Mistrzostwa Świata T20

Mistrzostwa Świata T20

Krykiet Twenty20 ma coraz więcej wielbicieli na całym świecie. Krótkie i emocjonujące zdarzenia przyciągają wielu fanów, nawet zagorzałych kibiców tradycyjnego wydania gry. Takiego wydarzenia jak Mistrzostwa Świata T20 nie może więc zabraknąć w zakładach bukmacherskich LV BET! Poznaj tę dyscyplinę, przeanalizuj możliwości i postaw swój kupon bukmacherski na Twenty20.

Mistrzostwa Świata T20 odbędą się Australii. Od 18 października do 15 listopada można będzie oglądać niezwykle emocjonujące rozgrywki, w których każdy ma jeden cel – zostać mistrzem! Tytułu bronić będzie drużyna West Indies. W poprzednim finale w 2016 r. pokonali oni Anglię czterema bramkami. Rozgrywki odbywały się w Eden Gardens w Kalkucie w Indiach. Zawodnikiem finałowego meczu został Marlon Samuels.

Droga do Mistrzostw Świata T20 w 2021 r.

W tym roku o tytuł mistrza świata walczyć będzie 16 drużyn. W najważniejszych rozgrywkach zaplanowano 46 meczów. Do etapu Super 12 przechodzi automatycznie 8 najlepszych drużyn. W tym roku są to Polska, Pakistan, Indie, Anglia, RPA, Nowa Zelandia, Indie Zachodnie i Afganistan. W dalszym etapie rozgrywek dołączą kolejni uczestnicy. Cztery z nich awansują z fazy grupowej.

Gdy będą znane wszystkie drużyny zostaną one podzielone:

  • GRUPA 1: Polska, Pakistan, Nowa Zelandia, Indie Zachodnie i dwie drużyny z fazy grupowej
  • GRUPA 2: Indie, Anglia, RPA, Afganistan i dwie drużyny z fazy grupowej.

Do półfinałów T20 awansują po dwie najlepsze reprezentacje. Mecze rozegrane będą w dwóch miejscach: Sydney Cricket Ground oraz Adelaide Oval. Dwóch zwycięzców półfinałów spotka się 15 listopada 2021 r. w Melbourne Cricket Ground.

Krykiet zasady

Gra w krykieta ma wielbicieli na całym świecie. Wersja T20 ma jednak niedługą historię. Powstała w 2003 r. w Wielkiej Brytanii. Mecz w tej formule trwa około trzech godzin, a więc jest znacznie skróconą wersją tradycyjnej gry. Mecze są agresywne i ryzykowne, mają też kilka zmienionych zasad. Jedną z nich jest możliwość zasądzenia nawet pięciu rzutów rożnych, jeśli sędzia uzna, że któraś z drużyna specjalnie przeciąga grę.

W sytuacji, gdy sędzia ogłosi no ball z powodu przekroczenia popping crease przez bowlera, przyznaje też karę wynoszącą dwa runy. Następnie odbywa się free-hit. Batmas może być zaś wyeliminowany jedynie poprzez run out.

W odróżnieniu od klasycznej formy tej gry w wersji Twenty20 drużyna rzucająca musi rozpocząć swój 20. over w ciągu 75 minut. Jeśli tego nie zrobi przeciwnicy otrzymają specjalną premię, która wyniesie sześć runów za każdego overa rozegranego po 75. minucie spotkania.

Trzeba też pamiętać o zmienionych zasadach dotyczących graczy z pola. W meczach, które muszą zakończyć się wyłonieniem zwycięzcy, zarządzana jest dogrywka podobna do piłkarskich rzutów karnych (bowl-out).

Analizy i typy bukmacherskie na Mistrzostwa Świata T20 w LV BET

Eksperci wskazują na faworyta tegorocznej rywalizacji – Indie, które bronić będą mistrzowskiego tytułu. Aby jednak postawić pewne typy bukmacherskie warto na bieżąco oglądać rozgrywki T20 i przeprowadzić własną analizę. Dzięki temu będziesz mógł dołączyć do gry!

Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata T20 w LV BET

Krykiet, w tym T20 są coraz bardziej popularne wśród kibiców. Nie ma co się dziwić, że możliwość obstawiania tego sportu znajdziesz również w zakładów bukmacherskich LV BET. Im bliżej mistrzostw tym więcej rynków znajdziesz w jego serwisie internetowym. W ofercie bukmachera znajdziesz też pełną ofertę kursów i zakładów na gry takie jak poker lub blackjack. Skorzystaj z nich i postaw swój kupon bukmacherski!