EURO 2024: Anglia - Szwajcaria | LV BET Blog

EURO 2024: ZAPOWIEDŹ MECZU ANGLIA – SZWAJCARIA W 1/4 FINAŁU

Mecz Anglia – Szwajcaria zapowiada się niezwykle ciekawie. Dlaczego? Ponieważ wbrew pozorom, nie ma w tym meczu dokładnego faworyta. Mecze Anglików do tej pory nie porywały na EURO 2024. Z kolei reprezentacja Szwajcarii radzi sobie bardzo dobrze. Obie ekipy będą zdeterminowane do tego, aby wygrać ten mecz i zameldować się w 1/2 finału EURO 2024.

Czy Anglicy nie ulegną presji i poradzą sobie ze Szwajcarami? Czy też Szwajcarzy ruszą do boju bez większych kompleksów i poradzą sobie z reprezentacją Anglii, która nie błyszczy na tegorocznych Mistrzostwach Europy? Tego dowiemy się już 6 lipca, podczas meczu rozpoczynającego się już o godzinie 18:00!

PODSUMOWANIE MECZÓW REPREZENTACJI ANGLII I SZWAJCARII W 1/8 FINAŁU 

EURO 2024: Anglia - Szwajcaria | LV BET BlogReprezentacja Anglii z pewnością nie może mówić o pełnym zadowoleniu wynikającym z przebiegu 1/8 finału EURO 2024. Mecz ze Słowacją, który zapowiadany był jako jeden z łatwiejszych, okazał się bardzo trudny dla reprezentacji Garetha Southgate’a.

Anglicy przegrywali swój mecz 1/8 finału EURO 2024 już w 25 minucie, po znakomitym golu Schranza. Co więcej, reprezentacja Anglii nie była w stanie wyrównać wyniku w pierwszej połowie, ani na początku drugiej połowy. Dopiero w doliczonym czasie gry, Jude Bellingham posłał piłkę do bramki głową, po świetnym rzucie rożnym. Skutkiem tego Anglicy rzutem na taśmę wyrównali i mieli nadal szanse na to, aby pozostać na EURO 2024.

Na całe szczęście dla Anglików, Słowacja po wyrównującym golu prawdopodobnie chciała doczekać serii rzutów karnych. Skutkiem tego, zespół Słowacji nieco zamknął się na swojej połowie, co pozwoliło strzelić kolejną bramkę Anglikom. Gola na wagę przejścia do 1/4 finału EURO 2024 strzelił Harry Kane, który świetnie zakończył akcję, pewnym strzałem. Reprezentacja Słowacji nie była w stanie nawiązać już wyniku do końca spotkania, pomimo kilku ciekawych prób.

Z kolei Szwajcaria, miała zupełnie odmienną sytuację w 1/8 finału EURO 2024. Jej mecz z Włochami pozostanie z pewnością w pamięci wielu kibiców, którzy skazywali Włochów na wygraną ze Szwajcarami. Reprezentacja Szwajcarii wyszła jednak na mecz z podniesionymi głowami i prowadziła z Włochami już w 37 minucie, kiedy to do bramki trafił Remo Freuler. Jego bramka sprawiła, że reprezentacja Szwajcarii wracała do szatni z bardzo dużą zaliczką.

Włosi pomimo bardzo kryzysowej sytuacji na boisku, nie byli w stanie nawiązać walki ze Szwajcarią. Skutkiem tego, Ruben Vargas dokonał egzekucji na reprezentacji Włoch już w 46 minucie, bardzo szybko trafiając do bramki. Od tego momentu, Szwajcaria miała już wszelkie argumenty do tego, aby zamknąć mecz korzystnym dla siebie wynikiem.

MISTRZOSTWA EUROPY: ANGLIA – SZWAJCARIA W 1/4 FINAŁU PIŁKARSKICH

Szwajcarski związek piłki nożnej może pochwalić się w ostatnim czasie sukcesami, jeśli chodzi o Mistrzostwa Europy. W 2020 roku, Szwajcaria zawędrowała właśnie do ćwierćfinału, pokazując swoją jakość na boisku. W tym roku, Szwajcaria również dociera do tego samego momentu, tworząc jeszcze większe oczekiwania wobec siebie, względem swoich kibiców.

Z kolei Anglicy, na ostatnich Mistrzostwach Europy zajęli drugie miejsce, co daje im również, bardzo duże oczekiwania wobec własnych kibiców. Drużyna prowadzona przez Garetha Southgate’a ma ambicje i wszelkie argumenty do tego, aby dojść do turnieju finałowego.

Warto dodać, że Anglicy radzili sobie lepiej w ramach mistrzostw świata od Szwajcarów. Ich doświadczenie w finałach mistrzostw świata jest zdecydowanie bardziej bogate, co może się przełożyć także na najbliższe spotkanie.

Czerwoni Krzyżowcy (tak nazywana jest reprezentacja Szwajcarii) będzie jednak niezłomna i będzie chciała pokazać swoją jakość na boisku, co zwiastuje nam bardzo dobry mecz.

KTO NIE ZAGRA? KONTUZJE I WYKLUCZENIA

Z informacji dostępnych w sieci możemy wywnioskować, że w obu reprezentacjach nie będzie większych absencji. Jest to z pewnością dobra informacja dla kibiców, którzy mogą liczyć na udział w meczu największych gwiazd zarówno ze strony reprezentacji Anglii, jak i reprezentacji Szwajcarii.

