36. Lekkoatletyczna Diamentowa Liga (Szanghaj/Chiny) | LV BET Blog

DIAMENTOWA LIGA SZANGHAJ 2024: ZAPOWIEDŹ

Druga odsłona lekkoatletycznych zmagań w ramach Diamentowej Ligi w 2024 r. odbędzie się w chińskim Szanghaju. Po tej rundzie zawodnicy przeniosą się na Bliski Wschód. Kto ma szanse na kolejne triumfy? Poznaj najważniejsze informacje o zbliżających się zawodach i obstawiaj występy lekkoatletów w zakładach bukmacherskich LV BET.

KALENDARZ DIAMENTOWEJ LIGI W SEZONIE 2024

36. Lekkoatletyczna Diamentowa Liga (Szanghaj/Chiny) | LV BET BlogDiamentowa Liga to cykl najważniejszych wydarzeń lekkoatletycznych na świecie. W 2010 r. zastąpiła ona Złotą Ligę. Sportowcy rywalizują ze sobą łącznie w 32 konkurencjach (rozgrywanych podczas różnych mityngów, a nie a w każdej odsłonie). Do zawodów podchodzą wyłącznie najlepsi zawodnicy świata. Walczą o zwycięstwo – zbierają punkty w każdej odsłonie cyklu, które na koniec się sumują. Zawodnik z największą liczbą punktów w klasyfikacji generalnej wygrywa zarówno nagrody finansowe, jak i tytułowy diament. Od edycji 2022 r. jeden z mityngów Diamentowej Ligi odbywa się w Polsce. Zaszczyt ten przyznano zawodom Memoriał Kamili Skolimowskiej.

Najbliższa edycja Diamentowej Ligi rozpocznie się 20 kwietnia 2024 r. w mieście Xiamen w Chinach. Ostatnia odsłona zmagań sportowców zaplanowana w Belgii w dniach 13-14 września 2024.

25 sierpnia 2024 r. sportowcy zawitają do Polski, gdzie wezmą udział w 15. Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej. Organizatorzy imprezy już zdadzili, że na Stadion Śląski powrócą Femke Bol i Armand Duplantis. Kobiety wystąpią tam w biegach na 100, 400 i 1500 metrów, na 100 i 400 m przez płotki, a także w trójskoku i rzucie oszczepem. Mężczyźni będą zaś rywalizowali w biegach na 200, 800, 3000 m oraz 3000 metrów z przeszkodami, a ponadto skoku wzwyż i o tyczce oraz pchnięciu kulą. 

PEŁNY KALENDARZ CYKLU DIAMONDS LEAGUE 2024

 • 20 kwietnia – Xiamen
 • 27 kwietnia – Szanghaj
 • 10 maja – Doha
 • 19 maja – Rabat
 • 25 maja – Eugene
 • 30 maja – Oslo
 • 2 czerwca – Sztokholm
 • 7 lipca – Paryż
 • 12 lipca – Monako
 • 20 lipca – Londyn
 • 22 sierpnia – Lozanna
 • 25 sierpnia – Chorzów – Stadion Śląski
 • 29 sierpnia – Rzym
 • 5 września – Zurych
 • 13-14 września – Bruksela

CO WARTO WIEDZIEĆ O DIAMENTOWEJ LIDZE W SZANGHAJU

Szanghaj to chińskie miasto pełne kontrastów. To miejska dżungla, w której zmierzą się najlepsi sportowcy świata. Będzie jednym z 15 mityngów lekkoatletycznych, które odbędą się w ramach Diamentowej Ligi 2024. Szanghaj jest drugim po Xiamen chińskim miastem, do którego udadzą się lekkoatleci z całego świata.  

Wystąpią oni na stadionie w Szanghaju. Obiekt ten został przebudowany 3 września 1994 r. Zajmuje powierzchnię 190 tys. mkw., z czego 170 tys. zbudowano w konstrukcji siodłowej pokrytej membraną do formowania z włókna szklanego Cephalon i dużą stalową konstrukcją dachu wspornikowego. Najdłuższa belka wspornikowa osiąga 73,5 m – to wszystko sprawia, że obiekt zapiera dech w piersi zarówno kibicom, jak i zawodnikom.

Na stadionie odbyło się kilka dużych wydarzeń, m.in. rundy kwalifikacyjne piłki nożnej Igrzysk Olimpijskich 2008, Olimpiady Specjalne i kilka edycji Złotego Grand Prix Szanghaju i Diamentowej Ligi Szanghaju.

