Podsumowanie piłkarskich Mistrzostw Europy U-17 2024 | LV BET Blog

WŁOCHY MŁODZIEŻOWYM MISTRZEM EUROPY U17 W PIŁCE NOŻNEJ

Za nami Mistrzostwa Europy U17 w piłce nożnej. Wśród młodzieżowych drużyn najlepsi okazali się Włosi. Polska reprezentacja zaliczyła świetne występy i zawody może zaliczyć do udanych. Dowiedź się, jak przebiegał turniej z LV BET!

TABELE MISTRZOSTW EUROPY U17 W FAZIE GRUPOWEJ

Podsumowanie piłkarskich Mistrzostw Europy U-17 2024 | LV BET BlogTegoroczny turniej Mistrzostwa Europy w piłce nożnej do lat 17 rozgrywany był na Cyprze. Do rywalizacji podeszło 16 reprezentacji. Biało-czerwoni znaleźli się wśród najlepszych zespołów Starego Kontynentu. Polacy przeszli eliminacje, w których pokonali Łotwę (3:0), Mołdawię (3:0) i Szwecję (2:1), a następnie Bośnię i Hercegowinę (4:1) i Czechów (2:1). Po drodze zaliczyli jedną porażkę – przegrali z Białorusią (0:1). Mimo to zachowali korzystny bilans i znaleźli się na czele tabeli grupowej.

Uczestnicy zmagań podzieleni zostali na cztery grupy. Biało-czerwoni trafili do grupy C.

GRUPY NA MISTRZOSTWACH EUROPY U17 W PIŁCE NOŻNEJ

Grupa A: Cypr, Ukraina, Serbia, Czechy
Grupa B: Dania, Austria, Chorwacja, Walia
Grupa C: Włochy, Szwecja, Słowacja, Polska
Grupa D: Francja, Portugalia, Hiszpania, Anglia

W pierwszym spotkaniu przegrali z Włochami 0:2, w drugim zremisowali 2:2 ze Szwecją, a w trzecim pokonali Słowację 4:0 i także dzięki awansowali do ćwierćfinału z drugiego miejsca.

ZWYCIĘSTWA FAWORYTÓW W MECZACH PÓŁFINAŁOWYCH

W niedzielnych półfinałach w Larnace drużyna Italii pokonali Danię 1:0. Portugalczycy zaś wygrali z Serbią 3:2. Szczególnie emocjonujący był drugie z tych meczów – do 60. minuty Portugalczycy przegrywali 0:2. Zmotywowali się i strzelili rywalom dwa ostatnie gole w 89. i 90+5. minucie.

PODSUMOWANIE MECZU FINAŁOWEGO WŁOCHY U17 – PORTUGALIA U17

Do finału 40. edycji piłkarskich mistrzostw Europy do lat 17 awansowali Portugalczycy i Włosi. Dwie reprezentacje prezentowały wysoki poziom gry i było wiadomo, że żadnej kadrze nie będzie łatwo wygrać.

Zacięta walka szybko przyniosła efekty – kilkunastu minutach zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego prowadzili już 2:0. W siódmej minucie spotkania do bramki trafił piłkarz Romy Federico Coletta. Idealnym dośrodkowaniem obsłużył go klubowy kolega Cristian Cama.

W 16.minucie zaś wynik podwyższył jeden z największych włoskich talentów – Francesco Camarda. Przeprowadził indywidualną akcję lewą stroną boiska – wymanewrował obrońców, wbiegł w pole karne i pewnym strzałem trafił do bramki rywali.

Portugalczycy, mimo starań, nie powtórzyli sukcesu z meczu z Serbią. Podczas rywalizacji z drużyną z Bałkanów przegrywali 0:2, a ostatecznie odnieśli zwycięstwo 3:2.

Federico Camarda jest jednym z najbardziej znanych zawodników z młodej włoskiej kadry. Napastnik Milanu w Serie A występuje od listopada zeszłego roku. W spotkaniu z Fiorentiną pojawił się w 83. minucie spotkania i został najmłodszym debiutantem w dziejach włoskiej ligi. Podpisał kontrakt z klubem do 2027 r.

Piłkarzem, który również zwrócił na siebie uwagę, jest Cristian Cama, który na co dzień występuje jako lewy obrońca Romy. W finałowym spotkaniu z Portugalią zaliczył dwie asysty.

Reprezentacja Włoch sięgnęła po trzecie mistrzostwo Europy w tej kategorii wiekowej po raz trzeci. Wcześniej udało się to w 1982 r. oraz w 1987 r. Wicemistrzami Starego Kontynentu zostawali w latach: 1986, 1993 (przegrali w finale z Polską), 1998, 2013, 2018 i 2019.

Kibice piłki nożnej z Italii mają teraz nadzieję, że sukces juniorów powtórzą również seniorzy podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej w Niemczech. Euro 2024 startuje już 14 czerwca 2024 r.

MISTRZOSTWA EUROPY U 17: NAJWAŻNIEJSZE STATYSTYKI

W tegorocznych mistrzostwach rozegranych zostało 31 meczów. Padły w nich 94 gole, co daje 3,03 na mecz.

MARC GUIU KRÓLEM STRZELCÓW MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW EUROPY U17

5 goli strzelonych podczas zakończonych właśnie Mistrzostw strzelił Portugalczyk, Ricardo Mora i tym samym zapisał się w historii jako król strzelców turnieju. Kto jeszcze zapisał się na liście?

18. Marria Mannini (Włochy U17) – 2 gole

Po jednej bramce w turnieju strzelili polscy zawodnicy: Oskar Tomczyk, Daniel Mikolajewski, Maksymilian Sznaucner, Mike Huras, Szymon Kadziolka, Dominik Szala

DOBRY WYSTĘP REPREZENTACJI POLSKI U17

Reprezentacja Polski juniorów w przeszłości odnosiła znaczne sukcesy podczas mistrzostw. Największy – w 1993 r., gdy zostali mistrzami Europy U16. Trzy lata później przegrali w finale z Hiszpanią 1:4. Po zmianie kategorii na U17 Biało-czerwoni dwukrotnie doszli do finałowego starcia, w 2012 r. i 2013 r.

PORAŻKA Z FINALISTĄ W ĆWIERĆFINALE ME U17

W tegorocznych zmaganiach młodzieżowych mistrzostw Europy w Larnace Biało-czerwoni rywalizację zakończyli w meczu ćwierćfinałowym. Mierzyli się z Portugalią, a zacięta walka trwała do ostatnich sekund. Jedynego gola dla Biało-Czerwonych zdobył Michael Izunwanne.

Ostatecznie Polacy przegrali 1:2. Wynik spotkania został otwarty już w 5. minucie spotkania. Gola strzelił Eduardo Felicissimo, który pokonał Mateusza Jelenia. Drugiego gola, na miarę zwycięstwa, strzelił Ricardo Mora w 59. minucie meczu

PIŁKA NOŻNA W LV BET

Mistrzostwa Europy U 17 za nami, a przed nami seniorskie zmagania. W grze nie zabraknie reprezentacji Polski. Najlepsze drużyny będą zmagały się w Niemczech. Wszystkie mecze, a dokładniej ich wyniki, będziesz mógł obstawiać w zakładach bukmacherskich LV BET! W serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej postawisz zakłady pre-march oraz na żywo. Przyłącz się do rywalizacji i typuj Mistrzostwa Europy w LV BET!