Żużlowe Grand Prix w Warszawie | LV BET Blog

ŻUŻLOWE GRAND PRIX POLSKI 2024

W ramach Grand Prix 2024 r. najlepsi żużlowcy świata zawitają do Polski cztery razy. Ósma edycja żużlowego turnieju rozegrana będzie na PGE Narodowym w Warszawie. Poznaj najważniejsze informacje o zbliżającej się rywalizacji i rozpocznij pewne obstawianie żużla w zakładach bukmacherskich LV BET!

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O GRAND PRIX POLSKI NA ŻUŻLU

Żużlowe Grand Prix w Warszawie | LV BET BlogGrand Prix na PGE Narodowym w Warszawie organizowane jest od 2015 r. Do tej pory czterokrotnie Polakom udawało się zajmować miejsca na podium. W 2015 r. dokonał tego Jarosław Hampel (3), w 2017 r. i 2018 r. Maciej Janowski (2) oraz w 2019 r. Patryk Dudek (3) i Bartosz Zmarzlik w 2023 r. (3).

Ostatni z nich to najlepszy polski żużlowiec w historii, który znów wystąpi na PGE Narodowym. Czy sięgnie po kolejny tytuł? Czterokrotny Indywidualny Mistrz Świata zdradził, że zwycięstwo w stolicy Polski, jest jednym z jego celów na najbliższe występy. Szans ma na to wielkie, bo Bartosz Zmarzlik wygrał już 23 turnieje FIM SGP, dzięki czemu Polak wyrównał rekord Jasona Crumpa.

2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw będą według ekspertów znakomitymi zawody. W tym roku rozegrane będą na nowej nawierzchni i poszerzonym torze.

GDZIE I KIEDY ODBĘDZIE SPEEDWAY GRAND PRIX POLSKI

11 maja 2024 r. – to właśnie tego dnia na PGE Narodowym odbędzie się 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland. Będzie to już ósma edycja zawodów w stolicy. Początek zmagań żużlowców o godz. 18.45).

CHARAKTERYSTYKA TORU NA PGE NARODOWY PODCZAS GP POLSKI

Już poprzednia edycja ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland przyniosła zmiany w torze: jest szerszy i po renowacji nawierzchni. Dzięki temu zawody były znacznie bardziej atrakcyjne. Doceniają to kibice żużlowi z całego świata, którzy chętnie goszczą na PGE Narodowym!

Przed tegorocznymi zmaganiami tor przetestują najpierw juniorzy. 8 maja 2024 r. (środa) wystąpią tam żużlowcy juniorskiego zaplecza reprezentacji Polski. Do udziału podejdzie pięć młodzieżowych par, a więc dziesięciu zawodników. W piątek 10 maja 2024 r. zaś zaplanowany jest trening i kwalifikacje, ale także oficjalnie zainaugurowany zostanie tzw. sprin.

HARMONOGRAM ZAWODÓW PODCZAS GRAND PRIX POLSKI NA ŻUŻLU

Warszawskie zawody rozpoczną się o godz. 19.00 i potrwają do około godz. 21.45-22.00.

Na turniej cyklu FIM SGP złoży się dwadzieścia wyścigów turnieju zasadniczego, dwa półfinały i finał. W rywalizacji udział weźmie 16 zawodników, w tym 15 stałych uczestników i jeden z tzw. dziką kartą. Tą przyznaje organizator turnieju. Każdy wyścig to rywalizacja czterech z nich. Uczestnicy zmagań w każdym biegu walczą odpowiednio o 3, 2, 1, 0 pkt. Po części zasadniczej ośmiu najlepszych zawodników awansuje do półfinałów, połowa z nich znajdzie się następnie w finale zawodów.

Takie reguły będą obowiązywały podczas czterech konkursów GP rozegranych w Polsce.

HARMONOGRAM POLSKICH RUND GP NA ŻUŻLU 2024

 • 11 maja 2024 r. – Warszawa, Stadion Narodowy
 • 29 czerwca 2024 r. – Gorzów, Stadion Edwarda Jancarza
 • 31 sierpnia 2024 r. – Wrocław, Stadion Olimpijski
 • 28 września 2024 r. – Toruń, Polska MotoArena Toruń

UCZESTNICY ŻUŻLOWEGO GRAND PRIX POLSKI 2024

Jak wspominaliśmy wcześniej, do każdych zawodów GP podchodzi 15 zawodników i jeden z dziką kartą organizatora. Uczestników rywalizacji w tym sezonie poznaliśmy jeszcze w 2023 r. Włodarze FIM Speedway Grand Prix poinformowali też, do kogo trafiły stałe „dzikie karty”. Otrzymało je pięciu zawodników, w tym Dominik Kubera. Polska ma zatem trzech reprezentantów w walce o mistrzostwo świata na żużlu 2024.

