Ćwierćfinały Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych

Po raz pierwszy w historii dwie polskie drużyny zakwalifikowały się do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Bezpośrednio do fazy grupowej przeszła Industria Kielce. Piłkarze z Orlen Wisła Płock przebrnęli przez baraże. Przed nimi debiut w

Rozgrywkach na najwyższym szczeblu. Poznaj dotychczasowe wyniki uczestników LM, terminarz fazy pucharowej i postaw swoje typy bukmacherskie na zwycięzcę Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych w sezonie 2022/2023 w LV BET!

Kiedy odbędą się ćwierćfinały Ligi mistrzów piłkarzy ręcznych?

Do fazy grupowej Ligi Mistrzów przystąpiło 16 drużyn. Podzielone zostały na dwie grupy. Do ćwierćfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej z nich. Ćwierćfinałowe spotkania zaplanowane są w dniach 10-18 maja 2023r. Będą to zarówno pierwsze mecze, jak i rewanże. Zespoły, które zajęły miejsca 3-6 w grupach wzięły udział w barażach. To właśnie spośród nich wyłonionych zostało czterech pozostałych ćwierćfinalistów. Stawka najbliższych spotkań jest wysoka. Zwycięzcy ćwierćfinałów zagrają bowiem w turnieju finałowym, czyli Final Four. Ten odbędzie się w dniach 17-18 czerwca 2023 r.

Polacy już teraz odnieśli wielki sukces, bo aż dwie drużyny zobaczymy w majowych meczach. Piłkarze z Industrii Kielce znaleźli się wśród czterech drużyn, które bezpośrednio awansowały do ćwierćfinału. Zajęli oni drugie miejsce w grupie B. Wyprzedziła ich tylko FC Barcelona. Z grupy A bezpośredni awans zaliczyły drużyny Paris Saint-Germain i SC Magdeburg. W ćwierćfinale Kielczanie zmierza się z węgierskim Telekom Veszprem.

Zawodnicy Orlen Wisły Płock natomiast zajęli w grupie A szóste miejsce. Zagrali w barażach i sprawili wielką niespodziankę. Wyeliminowali trzecią drużynę grupy B – HBC Nantes dzięki czemu awansowali do dalszych rozgrywek. Będzie to ich pierwszy ćwierćfinał Ligi Mistrzów w historii. Na boisku zmierza się z niemiecką drużyną SC Magdeburg.

Harmonogram ćwierćfinałów Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych

Ćwierćfinały (pierwsze mecze)

  • 10 maja 2023 r.   Orlen Wisła Płock – SC Magdeburg
  • 10 maja 2023 r.    THW Kiel – Paris Saint-Germain
  • 11 maja 2023 r.    Telekom Veszprem – Industria Kielce
  • 11 maja 2023 r.    GOG Gudme – FC Barcelona

Ćwierćfinały (rewanże)

  • 17 maja 2023 r.      SC Magdeburg – Orlen Wisła Płock
  • 17 maja 2023 r.      Paris Saint-Germain – THW Kiel
  • 18 maja 2023 r.    Industria Kielce – Telekom Veszprem
  • 18 maja 2023 r.      FC Barcelona – GOG Gudme

Uczestnicy ćwierćfinałów Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych

W grze o Final Four Ligi Mistrzów pozostało już tylko osiem drużyn, a wśród nich dwa polskie zespoły. O awans powalczą: Orlen Wisła Płock – S.C. Magdeburg, THW Kiel – PSG Handball, Telekom Veszprem – Łomża Viva Kielce i GOG Handbold – FC Barcelona. Połowa z tych drużyn odpadnie z dalszych rozgrywek. A kto ma szasnę na zwycięstwo w ćwierćfinałach? Obstawiaj w zakładach bukmacherskich LV BET!

Faworyci ćwierćfinałów Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych

Chyba nikt nie ma obaw, że na tym etapie odpadną piłkarze z FC Barcelony.  W najbliższym spotkaniu (11 maja 2023 r., godz. 20.45) zmierzą się z GOG Handbold i są mocnym faworytem. Już dziś w LV BET możesz typować ich zwycięstwo z kursem 1.35, zaś obstawiając wygraną rywali otrzymasz kurs 4.5. Wskazując remis otrzymasz kurs 11. A jak wyglądają kursy na pozostałe ćwierćfinałowe spotkania?

10 maja 2023 r., godz. 18.45

Orlen Wisła Płock – S.C. Magdeburg (3.95 – 9.75 – 1.42)

10 maja 2023 r., godz. 20.45

THW Kiel – PSG Handball (1.65 – 9.25 – 3)

11 maja 2023 r., godz. 18.45

Telekom Veszprem – Łomża Viva Kielce (1.62 – 9 – 3.05)

11 maja 2023 r., godz. 20.45

GOG Handbold – FC Barcelona (4.5 – 11 – 1.35)

Polacy nie są więc faworytami w spotkaniach, w których będą grali. O ile dla szczypiornistów z Płocka dojście w rozgrywkach tak wysoko jest już wielkim sukcesem, o tyle bardziej doświadczonym kolegom z Kielc porażka na tym etapie będzie bolała. Rywalizować będą jednak z równie doświadczonym rywalem. Wicemistrzowie Węgier co prawda zahaczyli o baraże w tegorocznych rozgrywkach, jednak są wymagającym przeciwnikiem. Warto pamiętać, że Telekom Veszprem i Viva Kielce spotkali się już na boisku, m.in. podczas finałowego starcia Ligi Mistrzów w 2016 r.

Gdzie można obejrzeć ćwierćfinały Ligi mistrzów piłkarzy ręcznych?

Rozgrywki piłki ręcznej, w tym szczypiornistów podczas Ligi Mistrzów w sezonie 2022/2023 można obejrzeć w Eurosporcie i Eurosporcie Extra w Playerze. Na swoich antenach wybrane mecze transmituje też TVP. Więcej spotkań dostępnych jest w portalu sport.tvp.pl.

Typowanie ćwierćfinałów Ligi mistrzów piłkarzy ręcznych

Final Four Ligi Mistrzów EHF piłka ręczna ćwierćfinały – wyszukując to hasło w internecie na pewno znajdziesz dużo informacji o tegorocznych rozgrywkach i ich uczestnikach. Po co to robić? Aby być skutecznym typerem! Im więcej informacji pozyskasz i przeanalizujesz tym pewniejsze typy będziesz mógł postawić. Zminimalizowanie ryzyka to podstawa Twojego sukcesu podczas typowania ćwierćfinałów i Final Four Ligi Mistrzów w LV BET.

Zakłady bukmacherskie na ćwierćfinały Ligi mistrzów piłkarzy ręcznych w LV BET

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych stwarza wiele możliwości typowania. Po pierwsze: możesz obstawiać wynik każdego spotkania, niezależnie od tego, czy były to mecze grupowe, czy będą ćwierćfinały lub Final Four. Za każdym razem będziesz mógł obstawiać w LV BET! Aby poznać dostępne rynki i oferowane na nie kursy wystarczy wejść do serwisu internetowego lub skorzystać z aplikacji mobilnej. To bardzo intuicyjne miejsca, w których szybko przefiltrujesz ofertę do interesującej i postawisz swoje szczęśliwe kupony. Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych czeka właśnie na Ciebie!