Grupa C – Holandia i Austria z pewnym awansem do 1/8 finału

Grupa C – Holandia i Austria z pewnym awansem do 1/8 finału

Murowanym faworytem do zwycięstwa w grupie C była reprezentacja Holandii. Zgodnie z oczekiwaniami, Oranje wygrała wszystkie trzy spotkania zdobywając komplet punktów. Drugie miejsce w grupie zajęła reprezentacja Austrii, prezentująca bardzo efektywny futbol. Rzutem na taśmę awans zapewniła sobie również Ukraina z dorobkiem trzech punktów. Macedonia Północna nie sprawiła niespodzianki i nie zapisała się w tym turnieju niczym szczególnym.

Holendrzy z kompletem punktów meldują się w 1/8 finału

Reprezentacja Holandii koncertowo przeszła przez fazę pucharową turnieju zdobywając komplet punktów. Wiele emocji dostarczył kibicom pierwszy mecz przeciwko Ukrainie, w którym Holandia wyszarpała zwycięstwo wynikiem 3-2. Potem przyszły pewne wygrane z Austrią (2-0) oraz Macedonią Północną (3-0). Najlepszym strzelcem Pomarańczowych jest na ten moment Georginio Wijnaldum, który trzykrotnie znajdował drogę do siatki rywala. Niekwestionowaną gwiazdą zespołu jest Memphis Depay z dwoma bramkami i dwoma asystami. Błysnął także Denzel Dumfries z dwoma golami. Holandia jest jedną z trzech drużyn, obok Włoch i Belgii, która może pochwalić się kompletem punktów po fazie grupowej. W 1/8 finału Holendrzy zmierzą się z reprezentacją Czech.

Austria z pewnym awansem z drugiego miejsca

Drugie miejsce reprezentacji Austrii można uznać za małą niespodziankę. Wielu ekspertów wskazywało przed turniejem, że to Ukraina ma większe szanse na uplasowanie się za plecami Holendrów. Austria zaczęła od zwycięstwa z Macedonią Północną (3-1), a następnie przegrała z Holandią (0-2). Mecz o drugie miejsce rozegrał się zatem bezpośrednio między Austrią i Ukrainą. Nie był to jednak porywający mecz, którego można było oczekiwać. W 21. minucie bramkę dla Austrii zdobył Baumgartner. Jak się później okazało, był to jedyny gol w tym spotkaniu. W 1/8 finału Austrię czeka niezwykle trudny pojedynek. Ich rywalem będą genialnie grający Włosi.

Ukraina rzutem na taśmę wchodzi do 1/8 finału

Ukraina na ten moment nie potwierdziła się w roli czarnego konia tego turnieju, choć doskonały mecz przeciwko Holandii, przegrany koniec końcu 2-3, dawał takie nadzieje. Później nadszedł nieco rozczarowujący występ z Macedonią Północną, w którym Ukraińcy wyszarpali zwycięstwo 2-1. Nasi wschodni sąsiedzi rozczarowali jednak trzecim spotkaniem, gdzie przegrywali od 21. minuty i nie mieli żadnych argumentów w meczu przeciwko Austrii. Należy zaznaczyć, że w trakcie tego meczu Ukraińcy wiedzieli jedynie to, że taki wynik pozwoli im wyprzedzić Finlandię w klasyfikacji drużyn z trzecich miejsc. Co warto zaznaczyć, Ukraina wyprzedziła Finlandię jedną bramką. Z pomocą Ukraińcom przyszli Słowacy, którzy odnieśli bardzo wysoką porażkę (0-5) przeciwko Hiszpanii, co spowodowało, że to Ukraina zajęła ostatnie miejsce dające awans. Teraz Ukraina zmierzy się z reprezentacją Szwecji.

Macedonia Północna jedną z najsłabszych drużyn

Przed turniejem, Macedonia Północna była wymienia obok Słowacji i Finlandii najsłabszą drużyną tego turnieju. O ile jednak Słowacja i Finlandia w dużym stopniu zadali kłam temu stwierdzeniu, Macedonia kończy Euro 2020 bez happy endu. Porażki 1-3 z Austrią, 1-2 z Ukrainą oraz 0-3 z Holandią czynią ten zespół jednym z najsłabszych w tym turnieju. Konkretniej, tylko jeden zespół okazał się słabszy. Mowa oczywiście o Turcji, która również nie zdobyła punktów, straciła osiem bramek, a zdobyła zaledwie jedną. Zawsze jest to drobne pocieszenie dla kibiców reprezentacji Macedonii.