Euro 2020: Gdzie obejrzeć mecze Polski? Kto je skomentuje?

Euro 2020: Gdzie obejrzeć mecze Polski? Kto je skomentuje?

Niespełna 50 dni pozostało do rozpoczęcia mistrzostw Europy z udziałem reprezentacji Polski. Gdzie obejrzeć mecze biało-czerwonych w TV? Która stacja je pokaże i kto skomentuje spotkania z udziałem podopiecznych Paulo Sousy?

Euro 2020 / Euro 2021 zbliża się wielkimi krokami. Uroczysta inauguracja turnieju zaplanowana została na 11 czerwca, kiedy to w meczu otwarcia Turcja zagra w Rzymie z Włochami. Kilka dni później – 14 czerwca – swój pierwszy występ na mistrzostwach Europy zaliczy reprezentacja Polski, która w St. Petersburgu podejmie Słowację.

Która stacja pokaże Euro 2020?

Wielu kibiców już teraz zapewne planuje sobie drugą połowę czerwca tak, by móc obejrzeć mecze reprezentacji Polski w fazie grupowej. Ale właściwie która stacja pokaże Euro 2020 / Euro 2021? Wyłączne prawa do transmisji wszystkich spotkań mistrzostw Europy ma TVP, a to oznacza, że fazę grupową i pucharową ME zobaczymy na antenach TVP 1, TVP 2 czy TVP Sport.

Prezes sportowego oddziału TVP, Marek Szkolnikowski, podkreślił, że wszystkie mecze Euro będą pokazywane w TVP 1 i TVP 2, a dodatkowo każdy z nich obejrzeć będzie można także w TVP Sport oraz w serwisie internetowym i aplikacji mobilnej tej stacji. Co więcej wszystkie będą emitowane w jakości 4K. Jakby tego było mało, to poza transmisją spotkań kibice będą mogli liczyć na programy publicystyczne i informacyjne omawiające wydarzenia z Euro 2020 / Euro 2021.

Kto skomentuje mecze Euro 2020?

Choć oficjalnie nie zostało jeszcze potwierdzone, jaka kadra komentatorska będzie zdawać relację z kolejnych spotkań, to serwis Sportowe Fakty dotarł do informacji, kto skomentuje mecze Polaków. Fani mogą się ucieszyć, ponieważ w każdym z grupowych spotkań biało-czerwonych za mikrofonem zasiądzie inny dziennikarz!

Mecz otwarcia – 14 czerwca ze Słowacją – przypadł Mateuszowi Borkowi, który jakiś czas temu zamienił Polsat właśnie na TVP. Spotkanie z Hiszpanią, które odbędzie się 19 czerwca, zrelacjonuje Jacek Laskowski, z kolei w starciu ze Szwecją (23 czerwca) komentatorem będzie prawdziwa legenda Telewizji Publicznej, Dariusz Szpakowski.

To właśnie ten ostatni skomentuje najważniejszy mecz turnieju – zaplanowany na 11 lipca wielki finał Euro 2020 / Euro 2021. Niewykluczone, że dla tego niezwykle doświadczonego dziennikarza będzie to ostatnia (lub jedna z ostatnich) skomentowana wielka impreza.