Finał Ligi Europejskiej UEFA 2022

Finał Ligi Europejskiej UEFA 2022

18 maja 2022 r., Stadion Ramona Sanchez-Pizjuan w Sewilli – to właśnie tam odbędzie się finał Ligi Europejskiej UEFA 2022. Kto w tym roku triumfuje? Wejdź na blog LV BET i poznaj nasze typy bukmacherskie na ten turniej!

Finałowy mecz trwa standardowo 90 minut. Jeśli po zakończeniu regulaminowego czasu gry jest remis rozgrywane są dwie 15-minutowe dogrywki.  Dalszy remis oznacza zaś konieczność wykonania rzutów z punktu karnego.

Finał Ligi Europejskiej UEFA 2022

Najlepsze drużyny turnieju spotkają się ze sobą na stadionie im. Ramona Sancheza-Pizjuana w Sewilli. To kultowe wręcz miejsce, na którym mecze rozgrywane są od 1958 r. Gościło Mistrzostwa Świata FIFA 1982 czy finał Pucharu Europy cztery lata później. Trenujący tu na co dzień klub Sevilli zajmuje szczególne miejsce w historii Pucharu UEFA i Ligi Europejskiej UEFA. Wygrał te rozgrywki rekordową ilość razy, a dokładniej sześć razy, ostatnio w sezonie 2019/2020. A to oznacza, że to właśnie do nich trafiało najczęściej trofeum Ligi. Waży aż 15 kg!  Ciekawostką jest też fakt, że zwycięzcy otrzymują 40 złotych medali, a wicemistrzowie – 40 srebrnych. Ta liczba jest stała i nie może być zwiększana. Zwycięzcy zyskują też prawo uczestniczenia w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA w kolejnym sezonie.

Międzynarodowy klubowy turniej piłki nożnej – uczestnicy

Za nami wszystkie mecze 1/8 finału i poznaliśmy zespoły, które zagrają w ćwierćfinałach. Zabraknie wśród nich wspominanej mistrzowskiej Sevilli. Z dalszych rozgrywek wyeliminował go West Ham. Zdziwieniem kibiców i ekspertów na pewno był przebieg meczu Galatasaray z Barceloną. Piłkarze Xaviego zgodnie z oczekiwaniami wygrali, jednak nie przyszło im to łatwo. Rywalizacja na tym etapie była emocjonująca aż do samego końca!  W grze zostało osiem zespołów, z czego dwa z niemieckiej Bundesligi.

Ćwierćfinaliści Ligi Europy 2021/2022:

 • Rangers
 • Braga
 • Atalanta
 • Barcelona
 • Lyon
 • West Ham United
 • Eintracht Frankfurt
 • RB Lipsk

Przed przystąpieniem do dalszych rozgrywek odbyło się losowanie par meczowych w Nyonie, podczas którego poznaliśmy pary ćwierćfinałowe oraz układ, jaki będą miały półfinały.

Pary ¼ finału Ligi Europy:

 • RB Lipsk – Atalanta
 • Eintracht Frankfurt – FC Barcelona
 • West Ham United – Lyon
 • Braga – Rangers

Pary ½ finału Ligi Europu

 • RB Lipsk / Atalanta – Braga / Rangers
 • West Ham United / Lyon – Eintracht Frankfurt / FC Barcelona

Na kogo stawiają bukmacherzy? LV BET w dwóch meczach wskazują mocnych faworytów. Hiszpanie z Barcelony nie powinni mieć problemu z wygraną z Niemcami z Frankfurtu (Barcelona – kurs 1.9, Frankfurt – kurs 4.05, remis 3.75). Podobne szanse na wygraną analitycy przyznają Anglikom z West Ham United, w którym występuje Łukasz Fabiański, w starciu z Olimpigue Lon (West Ham – kurs 1.95, Lyon 0 kurs 4, remis – kurs 3.65. Kupon na zwycięstwo piłkarzy RB Lipsk postawisz o. kursie 2.07, zaś na ich rywali z Bergamo – 3.45 (remis 3.8). Zacięta walka szykuje się pomiędzy Bragą a Rangersami – tu analitycy bukmachera zaoferowali bardzo zbliżone kursy. Na wygraną Portugalczyków 2.6, zaś Szkotów 2.8. Najmniej prawdopodobny jest remis (kurs 3.4). A Ty na kogo postawisz?  W LV BET możesz typować wszystkie mecze rozgrywane w ramach Ligi Mistrzów.

Terminarz Ligi Europy:

 • ćwierćfinały – 7 i 14 kwietnia
 • półfinały – 28 kwietnia i 5 maja
 • finał – 18 maja na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan w Sewilli

Liga Europy UEFA 2021/2022 – kto wygra?

Wśród faworytów tegorocznych rozgrywek od początku sezonu typowana jest Barcelona FC.

Duże szanse na wygraną bukmacherzy dają też Niemcom z Lipska, którzy zaliczyli wyjątkowo łatwy awans do ćwierćfinałów. Ich rywalami w poprzedniej fazie miał być Spartak Moskwa, który został wykluczony z rywalizacji w ramach sankcji nałożonych na Rosję i kluby z tego państwa po inwazji zbrojnej na Ukrainę.

Zakłady bukmacherskie na Ligę Europy UEFA w LV BET

Obstawianie piłki nożnej to świetna zabawa! W serwisie internetowym i aplikacji mobilnej LV BET możesz robić to bez żadnych ograniczeń! Znajdziesz tam nie tylko polską piłkę nożną czy ligowe rozgrywki z innych krajów, ale też najważniejsze turnieje na świecie. Finał Ligi Mistrzów UEFA 2022 jest zwieńczeniem jednego z nich. Nie zwlekaj dłużej i przeprowadź własną analizę bukmacherską i typuj to wydarzenie w LV BET!