II Wioślarski Puchar Świata – Varese

II Wioślarski Puchar Świata – Varese

Przygotuj się na II Puchar Świata w Wioślarstwie 2023 w Varese we Włoszech. Wyścig będzie obejmował 14 olimpijskich klas łodzi, międzynarodowych klas łodzi i para-wioślarzy. Tegoroczny sezon PŚ rozpoczął się w chorwackim Zagrzebiu. Eksperci uważają, że zawody rozgrywane były przy dość przeciętnej obsadzie i bez uczestnictwa reprezentantów i reprezentantek Polski. Przed zawodnikami jeszcze dwa sprawdziany w ramach Pucharu –  w czerwcu we włoskim Varese, a w lipcu w szwajcarskiej Lucernie. Obstawiaj występy najlepszych wioślarzy i wioślarek w zakładach bukmacherskich LV BET!

Wioślarski Puchar Świata – podstawowe informacje

Wyścigi na Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie obejmują 14 olimpijskich klas łodzi i wybór międzynarodowych klas łodzi. W Varese wystąpią też parawioślarze. Ta rywalizacja jest rozgrywana tylko na niektórych mistrzostwach świata.

Każda klasa łodzi olimpijskich będzie walczyła o kolejne punkty. Najwyżej sklasyfikowana łódź z kraju otrzyma 8 pkt., zaś za zajęcie 7. miejsca – 1 pkt.

Kiedy i gdzie odbędzie się II Wioślarski Puchar Świata?

Najbliższa edycja Pucharu Świata we Włoszech rozegrana będzie w dniach 16-18 czerwca 2023 r. Zmagania w Varese będą drugą z trzech imprez z serii Pucharu Świata w Wioślarstwie w tym roku.

Varese leży w północno-zachodniej części Lombardii, na granicy ze Szwajcarią. To terytorium bogate w rzeki i zielone wzgórza, ale też duże i małe jeziora. Miasto położone jest u podnóża spektakularnego masywu Campo dei Fiori. Z uwagi na te warunki Varese jest jednym z najpopularniejszych torów wioślarskich na świecie. W miejscu tym rozgrywane były m.in. Mistrzostwa Europy 2012, Mistrzostwa Świata 2015 i w 2016 czy Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2021.

Harmonogram Wioślarskiego Pucharu Świata

Pierwsze zmagania można będzie obejrzeć już 14 czerwca 2023 r. finałowe zmagania zaś zaplanowane są trzy dni później. Mistrzów w poszczególnych kategoriach poznamy w sobotę i niedzielę (17-18 czerwca 2023 r.) Impreza rozpocznie się eliminacjami, a zakończy finałami.

Faworyci Wioślarskiego Pucharu Świata

Wśród faworytów tegorocznych zawodów Pucharu Świata w wioślarstwie szanse na sukces mają m.in. dwukrotny medalista MŚ Niemiec Oliver Zeidler, dwukrotny złoty medalista ME, Bułgar Kristian Vasiliev czy Duńczyk Bastian Secher brązowy medalista ME z Monachium z ubiegłego roku. O wygraną powalczyć może też Sverri Nielsen, który ma na koncie medale MŚ i ME, czy też Hiszpan Gonzalo Garcia Ferrero oraz Serb Nikołaj Pimenov. W rywalizacji kobiet szanse na złoto mają m.in. Kristyna Neuhortova, Holenderka Tosca Kettler czy Dora Dragicević.

Postaw swoje typy na faworytów Wioślarskiego Pucharu Świata w LV BET!

Wyniki finałów PŚ w Zagrzebiu:

Mężczyźni:

 1. Rajko Hrvat SŁOWENIA 06:56,23
 2. Andri Struzina SZWAJCARIA 06:56,59
 3. Peter Galambos WĘGRY 07:00,41
 4. Hin Chun Chiu HONGKONG 07:03,34
 5. Paul Ruttmann AUSTRIA 07:07,02
 6. Peter Strecansky SŁOWACJA 07:07,05

Kobiety:

 1. Kristyna Neuhortova CZECHY 07:48,30
 2. Tosca Kettler HOLANDIA 07:51,55
 3. Dora Dragicević CHORWACJA 08:03,14
 4. Rawiwan Sukkaew TAJLANDIA 08:08,22
 5. Wing Wun Leung HONG KONG 08:11,54

Obstawianie Wioślarskiego Pucharu Świata

Znajomość zawodników oraz osad, forma, wyniki, statystyki, formuła i intensywność przygotowań, cele na bieżący sezon – to podstawowe informacje, które niezbędne są do pewnego obstawiania zakładów bukmacherskich. Nie bez znaczenia pozostaje prestiż zawodów – im wyższa ranga, tym większa pula nagród, a w konsekwencji – motywacja wioślarzy. Podczas analizy warto też wziąć pod uwagę wiek zawodników i dotychczasowe osiągnięcia.

Wiele ważnych informacji można znaleźć w mediach społecznościowych. Sportowcy często zamieszczają tam aktualne informacje o kłopotach zdrowotnych lub osobistych. Ta wiedza pozwoli na bycie skuteczniejszym typerem.

Typy i zakłady na wioślarstwo w LV BET

Zakład na zwycięzcę, H2H czy Top 3 – to najpopularniejsze rynku bukmacherskie na wioślarstwo. Swoje typy możesz obstawiać w LV BET! Legalny bukmacher udostępnia wybór rynków i atrakcyjne kursy w swoim serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Zapowiedzi imprez sportowych, ale też najważniejsze informacje organizacji zawodów czy uczestnikach, znajdziesz zaś na blogu internetowym LV BET. Zapoznaj się z zakładami bukmacherskimi LV BET i postaw swoje typy na wioślarstwo!