JAKIE KONKURENCJE W DIAMENTOWEJ LIDZE SZANGHAJ 2024

W sumie w Szanghaju sportowcy będą rywalizowali w 16 konkurencjach – mężczyźni w siedmiu , zaś kobiety w dziewięciu:

 • mężczyźni: 100 m, 800 m, 5000 m, 110 m przez płotki, skok wzwyż, skok o tyczce, skok w dal
 • kobiety: 200 m, 400 m, 5000 m, 100 m przez płotki, 3000 m z przeszkodami, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, rzut dyskiem

PROGRAM DIAMENTOWEJ LIGI SZANGHAJ 2024

Jeszcze nie znamy dokładnej rozpiski zawodów w Szanghaju. Mityng Diamentowej Ligi będzie transmitowany w telewizji. Przed rozpoczęciem zmagań sprawdzaj regularnie stronę internetową organizatora cyklu. To właśnie tam znajdziesz program zawodów oraz listę uczestników, którzy podejdą do rywalizacji.

KTO WYSTĄPI PODCZAS MITYNGU DIAMENTOWEJ LIGI W SZANGHAJU

Chińczycy na pewno będą z zapartym tchem śledzić występy swoich rodaków. Maja nadzieję na powtórkę sukcesów Lü Huihui, Bin Feng czy Gong Lijiao.

Swój udział w Szanghaju potwierdził trzykrotny Światowy Sportowiec Roku, aktualny mistrz świata i olimpijski, rekordzista świata w halach i na świeżym powietrzu – Mondo Duplantis. Sportowiec wcześniej zainauguruje sezon Diamentowej Ligi w Xiamen na południowym zachodzie Chin. Szwed ma na swoim koncie najwięcej skoków powyżej 6m. W Eugene ustanowił nowy rekord świata, który wynosi 6,23 m.

Kto jeszcze wystąpi w zawodach Szanghaj/Suzhou? Na dokładne nazwiska trzeba poczekać, jednak możesz być pewien, że będą to najlepsi sportowcy na świecie! Jaką zaprezentują formę na rozpoczęcie roku olimpijskiego? Przekonaj się podczas drugiego z 15 spotkań Diamentowej Ligi!

POLACY NA LIŚCIE STARTOWEJ DIAMENTOWEJ LIGI SZANGHAJ 2024

Kto będzie reprezentował Polskę podczas Diamond League w Szanghaju? Tego jeszcze nie wiadomo. Fani lekkoatletyki liczą na udział naszych biegaczek, w tym Ewy Swobody. Natalia Kaczmarek zaś mogłaby znów stanąć we szranki z Marileidy Paulino. To właśnie reprezentantka Dominikany prześcignęła Polkę podczas mistrzostw świata w Budapeszcie w biegu na 400 m.

W światowych zawodach polscy reprezentanci najczęściej zwyciężali w rzucie młotem. Niestety, podczas Diamond League nie jest rozgrywana ta konkurencja. Najwięcej triumfów ma na koncie Piotr Małachowski. Dwukrotny wicemistrz olimpijski czterokrotnie wygrywał rywalizację w tym cyklu w rzucie dyskiem.

TYPY I ZAKŁADY NA DIAMENTOWĄ LIGĘ W SZANGHAJU W LV BET

Diamentowa Liga w Chinach, na Bliskim Wschodzie, w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii to wydarzenia, których nie może ominąć żaden fan lekkoatletyki! Nie można zapomnieć też o rywalizacji na Stadionie Śląskim. Tak ważne wydarzenia znajdziesz też w LV BET – w serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej tego legalnego bukmachera postawisz swoje szczęśliwe kupony na faworytów zmagań w poszczególnych konkurencjach. To nawet kilkadziesiąt różnych rynków, z czego najpopularniejsze z nich to zakład na zwycięzcę, Top 3 i H2H. Poznaj wszystkie możliwości i rozpocznij lekkoatletyczną rywalizację już dziś!

ZAKŁADY NA LEKKOATLETYKĘ W LV BET

Podstawą pewnego typowania w zakładach bukmacherskich jest odpowiednie przygotowanie. Znajomość sportowców, ich wcześniejszych osiągów, ale też wyników osiąganych podczas treningów i postawionych celów na dany sezon to podstawa. Sprawdź też faworytów sportowych ekspertów i poznaj oferowane kursy. Wszystkie te informacje pozwolą Ci na postawienie szczęśliwych kuponów w zakładach bukmacherskich LV BET na lekkoatletykę!