LISTA ZAWODNIKÓW SPEEDWAY GRAND PRIX 2024

 1. Bartosz Zmarzlik (Polska)
 2. Fredrik Lindgren (Szwecja)
 3. Martin Vaculik (Słowacja)
 4. Jack Holder (Australia)
 5. Leon Madsen (Dania)
 6. Robert Lambert (Wielka Brytania)
 7. Dan Bewley (Wielka Brytania) – dzika karta
 8. Jason Doyle (Australia) – Grand Prix Challenge
 9. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – dzika karta
 10. Mikkel Michelsen (Dania) – mistrz Europy
 11. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – dzika karta
 12. Kai Huckenbeck (Niemcy) – dzika karta
 13. Dominik Kubera (Polska) – dzika karta
 14. Szymon Woźniak (Polska) – Grand Prix Challenge
 15. Jan Kvech (Czechy) – Grand Prix Challenge

REZERWOWI

 1. Max Fricke (Australia)
 2. Maciej Janowski (Polska)
 3. Kim Nilsson (Szwecja)
 4. Rasmus Jensen (Dania)
 5. Luke Becker (USA)
 6. Dimiti Berge (Francja)
 7. Mateusz Ciernik (Polska)

Zawodnika, który wystartuje w Warszawie z „dziką kartą”, poznamy prawdopodobnie dopiero po inauguracji PGE Ekstraligi, gdyż PZM chce bacznie przyjrzeć się formie potencjalnych kandydatów.

KTO ZAPISAŁ SIĘ NA LIŚCIE ZWYCIĘZCÓW SGP?

 1. Tony Rickardsson (Szwecja) – 9 medali: 5 złotych, 2 srebrne, 2 brązowe
 2. Greg Hancock (Stany Zjednoczone) – 9 medali: 4 złote, 2 srebrne, 3 brązowe
 3. Bartosz Zmarzlik – 7 medali: 4 złote, 2 srebrne, 1 brązowe
 4. Jason Crump (Australia) – 10 medali: 3 złote, 5 srebrne, 2 brązowe
 5. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 6 medali: 3 złote, 2 srebrne, 1 brązowy

OBSTAWIANIE GRAND PRIX POLSKI NA ŻUŻLU W LV BET

Niezależnie od zawodów, które chcesz obstawiać w zakładach bukmacherskich, najważniejsze jest dokładne przygotowanie. Oprócz listy zawodników kluczowe jest poznanie ich szans i możliwości. Sprawdź więc wyniki osiągane w poprzednim sezonie, ale też obecną formę i postawione cele na najbliższe sezony. Poznaj miejsce konkursu oraz specyfikę toru. Podczas stawiania swoich typów możesz też sięgnąć po opinie ekspertów, typy innych graczy oraz kursy bukmacherskie – te wszystkie informacje pozwolą Ci na zminimalizowani ponoszonego podczas typowania ryzyka.

Sprzedaż biletów na warszawską rundę już ruszyła, a Ty możesz rozpocząć przygotowania do obstawiania zakładów bukmacherskich LV BET!

TYPY I ZAKŁADY BUKMACHERSKIE NA GRAND PRIX POLSKI NA ŻUŻLU W LV BET

GP w Gorzowie Wielkopolskim, GP Danii, GP Szwecji czy w Warszawie – te i inne odsłony FIM Speedway Grand Prix będziesz mógł oglądać w zakładach bukmacherskich LV BET. Legalny bukmacher udostępnia na bieżąco nową ofertę w swoim serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Poznasz tam nie tylko wydarzenia, ale przede wszystkim oferowane na nie rynki oraz wysokość kursów. Skorzystaj również z promocji i bonusów, które sprawią, że Twoja gra będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Obstawiaj Grand Prix na żużlu w zakładach bukmacherskich LV BET i wygrywaj!

Wykorzystaj także bonus bez depozytu!