Lekkoatletyczna Diamentowa Liga (Sztokholm/Szwecja) | LV BET Blog

DIAMENTOWA LIGA SZTOKHOLM 2024: ZAPOWIEDŹ

Siódma odsłona zmagań lekkoatletów. Tym razem Diamentowa Liga zawita do Szwecji. Do Sztokholmu przyjadą najlepsi lekkoatleci z całego świata, a w zakładach bukmacherskich LV BET będziesz mógł obstawiać wyniki Diamentowej Ligi!

KALENDARZ DIAMENTOWEJ LIGI W SEZONIE 2024

Trwa 15. sezon Diamentowej Ligi. Pierwsze dwa mityngi odbyły się Chinach – w Xiamen i w Szanghaju. Po kolejnych dwóch odsłonach zmagań na Bliskim Wschodzie lekkoatleci przeniosą się do Eugene w Stanach Zjednoczonych i 30 maja 2024 r. w Oslo zainaugurują europejską część zmagań. 2 czerwca powalczą o kolejne zwycięstwa i punkty w Sztokholmie. Po kolejnych zawodach – w sumie 15 – najlepsi zawodnicy otrzymają medale, nagrody pieniężne i diamenty.
Organizatorem Diamentowej Ligi 2024 jest World Athletics.

Sprawdź aktualne bonusy bukmacherskie bukmachera LV BET!

KALENDARZ DIAMENTOWEJ LIGI 2024

 • 10 maja – Doha
 • 19 maja – Rabat
 • 25 maja – Eugene
 • 30 maja – Oslo
 • 2 czerwca – Sztokholm
 • 7 lipca – Paryż
 • 12 lipca – Monako
 • 20 lipca – Londyn
 • 22 sierpnia – Lozanna
 • 25 sierpnia – Śląsk
 • 29 sierpnia – Rzym
 • 5 września – Zurych
 • 13-14 września – Bruksela

CO WARTO WIEDZIEĆ O DIAMENTOWEJ LIDZE W SZTOKHOLMIE

Lekkoatletyczna Diamentowa Liga (Sztokholm/Szwecja) | LV BET BlogMityng lekkoatletyczny BAUHAUS-galan, wcześniej znany jako DN-Galan to coroczne, międzynarodowe zawody rozgrywane na Stadionie Olimpijskim w Sztokholmie. Obiekt ten został otwarty w 1912 r. jako arena Letnich Igrzysk Olimpijskich. Od tej pory gości najlepszych sportowców świata. W 1967 r. po raz pierwszy zorganizowano tam mityng Diamentowej Ligi. W 2019 r. wydarzenie to nie było rozgrywane w ramach Diamentowej Ligi, ale rok później znów znalazło się w kalendarzu cyklu.

JAKIE KONKURENCJE W DIAMENTOWEJ LIDZE SZTOKHOLM 2024

Organizatorzy Diamentowej Ligi podali do tej pory dokładnych konkurencji, w których będą rywalizowali sportowcy w Sztokholmie. Najprawdopodobniej będą to te same dyscypliny, co w 2023 r.

Mężczyźni: 100 m, 800 m, 3000 m, 3000 m z przeszkodami, 400 m przez płotki, skok o tyczce, rzut dyskiem  

Kobiety: 100 m, 200 m, 1500 m, 400 m przez przeszkody, skok wzwyż, trójskok, pchnięcie kulą

PROGRAM DIAMENTOWEJ LIGI SZTOKHOLM 2024

Na dokładną rozpiskę zawodów musimy jeszcze poczekać. Przez cały dzień będzie można oglądać sportowe zmagania na najwyższym poziomie.

KTO WYSTĄPI PODCZAS MITYNGU DIAMENTOWEJ LIGI W SZTOKHOLMIE

W męskiej rywalizacji na 400 m przez płotki wystąpią m.in. Alison Dos Santos i Kyron McMaster. Obaj zawodnicy plasują się obecnie w pierwszej dziesiątce najszybszych zawodników wszech czasów – pierwszy z wynikiem 46,29 jest trzeci w tej klasyfikacji, drugi zaś zajmuje ósme miejsce. Szwedów reprezentować będzie Carl Bengtström, który ma na koncie brązowy halowy medal mistrzostw świata na 400 m, a na igrzyska olimpijskie zakwalifikował się już w pierwszym wyścigu roku.

Na 100 m mężczyzn o najwyższą lokatę powalczy Fred Kerley, najszybszy człowiek na świecie w 2022 r., z Letsile Tebogo, srebrnym medalistą w 2023 r. W stawce znajdzie się też Henrik Larsson. Latem ubiegłego roku Szwed pobił rekord kraju, a zimą dotarł do finału halowych mistrzostw świata.

