SŁOWACJA – MISTRZOSTWA EUROPY W PIŁCE NOŻNEJ 2024 | KOMPENDIUM KIBICA

SŁOWACJA – MISTRZOSTWA EUROPY W PIŁCE NOŻNEJ 2024 | KOMPENDIUM KIBICA

Nadchodzące Mistrzostwa Europy będą prawdziwym świętem dla kibiców piłkarskich. W krótkim czasie będą oni mieli możliwość obejrzenia w akcji najlepszych piłkarzy i reprezentacji w Europie, a nawet na świecie. Do ich grona dołączy wiele solidnych kadr, a także reprezentacji, które nie są faworytami, a ich celem jest pokazanie się szerszej publiczności z jak najlepszej strony. Jednym z uczestników niemieckiego turnieju będzie reprezentacja Słowacji.

SŁOWACJA NA MISTRZOSTWACH EUROPY 2024

Słowacja nie jest uznawana przez kibiców i ekspertów za faworyta turnieju. Trzeba jednak pamiętać, że zespół ten ma wyrównany i zgrany skład, który potrafi grać w piłkę. Przekonała się o tym między innymi reprezentacja Polski, która przegrała ze Słowakami na poprzednich mistrzostwach. Drużyna ta nie jest faworytem, więc nie ma nic do stracenia i z pewnością nie będzie grać bojaźliwie, nawet przeciwko najtrudniejszym rywalom.

Sprawdź najnowszy lvbet kod promocyjny i skorzystaj z naszej oferty powitalnej!

SUKCESY I PORAŻKI SŁOWACJI NA WCZEŚNIEJSZYCH MISTRZOSTWACH EUROPYEURO 2024 - Reprezentacja Słowacji | LV BET Blog

Jeśli mowa o reprezentacji Słowacji i jej występach na Mistrzostwach Europy to należy pamiętać, że do turnieju w 1992 roku słowaccy piłkarze grali w barwach Czechosłowacji. Największym sukcesem tej kadry był tytuł mistrzowski zdobyty w 1976 roku po pokonaniu w półfinale Holandii (3:1 po dogrywce) i w finale RFN (2:2 i 5:3 w rzutach karnych). Ponadto Czechosłowacja zajęła dwukrotnie trzecie miejsce. Pierwszy raz miało to miejsce w 1960 roku (0:3 w półfinale z ZSRR i 2:0 w meczu o trzecie miejsce z Francją). Drugi raz było to w 1980 roku (wygrana w meczu o 3. miejsce z Włochami 1:1 i 9:8 w rzutach karnych).

Do porażek reprezentacji Czechosłowacji należy zaliczyć brak awansu na turnieje w latach 1964-1972 oraz 1984-1992. Jeśli chodzi o porażki samej Słowacji to z pewnością za takowe można uznać brak kwalifikacji do turniejów w latach 1996-2012.

Sukcesem Słowacji jest z pewnością historyczny awans do turnieju finałowego w 2016 roku. Słowacy trafili wówczas do trudnej grupy z Walią, Anglią i Rosją. Po porażce 1:2 z Walią, pokonaniu Rosji 2:1 i bezbramkowym remisie z Anglią, Słowacy zajęli trzecie miejsce w grupie, które dzięki dobremu bilansowi dało awans do 1/8 finału. W tej fazie rozgrywek Słowacy musieli uznać wyższość Niemców przegrywając z nimi 0:3.

Jako sukces Słowacji należy również uznać awans do ostatnich Mistrzostw Europy w 2020 roku (rozegrano je w roku 2021 ze względu na koronawirusa). Po wygranej 2:1 z Polską, porażce 0:1 ze Szwecją i wysokiej porażce 0:5 z Hiszpanią, Słowacy zajęli trzecie miejsce w grupie i nie awansowali dalej, ze względu na słaby bilans wśród wszystkich ekip z trzecich lokat. Mimo to udział w turnieju i awans na trzecie Euro pod rząd jest z pewnością sporym sukcesem słowackiej piłki.

