Euro 2020 / Euro 2021 – miasta i stadiony w 11 krajach

Euro 2020 / Euro 2021 – miasta i stadiony w 11 krajach

Euro 2020 pod wieloma względami jest wyjątkowym turniejem. Rozgrywki zostały przełożone o rok. Nadal, przynajmniej oficjalnie, organizatorzy trzymają się jeszcze jednej istotnej zmiany dotyczącej formy organizacji rozgrywek. Po raz pierwszy europejski turniej zostanie rozegrany aż w 11 miejscach. Miasta-gospodarze rozlokowane są w 11 różnych państwach Europy i Azji. Niezależnie od miejsca rozgrywania meczy wszystkie spotkania będziesz mógł typować w jednym miejscu – w serwisie LV BET!

Europejski turniej wychodzi poza ramy i ewoluuje.  Nadal oficjalnie rozgrywany jest na Starym Kontynencie, jednak na liście państw rozgrywek znajdują się tak zaskakujące miejsca jak Azerbejdżan czy Rosja. Polaków ominą jednak dalekie podróże, bo zaplanowane mecze rozegrają w Rosji oraz w Hiszpanii.

Euro 2020 / Euro 2021 – miasta i stadiony

Kibice piłki nożnej pewnie pamiętają, że podczas składania aplikacji na organizację Euro 2020 również Polska zgłosiła do UEFA dwa stadiony – Stadion Narodowy w Warszawie i Stadion Śląski w Chorzowie. Szybko jednak aplikację wycofano, a niedługo później wyłoniono 13 miast, które miałyby gościć najlepszych europejskich piłkarzy. W ostateczności zostało ich 11; z listy odpadła Bruksela, która nie dała gwarancji na wybudowanie Eurostadionu na czas.

Każdy stadion, na którym mają być rozegrane mecze fazy grupowej, znajduje się w innym państwie. To duża zmiana, bo do tej pory było to jedno lub maksymalnie dwa państwa. W tegorocznych rozgrywkach Euro 2020 / Euro 2021 mecze fazy grupowej będą rozgrywane na stadionach:

 1. Parken, Kopenhaga, Dania
 2. Stadion Wembley, Londyn, Anglia
 3. Stadion im. Ferenca Puskasa, Budapeszt, Węgry
 4. Amsterdam Arena, Amsterdam, Holandia
 5. Stadionul National, Bukareszt, Rumunia
 6. Hampden Park, Glasgow, Szkocja
 7. Estadio La Cartuja, Sewilla, Hiszpania
 8. Allianz Arena, Monachium, Niemcy
 9. Stadion Olimpijski, Baku, Azerbejdżan
 10. Stadion Kriestowskij, Sankt Petersburg, Rosja
 11. Stadio Olimpico, Rzym, Włochy

Mecze 1/8 finału reprezentacje narodowe rozegrają na stadionach 1 – 8. Ćwierćfinały odbędą się w zaś w czterech ostatnich lokalizacjach. Półfinały oraz finał rozegrane zostaną na londyńskim Wembley w Anglii. Przy ustalaniu tej lokalizacji ważnym był fakt, że to największy ze stadionów, który pomieści aż 90 000 widzów. Czy w tym roku wejdą oni na trybuny? Nie wiadomo.

Stadiony, na których wystąpią Polacy podczas Euro 2020 / Euro 2021

Wembley w Anglii oraz Stadion Kriestowskij w Rosji – to właśnie tam wyjdą na murawę polscy piłkarze. Pierwszy z nich jest dobrze znany biało-czerwonym.
Dwukrotnie spotkali się na nim z reprezentacją Irlandii (w 2013 r. i w 2016 r.) Jeszcze rok temu piłkarski świat uważał, że to właśnie tam polska reprezentacja będzie miała jeszcze jeden atut – polskich kibiców, którzy na pewno tłumnie zasiedliby na trybunach.

Estadio La Cartuja (Hiszpania) to stadion o wyjątkowym położeniu na wyspie de la Cartuja. Największe wydarzenie, jakie do tej pory się tam odbywało, to finał Pucharu UEFA w 2003 roku, w którym zwycięstwo udało się zdobyć Portugalczykom z FC Porto.
Stadion ten powstał w 1999 roku i wybudowany został z myślą o Igrzyskach Olimpijskich w 2004 roku, jednak ostatecznie odbyły się one w greckich Atenach. W związku z zaistniałą sytuacją postanowiono, że obiekt będzie stadionem wielofunkcyjnym. Do tej pory odbyły się tam zawody tenisowe Pucharu Davisa, mistrzostwa świata w lekkoatletyce oraz wiele koncertów gwiazd takich jak Madonna czy U2. Raz na jakiś czas odbywają się tam mecze drużyny Realu Betis Sevilla i Sevilli. Euro 2020 / Euro 2021 będzie pierwszą tak ważną imprezą, która odbędzie się na Estadio La Cartuja.

Zakłady bukmacherskie LV BET

Do rozgrywek o tytuł mistrza Europy zostało jeszcze kilka miesięcy. Wykorzystaj ten czas na przygotowania i postawienie swoich szczęśliwych kuponów bukmacherskich! U legalnego bukmachera LV BET będziesz miał możliwość typowania wszystkich meczów w ramach Euro 2020 / Euro 2021, niezależnie od miejsca ich rozgrywania. To pewne już dziś!