Silesia Marathon 2023

Silesia Marathon 2023

1 października 2023 r. odbędzie się 15. Silesia Marathon, a także biegi towarzyszące, którymi będzie półmaraton oraz ultramaraton. To największa impreza biegowa w tej części kraju Na listach startowych widnieje już ponad pół tysiąca nazwisk miłośników biegania. Kto wygra i zapisze się w historii zawodów? Obstawiaj wyniki rywalizacji biegowej w zakładach bukmacherskich LV BET.

Silesia Marathon – co musisz wiedzieć?

Jedno z najważniejszych i największych wydarzeń sportowych na Śląsku, czyli Silesia Marathon wystartuje już po raz 15. Jego historia rozpoczęła się w 2005 r., gdy organizatorzy zorganizowali Półmaraton 4Energy. Do rywalizacji w Katowicach przystąpiło ponad 400 osób, co pokazało, że taka impreza jest potrzebna. Z roku na rok przybywało chętnych do rywalizacji biegaczy i od 2009 r. po raz pierwszy pobiegli na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów. Wystartowali spod bram Stadionu Śląskiego, a finiszować przy katowickim “Spodku”. W 2019 r. do królewskiego dystansu i półmaratonu dołączył kolejny, najdłuższy dystans – ultramaraton rozgrywany na 50. kilometrowej trasie. Jak będzie wyglądała tegoroczna edycja Silesia Marathon?

Program wydarzenia Silesia Marathon 2023

Poznaj dokładny przebieg imprezy, a nie przegapisz żadnego wydarzenia, które możesz typować w zakładach bukmacherskich LV BET!

1 października 2023 r.

 • godz. 7.30 – Start Silesia Ultramarathon
 • godz. 8.00 – Start Silesia Marathon (elita i grupa A)
 • godz. 8.05 – Start Silesia Marathon (grupa B)
 • godz. 9.40 – Start Silesia Półmaraton (grupa A)
 • godz. 9.45 – Start Silesia Półmaraton (grupa B)
 • godz. 9.50 – Start Silesia Półmaraton (grupa C)
 • godz. 9.40 – Otwarcie Stadionu Śląskiego dla publiczności
 • ok. godz. 10.15 – Finisz pierwszego zawodnika Silesia Marathon na bieżni Stadionu Śląskiego
 • godz. 12.15 – Dekoracja zwycięzców w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn: maraton, półmaraton, ultramaraton; najszybszy mieszkaniec/mieszkanka województwa śląskiego, rywalizacja o Puchar Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego w maratonie, półmaratonie i ultramaratonie, najszybszy Polak/Polka w maratonie
 • godz. 14.15 – Zakończenie biegu Silesia Marathon i biegów towarzyszących

Trasa biegu Silesia Marathon 2023

Organizatorzy wydarzenia opublikowali już dokładną trasę, po której przebiegną w tym roku biegacze. Wystartują tradycyjnie spod Stadionu Śląskiego, a następnie przebiegną przez cztery śląskie miasta:

 • Katowice
 • Siemianowice Śląskie
 • Mysłowice
 • Chorzów

Meta biegu znajdzie się na Stadionie Śląskim.

W ramach tegorocznego wydarzenia zorganizowane zostaną biegi na trzech dystansach. Biegacze do wyboru mają:

 • bieg główny, czyli jubileuszowy 15. Silesia Marathon
 • 18. Silesia Półmaraton
 • 5. Silesia Ultramarathon

Dzięki temu każdy zawodnik może dostosować swoje wyzwanie do umiejętności i kondycji.

Uczestnicy Silesia Maraton 2023

Organizatorzy spodziwają się, że w Silesia Marathon 2023 pobiegnie około 6000 biegaczy z kilkudziesięciu krajów świata, m.in. Argentyny, Australii, Włoch, Czech, Izraela, Kore, Tajwanu czy Stanów Zjednoczonych. Na dokładne nazwiska uczestników tegorocznych zmagań trzeba jeszcze poczekać.

Rekordzistą trasy maratonu jest Andrzej Rogiewicz, który pokonał królewski dystans z czasem 2:19:07.

A kto stanął na podium w ubiegłej edycji wydarzenia?

Maraton:

 • kategoria open
 1. Rogiewicz Andrzej
 2. Drożdż Damian
 3. Piela Stanisław
 • kobiety
 1. Bodnar Anna
 2. Golba Kasia
 3. Moravcoca Koleta

Półmaraton:

 1. Mrówka Mateusz
 2. Pawełczak Mateusz
 3. Żochowski Daniel

Ultramaraton:

 1. Inglot Filip
 2. Sobas Jacek
 3. Jańczak Filip

Typy i zakłady bukmacherskie na biegi w LV BET

Legalny bukmacher LV BET towarzyszy najważniejszym wydarzeniom sportowym na świecie i w Polsce. Jedną z nich będzie gościł Stadion Śląski. Kto znajdzie się pierwszy na mecie maratonu? Kto zwycięży półmaraton? Swoje typy bukmacherskie na wyniki Silesian Marathon będziesz mógł postawić w LV BET! Dostępne możliwości poznasz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Poznaj je i postaw swoje szczęśliwe kupony! Nie zapomnij też skorzystać z promocji i bonusów, dzięki którym będziesz miał szanse na dłuższą grę i wyższe wygrane.

Obstawianie biegów w LV BET

Jak obstawiać biegi w zakładach bukmacherskich? Poddaj analizie jak największą liczbę informacji o zawodnikach – ich formie i motywacjach, ostatnio osiąganych wynikach, ale też umiejętności radzenia sobie ze stresem i zastanymi warunkami atmosferycznymi. Jesienna aura może nie sprzyjać biegaczom pochodzącym z Afryki, a większe szanse na triumf mają Europejczycy. Przeanalizuj listę startową, zawodników i postaw swoje typy na biegi w zakładach bukmacherskich LV BET!