Turniej Poland Darts Masters 2024 | LV BET Blog

TURNIEJ PDC POLAND DARTS MASTERS 2024

The World Series of Darts wraca do Polski! Poland Darts Masters odbędzie się już w dniach 14-15 czerwca 2024 r. w PreZero Arenie Gliwice. Kto podejdzie do rywalizacji? Poznaj najważniejsze informacje o zawodach i obstawiaj darta w zakładach bukmacherskich LV BET!

DART CO RAZ BARDZIEJ POPULARNY W POLSCE

Turniej Poland Darts Masters 2024 | LV BET BlogZ roku na rok dart jest coraz bardziej popularny w Polsce. Sport ten już dawno wyszedł z klubów i barów oraz staje się profesjonalną rywalizacją. Wśród najlepszych zawodników świata występuje jeden Polak – Krzysztof Ratajski, którego występy śledzi wielu kibiców.

W 2023 r. zainaugurowano zawody Poland Darts Masters. Przy pełnych trybunach w Warszawie wygrał Michael van Gerwen. Bilety na to wydarzenie wyprzedały się w ciągu jednego dnia.

TURNIEJ Z SERII WORLD SERIES OF DARTS ZNÓW W POLSCE

Turniej powraca, a tym razem najlepsi dartowcy wystąpią w PreZero Arenie Gliwice. Do gry podejdzie osiem największych światowych gwiazd darta oraz ośmiu najlepszych zawodników z Europy Wschodniej. Wśród nich zobaczymy polską gwiazdę darto, Krzysztofa Ratajskiego czy Michael Smith, który wywalczył Mistrzostwo Świata w 2023 r. Poland Darts Masters jest szóstym i finałowym turniejem w harmonogramie World Series of Darts 2023.

KALENDARZ WORLD SERIES OF DARTS 2024

 • 18-19 stycznia 2024 r. – Bahrain Darts Masters (Sakhir, Bahrajn) – Luke Littleer
 • 26-27 stycznia 2024 r. – Dutch Darts Masters (Den Bosch, Holandia) – Michael van Gerwen
 • 31 maja – 2 czerwca 2024 r. – US Darts Masters (Nowy Jork, USA) – Rob Cross
 • 7-8 czerwca 2024 r. – Nordic Darts Masters (Kopenhaga, Dania) – Gerwyn Price
 • 14-15 czerwca 2024 r. – Poland Darts Masters (Gliwice, Polska)
 • 9-10 sierpnia 2024 r. – Australian Darts Masters (Wollongong, Australia)
 • 16-17 sierpnia 2024 r. – New Zeland Darts Masters (Hamilton, Nowa Zelandia)
 • 13-15 września 2024 r. – World Series of Darts Finals (Amsterdam, Holandia)

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE POLAND DARTS MASTERS

W puli nagród tegorocznego turnieju Poland Darts Masters znalazło się 60 000 funtów. Pieniądze te będą podzielone wśród najlepszych zawodników:

 • Zwycięzca – 20 000 funtów
 • Finał – 10 000 funtów
 • Ćwierćfinał – 5 000 funtów
 • 1. runda – 1 250 funtów

KIEDY ODBĘDZIĘ SIĘ POLAND DARTS MASTERS 2024

Turniej darta rozegrany będzie w dniach 14 i 15 czerwca 2024 r. w Warszawie. Inauguracyjna 16-osobowego turnieju pucharowego odbędzie się na COS Torwar w Warszawie.

PREZERO ARENA GLIWICE GOSPODARZEM POLAND DARTS MASTERS 2024

Gliwice Arena, znana ze względów sponsorskich jako PreZero Arena Gliwice, to wielofunkcyjna hala sportowa. Dla fanów oferuje 13 752 miejsc na swoich czterech trybunach i zapewnia miejsce dla do 17 178 widzów na głównej arenie. Jest jedną z największych sal rozrywkowych i sportowych w kraju.

To właśnie na Prezero Arena Gliwice odbył się w 2019 r. Konkurs Piosenki Eurowizji. W 2022 r. zaś można było oglądać Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn oraz fazę pucharową Mistrzostw Świata w piłce siatkowej kobiet.

PEŁNY HARMONOGRAM TURNIEJU POLAND DARTS MASTERS 2024

Godziny podane w czasie polskim (CEST):

 • Piątek (14.06), 19:00 – 1. runda
 • Sobota (15.06), 19:00 – ćwierćfinały, półfinały i finał

Zmagania zawodników w ramach Poland Darts Darts Masters 2024 będzie można oglądać dzięki transmisjom. Znajdziesz ją w Viaplay oraz w serwisie PDC.TV.

