Mistrzostwa świata w kolarstwie BMX 2023

Mistrzostwa świata w kolarstwie BMX 2023

W pierwszych dniach sierpnia 2023 r. odbędą się największe w historii mistrzostwa świata w kolarstwie. Zawodnicy udadzą się do szkockiego Glasgow. Organizatorzy zaplanowali zawody w większości dyscyplin rowerowych w jednym miejscu i terminie. Na tej ogromnej imprezie kolarze walczyć będą aż o 190 kompletów medali. Jesteś gotowy na przyłączenie się do tej rywalizacji? Przygotuj się do obstawiania i postaw swoje typy bukmacherskie na kolarstwo w LV BET!

Mistrzostwa świata w kolarstwie BMX 2023- co trzeba wiedzieć?

Jedna z największych w historii imprez w ramach mistrzostw świata 2023 została zapowiedziana wiele lat temu, a teraz czas na jej rozpoczęcie! Zawodnicy wystąpią w dniach 3-13 sierpnia 2023 r. w Glasgow. A to oznacza, że kolarze szosowi muszą przygotować się do rywalizacji wcześniej niż zwykle. Impreza ta przypadała w poprzednich latach na końcówkę września.

Zawodnicy szosowi będą mieli też problem z połączeniem startów w kilku dyscyplinach – wyścigi na torze czy MTB rozgrywane będą równolegle do zmagań w tej odmianie kolarstwa.

Warto pamiętać, że w tym roku kolarzy i fanów czeka wydarzenie łączące 13 mistrzostw świata UCI w różnych dyscyplinach kolarskich. Wystartować może ponad 8000 amatorów i zawodników z co najmniej 120 krajów na całym świecie. Do zdobycia będzie 190 tytułów mistrza świata UCI.

Szacuje się, że imprezę obejrzy ponad milion widzów na żywo, a dzięki transmisjom – nawet ponad miliard fanów tego sportu. Międzynarodowa Unia Kolarska liczy, że tegoroczny championat będzie jednym z 10 najczęściej oglądanych wydarzeń sportowych na świecie.

Kiedy odbędą się Mistrzostwa świata w kolarstwie BMX 2023?

Od niedzieli do niedzieli, a dokładniej od 6 do 13 sierpnia 2023 r. – to właśnie w tych dniach rozegrane zostaną MŚ w kolarstwie BMX.

Lista miejsc rozgrywania dyscyplin podczas MŚ 2023:

 •   BMX Freestyle Park (Kelvingrove Park, Glasgow)
 •   BMX Freestyle Flatland (Kelvingrove Park, Glasgow)
 •   BMX Racing (Glasgow BMX Centre, Glasgow)
 •   Gran Fondo
 •   Indoor (Emirates Arena, Glasgow)
 •   Mountain Bike Cross Country
 •   Mountain Bike Downhill
 •   Mountain Bike Marathon
 •   Parakolarstwo szosowe (Dumfries i Galloway)
 •   Parakolarstwo torowe (Sir Chris Hoy Velodrome, Glasgow)
 •   Szosa (wyścigi ze startu wspólnego, meta: George Square, Glasgow)
 •   Tor (Sir Chris Hoy Velodrome, Glasgow)
 •   Trials (Kelvingrove Park, Glasgow)

Uczestnicy Mistrzostw świata w kolarstwie bmx 2023

W Glasgow zamelduje się prawie 200 zawodników, a wśród nich liderzy ubiegłorocznych edycji turnieju. Kto stawał na najwyższym miejscach na podium?

MŚ w kolarstwie mężczyzn BMX 2022:

 1. miejsce – Simon Marquart
 2. miejsce – Kye Whyte
 3. miejsce – Joris Daydet

MŚ w kolarstwie kobiet BMX 2022:

 1. miejsce – Felicia Stancil
 2. miejsce – Zoe Claessens
 3. miejsce – Merel Smulders

MŚ w kolarstwie mężczyzn BMX 2021:

 1. miejsce – Niek Kimmann
 2. miejsce – Sylvain Andre
 3. miejsce – David Graf

MŚ w kolarstwie kobiet BMX 2021:

 1. miejsce – Methany Shriever
 2. miejsce – Judy Baauw
 3. miejsce – Laura Smulders

Zakłady na Mistrzostwa świata w kolarstwie BMX 2023

Kolarstwo oferuje różne rodzaje typów kolarskich. Podstawowe z nich dotyczą obstawiania zwycięzcy wyścigu, ale też obstawiania, czy dany zawodnik stanie na podium wyścigu, obstawianie klasyfikacji końcowej (zwycięstwo lub podium), obstawianie H2H, czyli wskazanie który zawodnik z dwójki kolarzy będzie lepszy. Wszystkie dostępne rynki bukmacherskie możesz poznać w serwisie internetowym legalnego bukmachera LV BET. Dostęp do niego możesz mieć w przeglądarce internetowej oraz w aplikacji mobilnej. Jesteś gotowy na skorzystanie z tych możliwości?

Obstawianie Mistrzostwa świata w kolarstwie BMX 2023 w LV BET

Aby postawić pewne typy bukmacherskie na kolarstwo warto wcześniej się przygotować. Poznaj zwycięzców wcześniejszych rywalizacji, zawodników, którzy stanęli na podium wcześniejszych konkursów oraz skorzystaj z analizy H2H. Dzięki temu będziesz mógł obstawiać zarówno cały wyścig, jak i poszczególne etapy.

Pamiętaj, aby sprawdzić dostępne informacje o zawodnikach przed rozpoczęciem zawodów. Dzięki temu wykluczysz gorsze dni czy kontuzje. Dobrym źródłem informacji są np. media społecznościowe. Sprawdź też przewidywania ekspertów i innych typerów. Łącząc te wszystkie informacje i wyciągając odpowiednie wnioski masz szansę na wygraną w zakładach bukmacherskich. Rozpocznij typowanie Mistrzostw Świata w kolarstwie BMX 2023 i obstawiaj zwycięzców w LV BET!