Wybory parlamentarne 2023

Wybory parlamentarne 2023

Tym wydarzeniem żyje cała Polska! Zwolennicy obecnej władzy liczą na kolejne zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości, zaś opozycjoniści na zmiany. Kim będą przedstawiciele do Sejmu i Senatu w wyborach 2023? Poznaj szanse poszczególnych partii i polityków na wejście do Parlamentu i obstawiaj wyniki wyborów w zakładach bukmacherskich LV BET!

15 października 2023 r. odbędą się wybory parlamentarne do polskiego Sejmu i Senatu. Kampania wyborcza już się rozpoczęła i będzie trwała do samego końca, czyli do ciszy wyborczej. Poznaj najciekawsze zakłady oferowane przez legalnego bukmachera LV BET.

Zwycięzca wyborów parlamentarnych

Najważniejszym, ale też najpopularniejszym, jest zakład na zwycięzcę wyborów parlamentarnych w Polsce w 2023 r. Trzeba oczywiście wskazać partię, która zdobędzie najwięcej głosów. W sondażach przedwyborczych zdecydowanym faworytem jest Prawo i Sprawiedliwość. Partia rządząca wygrała wszystkie wybory w przeciągu ostatnich 8 lat i wciąż ma przewagę nad Koalicją Obywatelską. W połowie września wyniosła ona ok. 7-8 procent. Eksperci wskazują, że PIS nie będzie w stanie samodzielnie sprawować władzy i pytanie, z kim będzie zdolny stworzyć koalicję rządzącą. Mniejszy problem ze znalezieniem koalicjanta będzie miała za to Koalicja Obywatelska, która również w wynikach sondażowych zyskuje około 30 procent i więcej. Ważną informacją jest też wzrost poparcia dla KO w ostatnim czasie i łatwość stworzenia większości sejmowej z sojusznikami. Sondaże pokazują też, że w nadchodzących wyborach parlamentarnych progu nie osiągną Bezpartyjnie Samorządowcy i Polska Jest Jedna.

Zakłady na partie polityczne

To rynki, na która otrzymasz atrakcyjne kursy, ale też mogą być sporo podpowiedzi w postaci sondaży czy opinii politologów. W LV BET otrzymasz możliwości zakładów powyżej / poniżej w odniesieniu do uzyskanego poparcia.

Koalicja Obywatelska

Analitycy legalnego bukmachera LV BET wskazują, że poparcie dla Koalicji Obywatelskiej wyniesie poniżej 31 %. Po powrocie Donalda Tuska na krajową scenę notowania KO regularnie rosną. Jest on rasowym liderem, który porywa elektorat. Szansą na zmotywowanie niezdecydowanych jest też prowadzona kampania profrekwencyjna. Bukmacher LV BET wskazuje, że KO ostatecznie zyska poniżej 31 % poparcia. Kupon z ten typ postawisz z kursem 1.8, zaś obstawiając poparcie powyżej 31% kurs wyniesie 1.9.

Prawo i Sprawiedliwość

Bukmacherzy zgodnie obstawiają, że zbliżające się wybory wygra PiS. LV BET wskazuje, że to właśnie ta partia – jako jedyna – może przekroczyć granicę 36 %. Może, ale nie musi, bo na oba rynku otrzymasz kurs 1.85.

PiS od lat przewodzi w sondażach wyborczych, co przekłada się następnie na wyniki osiągane w wyborach. Co prawda w ostatnim czasie przewaga nad innymi partiami zmalała, jednak wciąż utrzymuje bezpieczną przewagę nad resztą stawki.

Ostatnie działania partii Jarosława Kaczyńskiego pokazują, że skupia się ona na odbieraniu głosów innym ugrupowaniom, a w szczególności Konfederacji i Trzeciej Drodze. Celuje m.in. w rolników czy kredytobiorców. Z drugiej strony rozpoczęła się afera wizowa z udziałem czołowych członków PiS, jednak na razie nie odbiła się ona zbytnio na notowaniach.

Konfederacja

Partia, na której czele stoją Sławomir Mentzen i Krzysztof Bosak. Dwaj młodzi politycy obiecują wielką rewolucję w polskiej polityce i walczą o poparcie wśród młodych ludzi. Rozpoczęcie kampanii wyszło im świetnie i podczas wakacji partia notowała wyniki na poziomie przekraczającym 15%. Co prawda w ostatnim czasie zaczęły one mocno spadać. Obecnie bukmacher LV BET oferuje wyrównany kurs na wynik tego ugrupowania. Obstawiać możesz poniżej / powyżej 11,5% i oba kupony postawisz z kursem 1.85. W pierwszych dwóch tygodniach września wynik Konfederacja wynosił średnio 9,7%. Zagroziło jej stanowisko PiS wobec zboża z Ukrainy. Jeden z jej liderów, Sławomir Mentzen słabo wypada również podczas debat, a szczególnie w starciu z Ryszardem Petru. A to potwierdza, że młodzi liderzy tej partii, nie mający politycznych wpływów, podczas październikowych wyborów nie będą w stanie skutecznie przeciwstawić rywalom. Eksperci i politolodzy wskazują, że wynik tej partii będzie wahał się od 7 do 11%.

