Regaty Żeglarskie Nord Cup

Regaty Żeglarskie Nord Cup

To będzie wielkie święto polskiego żeglarstwa! Lotos Nord Cup Gdańsk skupi wokół siebie najlepszych zawodników. Obok dużych jachtów morskich wystąpią też inne klasy: Delphia 24, RS 21, Star, Nautica 450, Hobie Cat 14 i 16, Europa, 470 i L’Equipe. A to nie koniec atrakcji! Na jakie emocje jeszcze mogą liczyć fani żeglarstwa? Poznaj najważniejsze informacje o regatach żeglarskich Nord Cup 2023 i obstawiaj zwycięzców w zakładach bukmacherskich LV BET!

Regaty Nord CUP Gdańsk 2023 najważniejsze informacje

Pierwsza edycja regat odbyła się w 2006 r. Na starcie w Jastarni stanęło 217 jachtów. Nord Cup powracał od tej pory na Bałtyk co roku. Wydarzenie to stało się wprost żeglarskim świętem. W 2009 r. odbyła się IV edycja regat Nord Cup, a do organizatorów dołączył AZS Galion. Żeglarskie zmagania przeniesiono z Jastarni do nowego miejsca, a dokładniej Mariny Galion w gdańskich Górkach Zachodnich.  Ta baza regat istnieje do dziś.

O popularności regat świadczy m.in. wciąż rosnąca frekwencja. LOTOS Nord Cup Gdańsk 2021 udział wzięło 1200 zawodników. Ilu zamelduje się w tym roku? Przekonamy się już wkrótce. Tegoroczna impreza LOTOS Nord Cup 2022 odbędzie się w dniach 24 czerwca – 9 lipca 2023 r.

Kto startuje w regatach Nord CUP?

Organizatorzy nie podali jeszcze listy zawodników, którzy wystartują w tegorocznych regatach. Jak zapowiadają – nie zabraknie atrakcji dla młodych i starszych wielbicieli morza. Udział w imprezie mogą wziąć początkujący żeglarze, trenujący zawodnicy i utytułowani żeglarze.

Harmonogram Regat Nord CUP Gdańsk 2023

23-25 czerwca B8 Race

24-25 czerwca OSF

24-26 czerwca Windfoil, Europa, Finn, Hobie Cat 14 i 16

27-29 czerwca ILCA 4, 6 i 7

30 czerwca – 2 lipca 420, 470, L’Equipe

1-2 lipca Nord CUP Classic ORC, KWR i Open oraz Delphia 24

4-6 lipca Optimist A i B

7-9 lipca Micro, 29er, 49er/FX, Słonka Mistrzostwa Polski

8-9 lipca Korsarz

W ilu klasach startują zawodnicy Nord CUP 2023?

Żeglarskie zmagania rozpoczną się w ostatni piątek czerwca wyścigiem morskim B8 Race o długości 120Mm. Sportowcy udadzą się z Gdańska – Górek Zachodnich do Platformy Wiertniczej B8 i tą samą trasą powrócą. Dzień później wystartują inne klasy walczące o punkty Pucharu Polski i w Mistrzostwach Polski.

Żeglarze będą mogli powalczyć także w Mistrzostwach Zatoki Gdańskiej.  Będą one podzielone na dwie części – wyścig Orvaldi B8 Race, w dwa weekendy wyścigowe. Na trasie pojawią się też klasy Flying Dutchman i Moth. W rywalizacji udział wezmą również najmłodsi wielbiciele żeglarstwa, czyli klasa Optimist GR. A i GR B. Rozegrane zostaną także Międzynarodowe Mistrzostwa Polski klasy Micro.

W samo południe soboty drugiego weekendu wystartuje Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna. W tym wydarzeniu wystartują żeglarze na jachtach jednokadłubowych, katamaranach oraz deskarze z żaglem lub latawcem.

Obstawianie żeglarstwa w LV BET

Żeglarskie Regaty Nord Cup Gdańsk to jedno z wydarzeń, które możesz obstawiać w zakładach bukmacherskich LV BET. Jak w każdym sporcie pewne typowanie wymaga odpowiedniego przygotowania. Znajomość zawodników, załóg czy zasad rywalizacji jest więc niezbędne, jeśli chcesz. obstawiać to wydarzenie. Mateusz Kusznierewicz czy Piotr Kula – tych żeglarzy zna cała Polska. Kto dołączy do ich wyjątkowego grona?

Zakłady bukmacherskie na Regaty Żeglarskie Nord Cup

Wspaniałe żeglarskie wydarzenie już wkrótce zawita nad polska część Bałtyku. Wyścig i zawodników będzie gościł Gdańsk. Dzięki LV BET nie musisz nawet wychodzić z domu, aby poczuć sportowe emocje. Zajrzyj do serwisu internetowego lub aplikacji mobilnej LV BET. Legalny bukmacher umożliwi Ci obstawianie rywalizacji żeglarzy i wygraną!