Finały All-Ireland Senior Club Hurling Championship

Finały All-Ireland Senior Club Hurling Championship

All-Irleand Senior Club Hurling Championship to jedno z najważniejszych wydarzeń w irlandzkich hrabstwach. Obecnie zawodnicy są już po większości meczów, więc czas na najważniejsze starcie w roku, czyli finał! Zawody organizowane przez Gealic Athletic Association cieszą się również wielką popularnością wśród typerów. Najlepsze zakłady bukmacherskie na tegoroczne zmagania Ballyhale Shamrocks i Ballygunner znajdziesz w LV BET. A czy Ty rozpoczniesz z nami obstawianie hurling? Poznaj ten wyjątkowy sport!

Hurling to słabo znana w Polsce dyscyplina sportowa, jednak w Irlandii jest bardzo popularna. Ma miano sportu narodowego, a rozgrywki na każdym poziomie śledzą wszyscy mieszkańcy kraju. Swoją drużynę ma każde irlandzkie hrabstwo. To typowa gra zespołowa. Na boisko wychodzi 15 graczy: bramkarz, 6 obrońców, 2 pomocników i 6 napastników. Ich zadaniem jest trafienie gola – jeżeli piłka wpadnie do bramki drużyna dostaje trzy punkty, a za gol nad poprzeczką tylko jeden. Zawodnicy mogą piłkę chwytać w rękę, kopać lub przenosić na kiju. Najważniejszą umiejętnością jest jednak celny strzał kijem. Gracze 100 m, a piłka leci z prędkością 150 km/h. Każde spotkanie trwa 70 minut i dzieli się na dwie połowy po 35 min.

Jak wyglądają rozgrywki All-Ireland Senior Club Hurling Championship?

Przed nami najważniejsze wydarzenie w hurlingu! 13 lutego 2022 r. odbędzie się finał 51. edycji mistrzostw All-Irleand Senior Club Hurling. Będzie to podsumowanie rozgrywek, które toczą się od 27 listopada 2021 r. Poznamy nowego mistrza pierwszy raz od dwóch lat. W ubiegłym sezonie finał się nie odbył – został odwołany ze względu na pandemię koronawirusa.

Pierwsza faza mistrzostw w hurlingu jest rozgrywana na poziomie powiatów w hrabstwach z całej Irlandii. O tym, jaki przyjmą format, zależy od organizatorów, a więc w każdym powiecie mistrzostwa mogą wyglądać inaczej.

Do gry przystępują pojedyncze drużyny; oznacza to, że nie mogą one składać się z dwóch lub większej ilości klubów, nie może być to też drużyna dywizyjna czy uniwersytecka. Najlepsza z nich przechodzi do mistrzostw prowincji. Te organizowane są przez Leinster, Munster i Ulster. Do 2007 r. mistrzostwa klubowe organizował również Connacht, ale obecnie ogranicza się wyłącznie do czempionatu pośredniego i juniorskiego. Connacht podczas mistrzostw organizowany jest w ogólnokrajowych półfinałach klubowych seniorów. Powód? Wyższy poziom drużyn hurlingu niż w pozostałych hrabstwach.

Każdy mecz jest eliminacyjny. Jeśli ten kończy się remisem zawodnicy rozgrywają dodatkowo dwie dziesięciominutowe dogrywki. Zasada ta dotyczy też finału. Jeśli dogrywka również nie przynosi zwycięzcy mecz jest powtarzany.

Cztery drużyny, czyli mistrzowie Leinster, Munster, Ulster oraz Galway rywalizują ze sobą w dwóch półfinałach, a ich zwycięzcy przechodzą do ogólnoirlandzkiego finału. W tym roku odbędzie się on 13 lutego 2022. To zmiana, bo tradycyjnie rozgrywany jest on w Dzień Świętego Patryka, czyli 17 marca.

Mistrzowie hurlingu otrzymują Puchar Tommy’ego Moore’a. Najwięcej razy wędrował on do hrabstwa Galway – aż siedem klubów zdobywało go 13 razy w historii. W sumie tytuł trafił do 26 klubów, a 10 z nich zdobyło go więcej niż jeden raz. Obecnie mistrzami jest drużyna Ballyhale Shamrocks. To też rekordziści wszechczasów, bo właśnie będą bronili swojego ósmego mistrzostwa. Czy uda im się utrzymać tytuł? Postaw swoje hurling zakłady bukmacherskie w LV BET!

Obecnie znamy już wszystkich półfinalistów obecnego czempionatu – oprócz Ballyhale Shamrocks są to drużyny Ballygunner, Slaughtneil i Munster. Najlepszym zawodnikiem jest zaś

W finale All-Irland Senior Club Championship spotkają się zawodnicy z Ballygunner i Ballyhale Shamrocks. Początek spotkania o godz. 15.

Zakłady na All-Ireland Senior Club Hurling Championship 2022

Hurling obstawianie możesz rozpocząć już dziś! W serwisie internetowym i aplikacji mobilnej Legalnego bukmachera LV BET znajdziesz możliwość obstawiania wszystkich najważniejszych wydarzeń w tej dyscyplinie sportu. Dostępne są też zakłady na klubowe mistrzostwa w hurlingu. Kto jest faworytem bukmacherów? Patrząc na oferowane kursy analitycy dają bardzo zbliżone szanse na wygraną dla obu uczestników irlandzkich finałów. Kupon na Ballyhale Shamrocks postawisz z kursem 1.67, zaś na wygraną Ballygunner – 2.1. A Ty na kogo postawisz swój kupon? Typuj zwycięzcę All-Ireland Senior Club Hurling Championship 2022 w LV BET I przyłącz się do tej rywalizacji!