EURO 2024: PULA NAGRÓD DLA UCZESTNIKÓW MISTRZOSTW EUROPY W PIŁCE NOŻNEJ

EURO 2024: PULA NAGRÓD DLA UCZESTNIKÓW MISTRZOSTW EUROPY W PIŁCE NOŻNEJ

Reprezentacja Polski nie miała łatwej drogi na Euro 2024. Awans wywalczyła w barażach, a co za tym idzie – otrzymała pierwsze nagrody finansowe. Ile można zarobić na występie w niemieckim turnieju? Łączna kwota robi wrażenie! Poznaj nagrody z LV BET i powalcz o swoją wygraną w zakładach bukmacherskich.  

NA BOISKU WIELKIE EMOCJE I OGROMNE PIENIĄDZE

Nagrody pieniężne podczas Euro 2024 | LV BET BlogMistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2024 będą siedemnastym turniejem o tytuł mistrza Starego Kontynentu. Gospodarzem turnieju, po raz trzeci w historii Mistrzostw Europy, będą Niemcy. Mecz otwarcia odbędzie się 14 czerwca 2024 r. Turniejowe spotkania rozegrane będą na 10 stadionach w 10 różnych miastach w tym. Po raz pierwszy piłkarze wystąpią w Lipsku. Faworytami tegorocznych zmagań według bukmachera LV BET są Anglicy. Na walkę z nimi liczyć mogą Francuzi oraz Niemcy. Do obronny mistrzowskiego tytułu, zdobytego podczas Euro 2020, podeszli Włosi. Podczas finału rozgrywanego 11 lipca 2021 r. w Londynie wygrali oni z reprezentacją Anglii. Na najlepszą drużynę czeka nie tylko zaszczytny tytuł, ale też wielkie pieniądze.

9,25 MLN EURO ZA AWANS NA MISTRZOSTWA EUROPY 2024

Piłka nożna to nie tylko sportowa rywalizacja, ale też… wielkie pieniądze. Już za sam udział w Mistrzostwach Europy federacje, z których pochodzą reprezentacje, otrzymają przelew na kwotę 9,25 mln euro, czyli blisko 40 mln zł. Pieniądze te otrzymają więc 24 kraje. Dużo?  A to tylko kwota startowa, która może tylko rosnąć. Zespół, który wygra siedem turniejowych meczów, może otrzymać nawet 28,25 mln euro!

Ile mogą zarobić polscy piłkarze? W sumie to 25 % otrzymanej kwoty, czyli około 10 milionów złotych. W PZPN od dawna już funkcjonuje zasada, że nagrody są dzielone w zależności od ilości rozegranych meczów w eliminacjach.

Sprawdź aktualne bonusy bukmacherskie bukmachera LV BET!

Zaskoczeniem może być fakt, że premię za udział w ME otrzyma też… Portugalczyk Fernando Santos. Selekcjoner został zwolniony po pięciu przegranych meczach w eliminacjach. Po jego „rządach” reprezentacja Polski wykorzystała swoją ostatnią szansę w barażach. Mimo to, zgodnie z porozumieniem PZPN-u z Fernando Santosem, otrzyma on 25 procent zapisanego w kontrakcie bonusu za awans, czyli ok. 775 tys. zł.

W tym roku Biało-czerwoni nie mają co liczyć na dodatkowe premie od rządu. Za wyjście z grupy podczas mundialu w Katarze ówczesny premier Mateusz Morawiecki obiecał piłkarzom dodatkowe pieniądze. Ostatecznie wybuchł skandal, a nawet kłótnia pomiędzy samymi zawodnikami i…  żadne dodatkowe kwoty nie trafiły na konta zawodników.

Reprezentacja Polski uczestniczyła w ostatnich czterech edycjach czempionatu na Starym Kontynencie. Najlepszym wynikiem był ćwierćfinał – pod wodzą Adama Nawałki reprezentacja Polski awansowała do tej fazy w 2016 r.

Reprezentacja Polski już wkrótce pojedzie do Niemiec, gdzie podejmie rywalizację w grupie D. Najpierw zmierzy się z Holandią w Hamburgu, następnie z Austrią w Berlinie, a potem z Francją w Dortmundzie.

