Maroko – Portugalia na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 2022

Maroko – Portugalia na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 2022

Ostatnią parę ćwierćfinałową na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 2022 stworzyły reprezentacje Maroko oraz Portugalii. Lwy Atlasu już teraz zasługują na miano największej sensacji na tym turnieju. Wygrali bardzo trudną grupę, a ponadto jako jedyny underdog wygrali swój mecz na etapie ćwierćfinałów, uzupełniając naprawdę zacne grono. Portugalia będzie jednak dużo trudniejszym i wymagającym rywalem, aniżeli niemrawa Hiszpania grająca bez polotu i pomysłu.

Maroko na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 2022

Był to kolejny mecz z cyklu – setki podań nic nie dają. Hiszpanie grali bez polotu i nie potrafili stworzyć żadnych klarownych sytuacji. Dopiero w końcówce regulaminowego czasu gry podjęli odważniejsze próby, ale Maroko doskonale radziło sobie w defensywie. Rozstrzygnięcia nie przyniosła także dogrywka, choć oba zespoły miały tu swoją piłkę meczową. W całym meczu Hiszpania wymieniła 1041 podań i oddała zaledwie jeden (!) celny strzał na bramkę. Marokańczycy w światło bramki trafiali trzykrotnie, chociaż wymienili trzy razy mniej podań. To tyle, jeśli chodzi o hiszpańską tiki-takę. Hiszpanom nie udało się trafić do bramki także w rzutach karnych. Mylili się kolejno: Sarabia, Soler, Busquets. Dwa strzały Hiszpanów wybronił niezawodny Bono. Po stronie Maroko spudłował Benoun, ale trafiali: Sabiri, Ziyech, Hakimi.

Portugalia na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 2022

Portugalia w 1/8 finału bezlitośnie rozprawiła się ze Szwajcarią. Był to pokaz pięknej i składnej gry. Na ogromne słowa uznania zasłużył Fernando Santos, selekcjoner Portugalii. Postanowił on usadzić na ławce Cristiano Ronaldo, a w jego miejsce desygnował do gry Goncalo Ramosa. Zawodnik Benfici Lizbona odwdzięczył się hat-trickiem. Bramki po stronie Portugalii zdobywali również: Pepe, Guerreiro oraz wprowadzony w drugiej połowie Leao. Honorowe trafienie dla Szwajcarii zanotował Akanji. Cristiano Ronaldo, który otrzymał swoją szansę w drugiej połowie, rad nierad, musi zaakceptować fakt, że bez niego w składzie Portugalia zagrała najlepszy mecz na tym Mundialu.

Gdzie oglądać transmisję meczu Maroko – Portugalia?

Spotkanie Maroko – Portugalia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2022 będzie można oglądać już 10 grudnia. Transmisja z tego meczu będzie dostępna na kanałach Telewizji Polskiej, w TVP 1 oraz TVP Sport. Fani będą mogli również oglądać mecz za pośrednictwem streamu online dostępnego na stronie internetowej oraz w aplikacji TVP Sport. Początek meczu Maroko – Portugalia zaplanowano na godz. 16:00, a wcześniej rozpocznie się studio przedmeczowe.

Analizy i typy bukmacherskie na mecz Maroko – Portugalia

Po porywającym spotkaniu przeciwko Szwajcarii, notowania Portugalii wśród kibiców znacząco wzrosły. To właśnie Portugalczycy będą mocnym faworytem tego spotkania. Maroko na tym turnieju nie zwykło sobie jednak nic robić z tego, że to rywal jest faworytem. Remis z Chorwacją, zwycięstwo z Belgią w fazie grupowej, a następnie wygrana z Hiszpanią po rzutach karnych. Lwy Atlasu należą do grona niepokonanych zespołów na tym turnieju, czego nie można powiedzieć o Portugalii, która przegrała z Koreą Południową w fazie grupowej. Maroko dysponuje naprawdę zdyscyplinowaną i twardą defensywną, ale na ich niekorzyść działa czas – to oni w meczu 1/8 finału musieli spędzić na boisku ponad 30 minut więcej od swoich kolejnych rywali.

Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022 i mecz Maroko – Portugalia w LV BET

W serwisie legalnego bukmachera LV BET możesz już obstawiać zakłady bukmacherskie na mecz Maroko – Portugalia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2022. Lwy Atlasu osiągnęły już swój historyczny sukces i nie muszą nic więcej – w meczu z Portugalią mogą jedynie sprawić kolejną niespodziankę. Faworytem meczu jest Portugalia, której zwycięstwo można obstawić po kursie 1,67. Kurs na Maroko oscyluje w granicy 5,85 natomiast remis to kurs 3,85. Bogaty wybór zakładów na mecz Maroko – Portugalia w LV BET pozwoli typerom z dużą swobodą typować przebieg spotkania.