Liga Narodów CONCACAF 2022/2023

Liga Narodów CONCACAF 2022/2023

Liga Narodów CONCACAF rusza z drugą edycją! Kraje Ameryki Północnej powalczą o mistrzowski tytuł. Kto ma szanse na wygraną? Poznaj typy bukmacherskie w LV BET! 

Druga edycja Ligi Narodów CONCACAF ruszy już wkrótce! Sezon 2022/2023 rozpocznie się w czerwcu 2022 r. i potrwa rok. Jak będzie wyglądał? Poznaj najważniejsze informacje i postaw swoje typy bukmacherskie na turniejowe mecze w LV BET!

Liga Narodów CONCACAF

W rywalizacji wezmą udział męskie reprezentacje seniorskie z wszystkich 41 federacji krajowych, które są zrzeszone w CONCACAF. Zostały one podzielone na trzy dywizje – A, B i C. O pozycji reprezentacji decydowały wyniki w Lidze Narodów w sezonie 2019/2020. W ramach dywizji zespoły zostały podzielone na 3- i 4-zespołowe grupy.  W ich ramach odbędą się mecze „każdy z każdym”. Do turnieju finałowego przejdą zwycięzcy grup z dywizji A. Mecze rozegrane zostaną na neutralnym gruncie. Oprócz finału zaplanowane są też mecze półfinałowe oraz mecz o 3. miejsce. Drużyna, która wygra z rywalami, zostanie triumfatorem Ligi Narodów CONCACAF 2022/2023.

Dywizja A

 • Grupa A: Meksyk, Jamajka, Surinam,
 • Grupa B: Kostaryka, Panama, Martynika
 • Grupa C: Kanada, Honduras, Curacao
 • Grupa D: Stany Zjednoczone, Salwador, Grenada

Dywizja B

 • Grupa A: Kuba, Gwatemala, Antigua i Barbuda
 • Grupa B: Haiti, Bermudy, Gujana, Montserrat
 • Grupa C: Trinidad i Tobago, Nikaragua, Saint Vincent i Grenadyny, Bahamy
 • Grupa D: Gwatemala, Gujana Francuska, Dominikana, Belize

Dywizja C:

 • Grupa A: Bonaire, Turks i Caicos, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, Sint Maarten
 • Grupa B: Saint Kitts i Nevis, Aruba, Saint-Martin
 • Grupa C: Saint Lucia, Dominika, Anguilla
 • Grupa D: Portoryko, Kajmany, Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Jak wygląda terminarz CONCACAF 2022/2023? Na razie nie jest znany kalendarz wszystkich spotkań, które będą rozegrane w ramach północnoamerykańskiej Ligi Narodów. Mecze fazy grupowej przewidziane są w dniach od 02 czerwca 2022 r. do 28 marca 2023 r. Wciąż czekamy na ustalenie terminów półfinałów, finałów oraz meczu o 3. miejsce.

Męskie reprezentacja seniorskie

CONCACAF, czyli The Confederation of North, Central and Caribbean Association Football (Konfederacja Piłki Nożnej Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów) to jedna z sześciu konferencji kontynentalnych wchodzących w skład FIFA. Powstała w 1961 r. w Meksyku. Obecnie zrzesza 41 federacji narodowych. 6 z nich nie jest członkami FIFA (Bonaire, Gujana Francuska, Gwadelupa, Martynika, Saint-Martin, Sint Maarten), a 7 leży w Ameryce Południowej (Aruba, Bonaire, Curacao, Gujana, Gujana Francuska, Surinam, Trinidad i Tobago).

Są one podzielone na strefy: Północnoamerykańską (NAFA), Środkowoamerykańską (UNCAF) oraz Karaibów (CFU). Organizuje 12 turniejów w piłce nożnej, w tym Ligę Narodów. Najbardziej doświadczoną i nagrodzoną drużyną reprezentacyjną federacji jest Meksyk, który 15 razy startował w Mistrzostwach Świata. Świetnie radzą sobie również piłkarze ze Stanów Zjednoczonych.

Międzynarodowe rozgrywki piłki nożnej

W tym roku odbędzie się druga edycja turnieju. Liga Narodów CONCACAF po raz pierwszy rozegrana została w sezonie 2019/2020. Do finału przeszły wszystkie zespoły, które przeszły eliminacje do Mistrzostw Świata 2018 – Meksyk, Kostaryka, Panama, Honduras, Stany Zjednoczone oraz Trinidad i Tobago.  Znalazły się one w dywizji A. Inne reprezentacje musiały przejść przez eliminacje. Udziału w nich nie wzięła jedynie Gwatemala, która została przydzielona do dywizji C. Pierwszym mistrzem Ligi została reprezentacja Stanów Zjednoczonych, która w finale pokonała Meksyk (3:2 w dogrywce). O trzecie miejsce zaś walczył Honduras i Kostaryka. Zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne. Z wynikiem 5:4 rywalizację zakończyli piłkarze z Hondurasu.

Zakłady bukmacherskie na Ligę Narodów w LV BET

Piłka nożna w amerykańskim wydaniu może zaskoczyć! Chcesz poczuć te emocje? Poznaj ofertę zakładów bukmacherskich na Ligę Narodów CONCACAF w LV BET. W serwisie internetowym i aplikacji mobilnej bukmachera przez rok będziesz towarzyszył turniejowym rozgrywkom i obstawiać jej wyniki. Znajdziesz tam szeroki wybór rynków na wszystkie spotkania grupowe, ale też kolejnych faz rywalizacji. Dużym wyzwaniem może być chociażby wytypowanie wyników meczów reprezentacji, które w Polsce są mało znane, a nawet egzotyczne. Warto więc skupić się wyłącznie na kilku z nich i ograniczyć swoje pole zainteresowania. Śledź rozgrywki na bieżąco, przeprowadzają własne analizy bukmacherskie i stawiaj swoje typy na Ligę Narodów CONCACAF w LV BET!