Włochy – Walia | faza grupowa Euro 2020

Włochy – Walia | faza grupowa Euro 2020 / Euro 2021

Stadion Olimpico Di Roma 20 czerwca 2021 r. będzie gościł Walijczyków. Włosi na pewno wykorzystają atut własnego boiska. Eksperci wskazują, że w tym spotkaniu fazy grupowej Euro 2020 / Euro 2021 to południowcy są faworytem. Nie można jednak zapominać, że piłka nożna potrafi zaskoczyć. Historia pokazuje, że takie spotkanie zdarza się nieczęsto, a więc warto się jemu przyjrzeć i postawić swój kupon w zakładach bukmacherskich LV BET.

Grupa A rozegra mecze na dwóch odległych boiskach: w Rzymie i w Baku. Spotkanie Włochy – Walia będzie ostatnim meczem. Może więc okazać się, że 20 czerwca 2021 r. o godzinie 18.00 będzie drużyny będą znały wynik fazy grupowej lub wyjdą walczyć o przetrwanie w turnieju.

Historia meczów Włochy – Walia

Włoch i Walia spotykają się na boisku bardzo rzadko. Ostatni mecz tych reprezentacji odbył się aż w 2003 r. Podczas fazy grupowej mistrzostw Europy Włosi dosłownie roznieśli Walijczyków kończąc spotkanie z wynikiem 4:0. Rok wcześniej jednak to Walia była silniejsza (2:1). To jednak był wyjątek, bo przewaga Włoch widoczna była również w poprzednich latach – w 1999 r. Włosi wygrali 4:0, w 1998 r. 2:0, czy w 1996 r. 3:0.

Szanse na wygraną

Włochy to zdecydowany faworyt nie tylko spotkania z Walią, ale też grupy podczas Euro 2020 / Euro 2021. To potęga, której nie można niczego zarzucić. Osiemnastokrotnie brali udział w Mistrzostwach Świata i czterokrotnie zwyciężali. W Mistrzostwach Europy zaś brali udział dziesięciokrotnie, ale wygrali tylko raz i to w 1968 r. W 2000 r. i w 2012. r. byli zaś wicemistrzami. Obecnie co prawda reprezentacja tego kraju zmaga się z problemami, szczególnie wywołanymi koronawirusem. Do czerwcowych rozgrywek jednak jest jeszcze sporo czasu i można przypuszczać, że jeśli wszystko się ustabilizuje Włosi wyjdą na boisko w najwyższej formie. Tym bardziej, że w jej szeregach grają takie gwiazdy jak m.in. Ciro Immobile, Federico Bernardeschi, Lorenzo Insigne czy Gianluigi Donnarumma.

Niestety, w przypadku Walii nie można powiedzieć tego samego. Eliminacje była zdeterminowana, ale awans wywalczył dopiero w barażach. Drużyna prowadzona przez Ryana Giggsa ma dość mocny skład, ale nie taki jak przeciwnicy. Na boisku wystąpią najprawdopodobniej Aaron Ramsey, Gareth Bale, Chris Mepham czy Wayne Hennessey. W rozgrywkach udział może wziąć te Joe Allen, który w ostatnim czasie zmagał się z kontuzją.

Zakłady bukmacherskie na mecz Włochy – Walia

Sport jest nieprzewidywalny. Mimo mocnej dominacji Włochów nie oznacza to, że spotkanie ma z góry przewidziany wynik. To sprawia, że mecz Włochy – Walia może być ciekawym wyzwaniem nie tylko dla piłkarzy, ale też dla typerów. Legalny bukmacher LV BET przygotowuje wyjątkową ofertę na to spotkanie, ale też na inne mecze fazy grupowej Euro 2020 / Euro 2021.  Sprawdzaj regularnie jego ofertę, a nie przegapisz żadnej okazji do świetnej zabawy!