PRZEWIDYWANY SKŁAD NA MECZ ANGLIA – SZWAJCARIA

Jeśli chodzi o skład obu zespołów na najbliższy mecz Anglia – Szwajcaria, powinien on prezentować się następująco:

 • Anglia: Pickford, Walker, Stones, Konsa, Trippier, Mainoo, Rice, Saka, Bellingham, Foden, Kane
 • Szwajcaria: Sommer, Schar, Akanji, Rodriguez, Aebischer, Freuler, Xhaka, Rieder, Vargas, Embolo, Ndoye

PARY 1/4 FINAŁU MISTRZOSTW EUROPY EURO 2024

Wreszcie! Poznaliśmy już wszystkie pary 1/4 finału Mistrzostw Europy EURO 2024, tak więc możemy podzielić się nimi, z naszymi czytelnikami:

 • Mecz 1 (5 lipca o 18:00 – MHPArena – Stuttgart): Hiszpania – Niemcy
 • Mecz 2 (5 lipca o 21:00 – Volksparkstadion – Hamburg): Portugalia – Francja
 • Mecz 3 (6 lipca o 18:00 – Merkur Spiel-Arena – Düsseldorf): Anglia – Szwajcaria
 • Mecz 4 (6 lipca o 21:00 – Olympiastadion – Berlin): Holandia –Turcja

TERMINARZ FAZY PUCHAROWEJ EURO 2024

W tym tygodniu, czekają nasz jeszcze cztery mecze, które będą odbywać się w ramach fazy 1/4 finału EURO 2024. W przyszłym tygodniu, będą to ostatnie trzy mecze, które odbędą się w ramach finałów EURO 2024!

1/4 finału:

 • Mecz 9 (5 lipca o 18:00)
 • Mecz 10 (5 lipca o 21:00)
 • Mecz 11 (6 lipca o 18:00)
 • Mecz 12 (6 lipca o 21:00)

1/2 finału:

 • Mecz 13 (9 lipca o 21:00)
 • Mecz 14 (10 lipca o 21:00)

Finał:

 • Mecz 15 (14 lipca o 21:00)

TYPY I KURSY BUKMACHERSKIE NA MECZ ANGLIA – SZWAJCARIA

Kursy na mecz Anglia – Szwajcaria są już wystawione przez bukmacherów. Jak można było się spodziewać, reprezentacja Anglii staje się naturalnym faworytem tego meczu. Kurs na Anglików to aż 2.25 u bukmachera LV BET. Z kolei kurs na reprezentację Szwajcarii to aż 3.90. Biorąc pod uwagę różnicę klas obu zespołów i poszczególne dyspozycje zespołów, warto jest zastanowić się także nad kursem 3 na remis w tym spotkaniu. Bardzo możliwe, że obie reprezentacje postawią na umiarkowany futbol i będą chciały zamknąć wszystko w dogrywce.

Patrząc również na to, jak przebiegały dotychczasowe mecze obu ekip, warto jest zastanowić się nad poszczególnymi zakładami na rzuty rożne. Możemy postawić over 9 rzutów rożnych po kursie 2,12. Jest to bardzo ciekawy kurs biorąc pod uwagę, że wymienione wyżej zespoły lubią często być pod polem karnym przeciwnika, co często generuje rzuty rożne.

Patrząc także na H2H obu zespołów i to, że mówimy już o wysokiej fazie turnieju EURO 2024, możemy wziąć pod uwagę także i zakład na under bramkowy. Under 2.5 bramek wydaje się być bezpiecznym rozwiązaniem. Kurs na to zdarzenie to jednak 1.5 (adekwatny do poziomu ryzyka).

OKIEM REDAKCJI: KTO AWANSUJE DO PÓŁFINAŁU ME

Bardzo trudno jest wytypować mecz Anglików ze Szwajcarami. Głównie z tego powodu, iż reprezentacja Anglii patrząc na jakość swojego zespołu nie gra piłki, na miarę oczekiwań kibiców. Z kolei reprezentacja Szwajcarów nie posiada dobrego jakościowo składu, lecz piłkarze nadrabiają zgraniem i pewnością siebie na boisku. Skutkiem tego, tworzą się nam różne scenariusze, które mogą mieć miejsce w tym meczu.

Patrząc jednak na to, jak grają aktualnie oba zespoły i to, jak radziły sobie ze swoimi rywalami, ciekawym rozwiązaniem wydaje się być remis w pierwszych 90 minutach spotkania. Szwajcaria z pewnością będzie naciskać na reprezentację Anglii. Kiedy jednak Szwajcarzy będą na połowie Anglików, Ci mogą korzystać ze swoich gwiazd, takich jak Harry Kane czy Jude Bellingham, którzy potrafią świetnie grać z kontry i wykorzystują swoje okazje pod bramką przeciwnika.

EURO 2024 W LV BET

Zapraszamy do skorzystania z oferty legalnego bukmachera LV BET na EURO 2024! Do dyspozycji graczy jest bardzo atrakcyjny bonus powitalny na kwotę 2000 PLN. Bonus powitalny przysługuje wszystkim graczom, którzy podczas EURO 2024 zarejestrują swoje konto gracza, dokonają ustalonych w szczegółach promocji depozytów, aby móc cieszyć się do dodatkowych środków od samego bukmachera!