UCZESTNICY TURNIEJU POLAND DARTS MASTERS 2024

W Polsce powalczy światowa czołówka zawodników darta! Na jej czele stanie mistrz świata Michael Smith. Do rywalizacji przystąpi też zwycięzca finałów World Series of Darts Gerwyn Price i trzykrotny mistrz świata Michael van Gerwen. W stolicy Polski wystąpi też Rob Cross, mistrz świata z 2018 r., numer szósty na świecie Luke Humphries oraz duet z Premier League, czyli Dimitri Van den Bergh i Nathan Aspinall.

Do gry w Warszawie podejdzie też ośmiu czołowych przedstawicieli Europy Wschodniej. Numerem jeden będzie reprezentant Polski, Krzysztof Ratajski, zdobywca ośmiu tytułów rankingowych PDC. Ratajski ma za sobą świetny 2023 r. – został półfinalistą World Matchplay, a teraz po raz pierwszy zmierzy się na własnym terenie w turnieju PDC z dwoma innymi Polakami. Nasz kraj będą reprezentowali też Krzysztof Kciuk i Radek Szagański. W drużynie z Biało-czerwonymi wystąpią też: Chorwat Boris Krcmar oraz czeski duet Karel Sedlacek i Adam Gawlas. Oba dotarli niedawno do półfinału UK Open. Pozostałe dwa miejsca zostaną przydzielone zwycięzcom eliminacji w Polsce i na Węgrzech. Wywalczyli je Sebastian Białecki, Jacek Krupka i Gryorgy Jehirszki.

 • Zaproszeni przez PDC: Luke Humphries, Michael van Gerwen, Nathan Aspinall, Michael Smith, Rob Cross, Peter Wright, Luke Littler, Stephen Bunting (za Gerwyna Price’a).
 • Reprezentanci Europy Wschodniej: Krzysztof Ratajski, Radek Szagański, Adam Gawlas, Karel Sedlacek, Boris Krcmar, Sebastian Białecki, Jacek Krupka, Gryorgy Jehirszki

DRABINKA TURNIEJU W GLIWICACH

Swoje zmagania zawodnicy rozpoczną 14 czerwca w ramach pierwszej rundy. Ich zwycięzcy przejdą do ćwierćfinałów. Te wyeliminują z rywalizacji kolejną połowę sportowców. Po półfinałach, z udziałem 4 najlepszych graczy, będzie można obejrzeć wielki finał!

BILETY NA TURNIEJ PDC POLAND DARTS MASTERS 2024

Przedsprzedaż biletów na Poland Darts Masters rozpoczęła się 20 listopada 2023 r., a dzień później bilety trafiły do regularnej sprzedaży. Można je kupić dzięki platformie eBilet.pl.

TYPY I ZAKŁADY BUKMACHERSKIE NA TURNIEJ POLAND DARTS MASTERS 2024

Rywalizacja z ośmioma reprezentantami Europy Wschodniej i ośmioma najlepszymi zawodnikami świata będzie się w ramach Poland Darts Masters na Prezero Arena Gliwice. Kibicowanie elicie darta może być bardzo fascynujące! Możesz odwiedzić gliwicką arenę, ale też obejrzeć transmisję w zaciszu Twojego domu. Niezależnie od czasu i miejsca możesz obstawiać wyniki tego emocjonującego sportu. Poznaj dostępne możliwości w serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej LV BET. Legalny bukmacher oferuje szeroki wybór rynków i atrakcyjne kursy bukmacherskie, dzięki którym masz szansę na wysokie wygrane! Sprawdź aktualne bonusy bukmacherskie LV BET!

DART W LV BET

Zakład na zwycięzcę, handicapy, poniżej/powyżej – to tylko niektóre z typów dostępnych w LV BET na darta. Aby postawić pewne kupony, warto wcześniej się odpowiednio przygotować. Na co zwrócić uwagę? Sprawdź ranking graczy, śledź ich formę, ale też sięgnij po statystyki head to head oraz z poprzedniej edycji turnieju. Ważna jest też ranga zawodów oraz oferowana wygrana – zawodnicy zachowują najlepszą formę na największe i najważniejsze turnieje. Podejmij wyzwanie i typuj zwycięzców Poland Darts Masters w LV BET!