Grand Prix Chorwacji na żużlu w Gorican

Grand Prix Chorwacji na żużlu w Gorican

Tegoroczna walka o indywidualne mistrzostwo świata rozpocznie się 29 kwietnia w chorwackim Gorican. Mistrz poznamy zaś 30 września w Toruniu. Początek sezonu to najlepszy moment na poznanie informacji o sezonie i rozpoczęcie typowania tej dyscypliny sportu. Przygotowaliśmy je dla Ciebie -obstawiaj żużlowe Grand Prix Chorwacji w Gorican w LV BET!

Najważniejsze informacje o Grand Prix Chorwacji na żużlu

Walka o tytuł indywidualnego mistrza świata będzie się toczyć w ośmiu krajach. W każdym z nich zaplanowany jest jeden turniej, z wyjątkiem Polski. W naszym kraju żużlowcy wystąpią aż trzy razy, podczas trzech rund: w Warszawie, Gorzowie i Toruniu. Wszystkie zmagania można będzie śledzić w internecie. Zawody Speedway Grand Prix będą transmitowane również w serwisie Player oraz w Eurosporcie Extra.

Można spodziewać się, że chorwackie GP przyciągnie wielu widzów i typerów. Inauguracyjne biegi pozwolą przekonać się, w jakiej formie są zawodnicy, co ułatwi typowanie kolejnych. Odsłon zmagań na żużlu.

Gdzie odbędzie się Grand Prix Chorwacji na żużlu?

Pierwsze zawody GP Chorwacji rozegrane były 29 sierpnia 2010 r. Żużlowcy wystąpili w Gorican. Było to pierwsze zawody w historii Grand Prix, które zostały rozegrane na. Bałkanach. Po 3 latach zostało usunięte z kalendarza GP, a powróciło w 2022r. W ubiegłym roku rywalizacja w Gorican również zainaugurowała rozgrywki o mistrzostwo świata. Zwycięzcą został reprezentant Polski, Bartosz Zmarzlik. W ubiegłym roku wystartowało w sumie czterech reprezentantów Polski – oprócz Zmarzlika wystartował też Maciej Janowski, Patryk Dudek oraz Paweł Przedpełski.

Zawody rozgrywane są na torze żużlowym w miejscowości Donii Kraljevec w Gorican. Rekordzistą obiektu jest Fredrik Lindgren, który 29 sierpnia 2010 uzyskał na nim czas 58,34 sekundy.

Harmonogram Grand Prix Chorwacji na żużlu

Tegoroczna rywalizacja rozegrana będzie w ośmiu państwach. 10 rund rozegranych zostanie od kwietnia do września. Pamiętaj, że wszystkie zawody będziesz mógł obstawiać w LV BET!

Kalendarz cyklu Grand Prix 2023:

 1. runda: 29 kwietnia Gorican (Chorwacja)
 2. runda: 13 maja Warszawa (Polska)
 3. runda: 3 czerwca Praga (Czechy)
 4. runda: 10 czerwca Teterow (Niemcy)
 5. runda: 24 czerwca Gorzów (Polska)
 6. runda: 15 lipca Malilla (Szwecja)
 7. runda: 12 sierpnia Ryga (Łotwa)
 8. runda: 2 września Cardiff (Wielka Brytania)
 9. runda: 16 września Vojens (Dania)
 10. runda: 30 września Toruń (Polska)

Uczestnicy Grand Prix Chorwacji na żużlu

O mistrzowski tytuł powalczy ponad 20 zawodników. To uczestnicy, którzy posiadają stałe karty, dzikie karty i rezerwowi. Do rywalizacji przystąpić czterech reprezentantów polski.

Lista uczestników SGP 2023:

 • Bartosz Zmarzlik #95 (Polska) – trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata
 • Leon Madsen #30 (Dania) – wicemistrz świata i aktualny mistrz Europy
 • Maciej Janowski #71 (Polska) – zwycięzca brązowego medalu cyklu Grand Prix
 • Fredrik Lindgren #66 (Szwecja)
 • Robert Lambert #505 (Wielka Brytania)
 • Daniel Bewley #99 (Wielka Brytania)
 • Patryk Dudek #692 (Polska) – stała dzika karta
 • Tai Woffinden #108 (Wielka Brytania) – stała dzika karta
 • Martin Vaculik #54 (Słowacja) – dzika karta
 • Mikkel Michelsen #155 (Dania) – dzika karta
 • Jason Doyle #69 (Australia) – dzika karta
 • Anders Thomsen #105 (Dania) – dzika karta
 • Kim Nilsson #233 (Szwecja) – nowa twarz Grand Prix 2023; wygrał Grand Prix Challenge
 • Jack Holder #25 (Australia)
 • Max Fricke #46 (Australia)

Rezerwowi cyklu:

 • Andrzej Lebiediew (Łotwa)
 • Jan Kvech (Czechy)
 • Kai Huckenbeck (Niemcy)
 • Luke Becker (USA)
 • Dimitri Berge (Francja)
 • Timi Salonen (Finlandia)
 • Marko Lewiszyn (Ukraina)

Dodatkowo na każdy turniej przyznawana będzie jedna dzika karta.

Faworyci Grand Prix Chorwacji na żużlu

W gronie faworytów tegorocznej rywalizacji, w tym też rundy na Bałkanach, należy wymienić medalistów Grand Prix z 2022 r. – Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego czy Leona Madsena. Na. osiągnięcie dobrych wyników ma jednak znacznie więcej zawodników, m.in.  Patryk Dudek, Robert Lambert, Daniel Bewley czy Mikkel Michelsen.

Obstawianie Grand Prix Chorwacji na żużlu w LV BET

Żużel to jeden ze sportów narodowych w Polsce. Jego rozgrywki przyciągają tak wielu kibiców, jak mecze piłki nożnej. W LV BET znajdziesz szerokie możliwości typowania, jednak przed postawieniem pewnych kuponów warto wcześniej się przygotować. Dokładna analiza możliwości zawodników i porównanie ich osiągów H2H pozwoli Ci na postawienie pewnych typów!

Typy i zakłady bukmacherskie na Grand Prix Chorwacji na żużlu w LV BET

Zakłady na zwycięzcę meczy lub turnieju, miejsce zawodnika w turnieju, liczba punktów poniżej/powyżej, H2H, handicapy – to tylko niektóre z rynków dostępnych w LV BET. Bez problemu wskażesz też, czy zawodnik stanie na podium, przedział miejsc, w którym się znajdzie albo to, czy zakwalifikuje się do finału, półfinału czy biegu barażowego. Typy. poniżej/powyżej mogą dotyczyć punktów – a dokładniej ilości zdobytych przez zawodnika w meczu czy turnieju lub przez wskazaną drużynę. Legalny bukmacher umożliwia typowanie żużlowych wydarzeń, w tym Grand Prix Chorwacji w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. To właśnie w. tych dwóch miejscach, niezależnie od czasu i godziny, będziesz mógł postawić swoje typy, ale też skorzystać z promocji i bonusów. To dzięki nim obstawianie jest jeszcze bardziej emocjonujące! Poznaj dostępne możliwości, postaw swój kupon i ciesz się wygraną w LV BET!