DROGA SŁOWACJI NA EURO 2024

Reprezentacja Słowacji w eliminacjach grała w grupie J z drużynami, takimi jak Portugalia, Luksemburg, Islandia, Bośnia i Hercegowina oraz Liechtenstein. Ostatecznie Słowakom udało się zająć drugie miejsce w grupie (premiowane awansem) z przewagą 3 punktów nad Luksemburgiem, który zajął trzecie miejsce. Oto rezultaty Słowacji w eliminacyjnej grupie J:

 • 23 marca 2023 | Słowacja – Luksemburg 0:0
 • 26 marca 2023 | Słowacja – Bośnia i Hercegowina 2:0
 • 17 czerwca 2023 | Islandia – Słowacja 1:2
 • 20 czerwca 2023 | Liechtenstein – Słowacja 0:1
 • 8 września 2023 | Słowacja – Portugalia 0:1
 • 11 września 2023 | Słowacja – Liechtenstein 3:0
 • 13 października 2023 | Portugalia – Słowacja 3:2
 • 16 października 2023 | Luksemburg – Słowacja 0:1
 • 16 listopada 2023 | Słowacja – Islandia 4:2
 • 19 listopada 2023 | Bośnia i Hercegowina – Słowacja 1:2

W 10 meczach eliminacyjnych Słowacy osiągnęli bilans 7 zwycięstw, 1 remisu i 2 porażek. Bilans bramkowy to 17-8. Z 22 punktami na koncie, reprezentacja naszych południowych sąsiadów wywalczyła awans na turniej, który rozpocznie się w połowie czerwca w Niemczech. Jedyne dwie porażki Słowacy ponieśli z Portugalią. W obu przypadkach były to jednobramkowe zwycięstwa Portugalczyków. Oznacza to, że Słowacy mają potencjał, aby powalczyć na mistrzostwach również z wyżej notowanymi przeciwnikami.

KTO ZAGRA PRZECIWKO SŁOWACJI NA MISTRZOSTWACH EUROPY 2024

Słowacja trafiła do grupy E, w której zmierzy się z reprezentacją Belgii i Rumunii. Trzeciego rywala wyłoni finałowy baraż w ścieżce B. Będzie to więc zespół Ukrainy lub Islandii. Można więc śmiało powiedzieć, że poza Belgami mamy do czynienia raczej z wyrównaną grupą, w której Słowacy mają spore szanse na wywalczenie awansu.

Oczywiście najgroźniejszym rywalem będzie Belgia uznawana za jednego z faworytów całego turnieju. Słowacy jednak już w eliminacjach pokazali, że potrafią postawić się mocnym ekipom, takim jak Portugalia. Z pewnością Słowacja postawi twarde warunki Belgom.

Mecz z Rumunią, jak również ze zwycięzcą pary Ukraina-Islandia powinien być wyrównany i zacięty. Eksperci i kibice przewidują, że właśnie pomiędzy Słowacją, Ukrainą i Islandią stoczona zostanie batalia o pozostałe jedno lub dwa miejsca premiowane awansem do 1/8 finału. Kibiców czekają więc emocjonujące spotkania. Oto terminarz spotkań grupowych reprezentacji Słowacji:

 • 17 czerwca, 18:00 | Belgia – Słowacja (Commerzbank-Arena, Frankfurt nad Menem)
 • 21 czerwca, 15:00 | Słowacja – Islandia/Ukraina (Merkur Spiel-Arena, Dusseldorf)
 • 26 czerwca, 18:00 | Słowacja – Rumunia (Commerzbank-Arena, Frankfurt nad Menem)

SKŁAD NAJLEPSZE DRUŻYNY SŁOWACJI NA MISTRZOSTWACH EUROPY

Selekcjonerem reprezentacji Słowacji jest Francesco Calzona. Jak na razie nie ogłosił on jeszcze oficjalnych powołań na turniej, ponieważ jest na to sporo czasu. Przede wszystkim konieczne jest obserwowanie formy zawodników w klubach oraz podczas meczów kontrolnych reprezentacji. Na podstawie tego co widzieliśmy dotychczas, prawdopodobnie zespół Słowacji pojedzie do Niemiec w następującym zestawieniu:

 • Bramkarze: Henrich Ravas, Marek Rodak, Peter Pekarik – faworytem do pierwszej jedenastki jest Marek Rodak,
 • Obrońcy: Norbert Gyomber, Milan Skriniar, Denis Vavro, Lubomir Satka, David Hancko, Matus Kmet, Juraj Kucka – w podstawowym składzie powinniśmy ujrzeć graczy, takich jak Milan Skriniar, Denis Vavro, Lubomir Satka oraz David Hancko,
 • Pomocnicy: Robert Mak, Stanislav Lobotka, Ivan Schranz, Ondrej Duda, Patrik Hrosovsky, Lukas Haraslin, Erik Jirka, Laszlo Benes, Vernon De Marco, Michal Tomic, Jakub Kadak, David Duris, Dominik Holly, Robert Polievka – faworyci do pierwszego składu to Ondrej Duda, Patrik Hrosovsky, Robert Mak i Stanislav Lobotka,
 • Napastnicy: Lubomir Tupta, Robert Bozenik, Tomas Suslov, David Strelec, Leo Sauer – formację ataku powinni tworzyć Robert Bozenik i Tomas Suslov.