Trzecia Droga

Koalicja dwóch partii, PSL i Polski 250, była nie lada zaskoczeniem na politycznej arenie. Teraz wspólnie zawalczą o przekroczenie progu 8%. Jak pokazują sondaże, zadanie to jednak nie będzie łatwe. Obie partie znane są z mocno umiarkowanych poglądów, ich elektorat jest jednak bardzo różny. Eksperci podkreślają, że oczekiwania liderów partii nie zostaną spełnione i notowania, zamiast wzrosnąć, spadły. Obecnie dają Trzeciej Drodze poparcie na poziomie nieco poniżej 9%. Ostatnie dni przyniosły Trzeciej Drodze spadek poparcia. Jeśli się on utrzyma koalicja albo wejdzie do Sejmu minimalnie przekraczając prób wyborczy, albo jej przedstawicieli zabraknie w najbliższej kadencji sejmu. W przypadku tej partii również może odbić się negatywnie fakt, iż Michał Kołodziejczyk znalazł się na listach KO. Bukmacher LV BET oferuje obecnie kurs 1.75 na uzyskanie wyniku poniżej 9,5 % przez Trzecią Drogę i 1.95 powyżej tego progu.

Lewica

Największa polska partia lewicowa wciąż balansuje na krawędzi. Jej szanse analitycy bukmachera LV BET określili jako A to oznacza, że jej przedstawiciele nie dostaną się do parlamentu.

Od dłuższego czasu próżno szukać jakichkolwiek oznak rewolucji w Lewicy. Sondaże pokazują jednak, że we wrześniu poparcie dla tej opcji wzrosło o 0,3%. To niewielkie wahania, które sprawiają, że partia ta jest najtrudniejsza do wytypowania. Analitycy bukmachera LV BET oferują obecnie kurs wynoszący 1.85 na dwa rynki – zarówno poniżej, jak i powyżej osiągnięcia poparcia na poziomie 8.5 %.

Zakłady specjalne

W zakładach bukmacherskich LV BET znajdziesz też wiele innych możliwości obstawiania wyborów parlamentarnych 2023. Poznaj zakłady specjalne – często poważne i odnoszące się do aktualnych wydarzeń, a czasami traktowanych z przymrużeniem oka. Jakie możliwości możesz obecnie znaleźć w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej? To najczęściej odpowiedzi tak lub nie na zdania, np.

ARTUR DZIAMBOR STARTUJĄCY Z LIST TRZECIEJ DROGI OTRZYMA MANDAT POSELSKI W WYBORACH PARLAMENTARNYCH 2023

MICHAŁ KOŁODZIEJCZAK, LIDER AGROUNII STARTUJĄCY DO PARLAMENTU Z LIST KOALICJI OBYWATELSKIEJ DO KOŃCA 2023 ROKU ZOSTANIE MINISTREM ROLNICTWA

ZJEDNOCZONA PRAWICA WYGRA WYBORY I DO KOŃCA 2023 UTWORZY RZĄD Z PSL PO ROZPADZIE TRZECIEJ DROGI

KRZYSZTOF BREJZA W ZWIĄZKU Z UJAWNIENIEM ZDJĘĆ WYBUCHU GRANATNIKA W SIEDZIBIE KGP DO KOŃCA 2023 ROKU ZOSTANIE SZEFEM MSWIA LUB MON

Nie tylko wyzwaniem, ale też świetną zabawą jest skorzystanie z takich rynków, jak:

„JEDYNKA” PIS W OPOLU PAWEŁ KUKIZ DO KOŃCA 2023 ROKU ZOSTANIE MINISTREM KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO, A NA ZAPRZYSIĘŻENIU W PAŁACU PREZYDENCKIM ZAŚPIEWA PIOSENKĘ SWOJEGO ZESPOŁU „PIERSI” „CAŁUJ MNIE”

Wybory parlamentarne 2023 są najgorętszym tematem w Polsce. Listy startowe w okręgach wyborczych zaskoczyły, a referendum ogólnokrajowe dodatkowo podgrzewa emocje. Kto dostanie się na czteroletnią kadencję sejmu i senatu? Oczywiście zachęcamy wziąć udział podczas głosowania 15 października 2023 r., ale też obstawienia przyszłych posłów i senatorów w zakładach bukmacherskich LV BET. Dokładną ofertę znajdziesz w serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej tego legalnego bukmachera. Postaw tam swoje kupony na wybory do sejmu i senatu już dziś!