PODZIAŁ NAGRÓD PIENIĘŻNYCH NA MISTRZOSTWACH EUROPY 2024

Pierwsze 9 mln euro to dopiero początek nagród, na które mogą liczyć piłkarze. Kolejne wielkie pieniądze czekają w przypadku dalszych sukcesów w turnieju w Niemczech. UEFA ogłosiła oficjalny taryfikator premiowy. Za wygrany mecz w fazie grupowej każda federacja dostanie 1 mln euro, a połowa tej kwoty przyznana będzie za remis. Awans z grupy to jeszcze wyższa kwota, a dokładniej 1,5 mln euro.

Kolejne sukcesy i awanse to kolejne nagrody – 2,5 mln euro za awans do ćwierćfinału, 4 mln euro za dojście do półfinału. Wicemistrz otrzyma 5 mln euro, a triumfator mistrzostw Europy 2024 – 8 mln euro!

  • Pula nagród: 331 mln euro
  • Uczestnictwo: 9,25 mln euro
  • Wygrana w grupie: 1 mln euro
  • Remis w grupie: 0,5 mln euro
  • Awans do 1/8 finału: 1,5 mln euro
  • Awans do 1/4 finału: 2,5 mln euro
  • Awans do 1/2 finału: 4 mln euro
  • Przegrany finał: 5 mln euro
  • Wygrana w finale: 8 mln euro

Nagrody są sumowane, a więc zwycięzca turnieju za wszystkie wygrane mecze wyniesie 28,25 mln euro.

NA STADIONIE OLIMPIJSKIM NIE TYLKO O PRESTIŻ I SPORTOWE TROFEUM

Dwie najlepsze ekipy Euro 2024 spotkają się na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Najważniejszy mecz turnieju rozegrany będzie 14 lipca 2024 r. Na trybunach zasiąść może 70 tys. kibiców.

ILE ZAROBIĄ PIŁKARZE PODCZAS EURO 2024?

PZPN poinformował, że wszystkie koszty związane z przelotami, transportem na miejscu, noclegami, wynajmem obiektów treningowych oraz premiami dla pierwszej drużyny, wyniosą około 35 mln zł. Będzie pokryte to z kwoty uzyskanej z UEFA.

Około 25 procent tej kwoty trafi zaś na konta piłkarzy, co daje kwotę prawie 10 mln zł. Będzie ona podzielona zgodnie z wypracowanym przez drużynę modelem rozdzielania premii i jej wysokości dla poszczególnych graczy. Najwięcej trafi do tych, którzy przebywali na boisku najdłużej. Pod uwagę brane będą mecze rozgrywane w ramach eliminacji, a także spotkaniach barażowych.

Średnio na konto piłkarzy trafi więc po 2,31 mln euro. Jest ona porównywalna do tej, którą piłkarze otrzymali za wywalczenie awansu na mundial. Podczas mistrzostw świata zawodnicy otrzymali do podziału łącznie 11 mln zł.

Jeśli Biało-czerwoni zaliczą awans po fazie grupowej, co będzie bardzo trudne, otrzymają dodatkowe 4,5 mln euro, czyli około 19,3 mln zł. Piłkarze otrzymaliby z tej kwoty ok. 7,7 mln zł.

TURNIEJ FINAŁOWY EURO 2024 W LV BET

Mecze Polaków cieszą się wielkim zainteresowaniem kibiców z naszego kraju. Potwierdziła to sprzedaż biletów – bilety rozeszły się jak świeże bułeczki. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się mecze, w których zagrają najlepsze drużyny Euro 2024. Całe zmagania o tytuł mistrzowski możesz obstawiać w zakładach bukmacherskich LV BET! O ile piłkarze powalczą podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej o wielkie pieniądze, o tyle typerzy również mogą liczyć na spore pieniądze. Poznaj możliwości typowania w serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej. Czy Polacy awansują do ćwierćfinałów? Która drużyna wygra w meczu? Czy gospodarze Mistrzostw Europy zwyciężą cały turniej? To tylko niektóre z dostępnych rynków. Obstawisz też inne możliwości, jak na wskazane zespoły, grupy czy bardzo szczegółowe, w tym rzuty karne czy indywidualne osiągi piłkarzy. Poznaj je wszystkie i przyłącz się do piłkarskiej rywalizacji w LV BET. Skorzystaj też z atrakcyjnych promocji i bonusów oferowanych przez legalnego bukmachera, a Twoja zabawa będzie jeszcze bardziej emocjonująca.