Finał Speedway of Nations 2024 | LV BET Blog

FINAŁ SPEEDWAY OF NATIONS 2024

Tegoroczna rywalizacja drużynowa w żużlu będzie odbywać się w ramach Speedway of Nations. Gospodarzem zmagań, które odbędą się na początku lipca, będzie Manchester. Kto podejdzie do rywalizacji? Poznaj najważniejsze informacje o SON i postaw swoje typy na żużel w LV BET!

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE ZAWODÓW SPEEDWAY OF NATIONS

Finał Speedway of Nations 2024 | LV BET BlogSpeedway od Nations 2024 będzie szóstą edycją tych zawodów i 32. edycją zawodów dla drużyn w historii. W tym toku impreza ta będzie się składać z trzech odsłon. Wszystkie rozegrane będą w Manchesterze. Żużlowcy powalczą w Anglii w dniach 9-13 lipca 2024 r. Dodatkowo 12 lipca 2024 r. w tym miejscu rozegrany będzie też turniej Speedway of Nations U21.

W 2018 r. drużynowe mistrzostwa świata po sześciu latach przerwy znów odbyły się w formacie Drużynowego Pucharu Świata. Zmagania te zostały zastąpione przez turniej Speedway of Nations. Do tej pory rozegrano pięć edycji tego turnieju. Zwycięstwa odnosiły: Rosja (trzy razy z rzędu), Wielka Brytania i Australia. Reprezentacja Polski w tym czasie zdobyła cztery medale: trzy srebrne i jeden brązowy. Speed of Nations będzie imprezą reprezentacyjną również w obecnym i przyszłym sezonie. W 2026 r. ma powrócić Drużynowy Puchar Świata.

KIEDY I GDZIE ODBĘDZIE SIĘ DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA NA ŻUŻULU

Gospodarzem dwóch półfinałów i finału w 2024 r. będzie Manchester. Gospodarze, czyli reprezentanci Wielkiej Brytanii, mają zapewniony automatycznie udział w finale. Poza nimi awansują do niego po trzy najlepsze zespoły z każdego z półfinałów.

REPREZENTACJA AUSTRALII W OBRONIE TYUŁU Z 2022 ROKU

Speedway of Nations po raz ostatni rozegrano w 2022 r. Piąte zawody organizowane przez FIM składały się z dwóch półfinałów i finału. Do obrony tytułu podeszła Wielka Brytania. Zmagania odbywały się w duńskim Vojens Speedway Center. W pierwszym półfinale zwyciężyła Australia, a Polska wygrała rundę z Niemcami. Zwycięzcami drugiego półfinału zostali Szwedzi.

Triumfatorem całego turnieju została reprezentacja Australii, która wygrała zawody po pokonaniu w finale Wielkiej Brytanii. Była to pierwsza wygrana tego kraju w historii. Trzecie miejsce w zawodach zajęli Szwedzi.

KTO WYSTĄPI W FINALE SPEEDWAY OF NATIONS 2024

Reprezentacja Polski wystąpi na Speedway of Nations już 9 lipca 2024 r. Podejdzie do tych zmagań jako jeden z faworytów. Przeciwnikami Biało-czerwonych żużlowców będą Szwedzi, Finowie, Francuzi, Niemcy, Włosi i Ukraińcy.

Grupy Speedway of Nations 2024 w Manchesterze:

  1. Półfinał, wtorek 9 lipca: Polska, Szwecja, Finlandia, Francja, Niemcy, Włochy, Ukraina
  2. Półfinał, środa 10 lipca: Australia, Dania, USA, Czechy, Łotwa, Słowenia, Norwegia

Awans do finału (sobota 13 lipca) zaliczą po 3 najlepsze drużyny z obu turniejów.

Dzień przed decydującymi zmaganiami odbędzie się też finałowy turniej z udziałem młodzieżowców, czyli Speedway of Nations U21. Powalczy w nim osiem drużyn narodowych: Wielka Brytania, Polska, Dania, Łotwa, Australia, Niemcy, Czechy i Szwecja. W 2023 r. rywalizacje w SoN2 w Rydze złoto wygrali Biało-Czerwoni, srebro  przypadło Duńczykom, a brąz Łotyszom.

REPREZENTANCI POLSKI NA TURNIEJ W MANCHESTERZE

Trener Rafał Dobrucki tradycyjnie ogłosił oficjalną kadrę Polski na sezon 2024 pod koniec ubiegłego roku. Znalazło się w niej dwunastu zawodników, w tym trzech młodzieżowców.

Automatycznie wśród powołanych znaleźć się muszą stali uczestnicy następnej edycji cyklu Grand Prix. Polskę będą więc reprezentowali: Bartosz Zmarzlik (indywidualny mistrz świata), Dominik Kubera (który otrzymał stałą „dziką kartę”) i Szymon Woźniak (który awansował z GP Challenge).

W kadrze w kategorii seniorów znaleźli się też: Patryk Dudek, Maciej Janowski, Janusz Kołodziej i Jarosław Hampel. Od 2024 r. seniorami są też Mateusz Cierniak (indywidualny mistrz świata juniorów) i Bartłomiej Kowalski.

W gronie juniorów w kadrze Dobruckiego znaleźli się też Wiktor Przyjemski, Damian Ratajczak i Antoni Mencel.

HARMONOGRAM ZAWODÓW FINAŁOWYCH SPEEDWAY OF NATIONS

Turniej Speedway of Nations rozegrany będzie w dniach 9-13 lipca 2024 r. na torze w Manchesterze.

Terminarz Speedway of Nations:

  • 9 lipca – 1. półfinał w Manchesterze
  • 10 lipca – 2. półfinał w Manchesterze
  • 12 lipca – finał SoN2 w Manchesterze (turniej dla zawodników U21)
  • 13 lipca – finał SoN w Manchesterze

GDZIE OGLĄDAĆ FINAŁ SPEEDWAY OF NATIONS 2024

Zmagania żużlowców w ramach różnych turniejów można oglądać na kanale CANAL+. To właśnie tam warto szukać transmisji zmagań Speedway of Nations 2024.

TYPY I ZAKŁADY BUKMACHERSKIE NA FINAŁ SON 2024

Polscy kibice żużla liczą na zwycięstwo Polaków w drużynowej rywalizacji w tym roku. Dzięki ofercie w zakładach bukmacherskich LV BET możesz nie tylko śledzić rywalizację w ramach Speedway of Nations, ale też się do niej dołączyć! Legalny bukmacher oferuje szeroki wybór rynków i atrakcyjne kursy na to wydarzenie. Obecnie możesz skorzystać z zakładów długoterminowych i wskazać swojego faworyta. Analitycy LV BET wskazują cztery drużyny, mające znaczną przewagę nad resztą stawki. Są to reprezentacje następujących krajów: Wielka Brytania (kurs 2.35), Polska (kurs 3), Australia (kurs 3.6) i Dania (kurs 7.5). W trakcie rywalizacji będziesz mógł skorzystać z zakładów na żywo. Postaw swoje typy w serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej LV BET już dziś!

ŻUŻEL W LV BET

Czy Polacy sięgną po tytuł? A może wygarną zgarną Brytyjczycy? Kandydatami do złota są też broniąca tytułu reprezentacja Australii. Aby pewnie obstawiać zmagania zawodników podczas FIM Speedway of Nations warto przeprowadzić dokładną analizę bukmacherską. Im więcej czynników weźmiesz w niej od uwagę, tym będzie ona pewniejsza. Zminimalizuj ponoszone ryzyko i postaw swoje typy bukmacherskie na żużel w LV BET już dziś!