Oczywiście oficjalny skład może nieznacznie różnić się od powyższego. Należy więc poczekać kilka tygodni na ogłoszenie oficjalnych powołań przez selekcjonera reprezentacji Słowacji.

GDZIE MOŻNA OGLĄDAĆ MISTRZOSTWA EUROPY 2024?

Na terenie Polski, kibice nie będą mieć żadnego problemu z dostępem do transmisji meczów turnieju Euro 2024. Spotkania te będą transmitowane przez kanały Telewizji Polskiej (TVP 1, TVP 2 oraz TVP Sport). Ponadto transmisje oraz pozostałe materiały będą dostępne w Internecie na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Nie trzeba więc wykupywać żadnego dodatkowego abonamentu ani opłacać usług PPV. Dzięki dostępowi on-line, każdy będzie mógł oglądać mecze w dowolnym miejscu.

BILETY NA MISTRZOSTWA EUROPY 2024 — CENY, DATY SPRZEDAŻY I ETAPY ROZGRYWEK

Trzecia faza sprzedaży biletów rozpocznie się 27 marca i potrwa do 8 kwietnia. Obejmuje ona reprezentacje, które awansują do turnieju po barażach (w przypadku wygranej z Walią, do tego grona może dołączyć reprezentacja Polski). Aby starać się o wejściówkę należy zarejestrować się jako „Fan of Poland) na stronie euro2024.com/tickets. O przyznaniu biletów decyduje zasada „kto pierwszy ten lepszy”.

Sprzedażą biletów (w cenie 30-2000 Euro) objęte są mecze grupowe oraz pucharowe. Ponadto UEFA opublikuje dodatkowe komunikaty dotyczące biletów na fazę pucharową, dlatego warto śledzić jej stronę. Brak awansu danej reprezentacji do dalszej fazy oznacza zwrot kosztów zakupu biletu.

TYPY BUKMACHERÓW I KURSY NA MECZE REPREZENTACJI SŁOWACJI

Swój pierwszy mecz na EURO 2024, reprezentacja Słowacji zagra w poniedziałek, 17 czerwca, 2024 roku. Mecz z Belgią będzie bardzo trudnym sprawdzianem, ponieważ bukmacher LV BET wycenia szansę reprezentacji Słowacji, po kursie 6,75. Z kolei wygrana reprezentacji Belgii, jest dostępna po kursie 1.45, co sprawia, że jest to naturalny faworyt tego spotkania.

Bukmacher LV BET przygotował na to spotkanie ponad 200 zakładów, tak więc możemy poszukać ciekawej alternatywy. Wydaje się nią zakład na to, że „Belgia wygra dwoma lub trzema golami”, po kursie 2.90 – jest to bardzo atrakcyjny kurs, który warto przemyśleć.

Opcjonalnie, do naszej dyspozycji są zakłady długoterminowe. Możemy obstawić, że Słowacja zakończy grupę E w TOP 2. Kurs na to wydarzenie to 2,50, tak więc jest on warty przemyślenia.

ZAKŁADY BUKMACHERSKIE NA MECZE SŁOWACJI W LV BET

U legalnego bukmachera LV BET znajdziemy wszystkie zakłady na mecze reprezentacji Słowacji, podczas EURO 2024. Oprócz tego, możemy liczyć na zakłady specjalne i zakłady długoterminowe, które bardzo często cechują się zdecydowanie większymi kursami od tych, które wystawione są na zwykłe kombinacje zakładów.

Dodatkowo, bukmacher LV BET przewiduje liczne bonusy i promocje bukmacherskie na EURO 2024. Jedną z nich będzie specjalny kod promocyjny dla nowych użytkowników, dzięki któremu będziemy mogli zyskać preferowane warunki do rozgrywki, czy też dodatkowe środki do gry podczas EURO 2024!