. Sprawdź, jak wygląda to zestawienie (po German Masters):

  1. Ronnie O’Sullivan – 1 117 500 pkt.
  2. Judd Trump – 1 014 000 pkt.
  3. Mark Allen – 824 500 pkt.
  4. Luca Brecel – 733 000 pkt.
  5. Mark Selby – 617 500 pkt.
  6. Shaun Murphy – 481 000 pkt.
  7. Neil Robertson – 447 000 pkt.
  8. Mark Williams – 434 500 pkt.
  9. Kyren Wilsson – 404 000 pkt.
  10. Ali Carter – 403 500 pkt.

W rewelacyjnej formie wciąż jest Ronne O’Sullivan, który po raz ósmy w karierze triumfował w snookerowym turnieju Masters 2024. W finale pokonał on 10:7 Alego Cartera, mimo że w pewnym momencie przegrywał już 3:6 Siedmiokrotny mistrz świata w trwającym sezonie wygrał też UK Championship 2023. Jeśli sięgnie też po tytuł w mistrzostwach świata O’Sullivan zdobędzie wszystkie trzy trofea w turniejach potrójnej korony, czego jeszcze nie udało mu się dokonać. Motywacja jest więc duża i można spodziewać się, że powalczy do końca. Do obrony tytułu na pewno zmotywowany podejdzie też obecny champion, Luca Brecel.

W trwającym właśnie turnieju Players Championship 2024 zaś swoją świetną formę pokazuje Mark Selby. W ćwierćfinałowym spotkaniu dosłownie zdominował on Ronnie’go O’Sullivana. Z dobrej strony pokazali się też Mark Allen i Gary Wilson.

Obstawianie Mistrzostw Świata w Snookerze w LV BET

Zawodnicy trenują, aby utrzymać jak najwyższą formę podczas zawodów, a Ty możesz rozpocząć przygotowania do trafnego typowania w zakładach bukmacherskich. Pomóc w tym może zastosowanie odpowiednich strategii. Niezbędne jest śledzenie wcześniejszych wyników i statystyk zawodników oraz porównanie kursów bukmacherskich. Pozwoli to na określenie formy i szans na zwycięstwo graczy. Porównanie tych informacji przełoży się na podejmowanie przemyślanych decyzji.

Typerom rozpoczynającym przygodę z zakładami na snooker eksperci polecają też sięgnięcie po typy profesjonalnych bukmacherów. Posiadają oni wiedzą i doświadczeniem, które może przydać Ci się do stawiania własnych kuponów.

Typy i zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata w Snookerze w LV BET

Jakie rynki na snookera obstawiać w zakładach bukmacherskich? Wszystkie możliwości poznasz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej LV BET. Najpopularniejsze z nich to zakład na zwycięstwo, handicapy i liczba frejmów. W pierwszym z nich wskażesz zwycięzcę wskazanego starcia albo całego turnieju. Handicapy wyrównują szanse słabszych graczy ze znacznie mocniejszymi i pozwalają na stworzenie ciekawych zestawień. Zakład na frejmy odnosi się do ich sumy wyrażonej mniej/więcej.

Szersze możliwości obstawiania znajdziesz w zakładach live. Wszystkie te opcje, zarówno zakłady na żywo, jak i długoterminowe, znajdziesz w LV BET. Wystarczy kilka kliknięć, a postawisz swoje szczęśliwe kupony i wygrasz!