Na stadionie olimpijskim w Sztokholmie 2 czerwca 2024 r. wystartuje Nicola Olyslagers i Yaroslav Mahuchikh. Potwierdzony został również udział takich gwiazd jak Femke Bol, Armand Duplantis, Sherick Jackson i Daniel Ståhl.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja w rzucie dyskiem. Na galę BAUHAUS przyjedzie Mykolas Alekna, nowy rekordzista świata. Walczyć z nim będzie m.in. Daniel Ståhl. Alekna pobił niedawno najstarszy z rekord świata mężczyzn. Rzucił dysk na 74,35 m, pokonując tym samym Jurgena Schulta w 1986 r., którego krążek wyładował na odległości 74,08 m.

Podczas zmagań kobiet warto zwrócić uwagę na Femke Bol. 23-latka jest jedną z najlepszych biegaczek na 400 m zarówno z przeszkodami, jak i bez nich. W zeszłym roku była niepokonana w biegu na 400 m przez płotki. Poprowadziła również swój kraj do złota w sztafecie 4 x 400 m kobiet.  Zeszłej zimy zdobyła potrójne złoto indywidualnie, jak i w sztafecie. Eksperci uważają, że jest ona największą faworytką do zdobycia olimpijskiego złota w biegu na 400 m przez płotki.

W biegu na 200 m zaś swój udział w mityngu w Sztokholmie potwierdziła Shericka Jackson. Zawodniczka z Jamajki jest aktualną mistrzynią świata na tym dystansie. Ma na koncie zwycięstwa w Eugene w 2022 r. i Budapeszcie w 2023 r. Jest panującą mistrzynią Diamentowej Ligi zarówno na 100 m, jak i 200 m.

POLACY NA LIŚCIE STARTOWEJ DIAMENTOWEJ LIGI SZTOKHOLM 2024

Jeszcze nie wiadomo, kto będzie reprezentował nasz kraj w Sztokholmie. W 2022 r. do Szwecji poleciało aż siedmioro Polaków, w tym Pia Skrzyszowska w biegu na 100 m przez płotki i Anna Kiełbasińska w biegu na 400 m.

Rok temu reprezentacja Polski w stolicy skandynawskiego kraju składała się tylko z jednej zawodniczki. Pia Skrzyszowska znów pobiegła na 100 m przez płotki i zajęła 3. miejsce.

Szansę na występ mają Natalia Kaczmarek czy Patryk Sieradzki. Aneta Lemiesz w ostatnim czasie występuje w roli „zająca”, który rzuca tempo zawodnikom. Piotr Małachowski zaś jest dyrektorem Memoriału Kamili Skolimowskiej, jedynego polskiego mityngu wchodzącego do diamentowego cyklu. Można liczyć, że podczas Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim wystąpią nie tylko najlepsi lekkoatleci świata, ale też znacznie liczniejsza reprezentacja Polski.

TYPY I ZAKŁADY NA DIAMENTOWĄ LIGĘ W SZTOKHOLMIE

Diamond League to najbardziej prestiżowy cykl zawodów lekkoatletycznych na świecie. Udział w nim biorą najlepsi sportowcy, a najbardziej zagorzali kibice mogą sprawdzić się w zakładach bukmacherskich. Legalny bukmacher LV BET dostosowuje swoją ofertę do aktualnych zawodów i publikuje w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Znajdziesz tam szeroki wybór rynków bukmacherskich, a na każdy z nich atrakcyjne kursy. Nie zapomnij też skorzystać z innych możliwości, jak promocje i bonus. To dzięki nim będziesz miał szansę na wyższe wygrane.

Jakie typy na lekkoatletykę możesz postawić? To m.in. zakład na zwycięzcę, na pobicie rekordu czy TOP 3 w danej konkurencji. Ogólnie zakłady na lekkoatletykę skupiają się na wytypowaniu kolejności, a w szczególności zwycięzcy oraz miejsc na podium.

LEKKOATLETYKA W LV BET

Lekkoatletyka to dyscyplina składająca się z wielu konkurencji. Najważniejsze z nich to biegi sprinterskie oraz średniodystansowe, rzut młotem, pchnięcie kulą, skok w dal czy skok wzwyż i skok o tyczce. Przygotowując się do pewnego typowania nie musisz stawiać zakładów na wszystkie te konkurencje, a możesz jedynie ograniczyć się do wybranych. Łatwiej będzie Ci przeprowadzić analizę bukmacherską. Poznanie zawodników, ich wcześniejszych wyników, ale też osiągów na treningach, a przede wszystkim celów na kolejne starty pozwoli Ci na obstawianie lekkoatletyki i wygraną w LV BET!