Hokejowe Mistrzostwa Świata elity w Pradze i Ostrawie | LV BET Blog

HOKEJOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA ELITY 2024

Od 10 do 26 maja 2024 r. w Czechach rozgrywane będą hokejowe Mistrzostwa Świata elity. W gronie najlepszych drużyn zobaczymy pierwszy raz od 22 lat reprezentację Polski. Z kim zmierzą się Biało-Czerwoni podczas tego turnieju? Poznaj najważniejsze informacje o mistrzowskim turnieju i postaw swoje typy na faworytów w LV BET!

MISJA CZECHY 2024, CZYLI NAJWAŻNIEJSZE INORMACJE DOTYCZĄCE HOKEJOWYCH MŚ ELITY

Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie mężczyzn to coroczny turniej międzynarodowy w hokeju na lodzie mężczyzn. Jego organizatorem jest Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF). Najwięcej zwycięstw na koncie mają drużyny:

Drużyna Ilość medali MŚ Medale złote Medale srebrne Medale brązowe
Kanada  53 medale 28 złotych 16 srebrnych 9 brązowych
ZSRR / Rosja (łącznie) 47 medali 27 złotych 10 srebrnych 10 brązowych
Czechosłowacja / Czechy (łącznie) 47 medali 12 złotych 13 srebrnych 22 brązowych
Szwecja 47 medali 11 złotych 19 srebrnych 17 brązowych
Finlandia 16 medali 4 złote 9 srebrnych 3 brązowych

Fani hokeja na lodzie czekają już na kolejne wydarzenie na światowym poziomie. Poznaj najważniejsze informacje o tym wydarzeniu i rozpocznij przygotowania do typowania w zakładach bukmacherskich LV BET!

GDZIE I KIEDY ODBĘDĄ SIĘ HOKEJOWE MŚ 2024

Hokejowe Mistrzostwa Świata elity w Pradze i Ostrawie | LV BET BlogPo raz trzeci w historii najlepsi hokeiści świata powalczą o mistrzowski tytuł w Czechach. Warto pamiętać, że w czasach Czechosłowacji rozgrywki te odbywały się w tym kraju ośmiokrotnie. Wcześniej zawodnicy występowali w Pradze i Bratysławie. Tym również areną zmagań będzie stolica państwa oraz Ostrawa. Na praskim lodowisku w O2 Arenie swoje mecze rozgrywać będzie grupa B. Polacy wraz z pozostałymi uczestnikami grupy A powalczą zaledwie kilkanaście kilometrów od granicy.

Turniejowe mecze rozegrane będą w dniach od 10 do 26 maja 2024 r. To właśnie wtedy będziemy mogli śledzić reprezentacje narodowe na żywo, ale też skorzystać z obstawiania live.

OFICJALNA MASKOTKA MISTRZOSTW ŚWIATA 2024

Tegoroczna oficjalna maskotka, przedstawia narodowych „bohaterów”. Są to dwa króliki ze znanej kreskówki, ubrane w kompletny sprzęt hokejowy. Nazywają się Bob i Bobek i mieszkają w kapeluszu czarodzieja. W czechosłowackiej telewizji bohaterowie tej kreskówki są obecni od 1979 r. Ich autorem jest znany czeski artysta, ilustrator, rysownik i reżyser filmów animowanych Vladimír Jiránek.

REPREZENTACJA POLSKI – OSTATNI WYSTĘP POLAKÓW NA MŚ HOKEJOWEJ ELITY

Hokejowa reprezentacja Polski powraca do rywalizacji z najlepszymi drużynami hokejowymi na świecie po ponad 21 latach przerwy (od 2002 r.). Trener reprezentacji Polski Roberta Kalabera wraz z podopiecznymi wywalczyli awans do elity w 2022 r., co zyskało miano historycznego wydarzenia.

Od 26 kwietnia do 1 maja 2022 r. na Stadionie Zimowym w Tychach rozgrywane były mistrzostwa świata dywizji IB w hokeju na lodzie. Biało-czerwoni zmierzyli się z Estonią, Ukrainą, Serbią i Japonią. Wygrali ze wszystkimi rywalami i zajęli pierwsze miejsce w grupie. Najwięcej trudności sprawił mecz z Ukrainą, który zakończył się dopiero po rzutach karnych.

Tabela hokejowych mistrzostw świata dywizji IB:

Miejsce Liczba punktów Bilans bramkowy
1. Polska 10 pkt bramki: 18-4
2. Japonia 9 pkt bramki: 23-9
3. Ukraina 7 pkt bramki: 19-11
4. Estonia 3 pkt. bramki: 9-20
5. Serbia 0 pkt bramki: 4-29

PODZIAŁ GRUP MISTRZOSTW ŚWIATA ELITY 2024

16 zespołów, które dostały się do głównej rywalizacji, podzielonych zostało na dwie grupy. To właśnie w ich ramach zmierzą się hokeiści. Cztery najlepsze zespoły awansują do ćwierćfinałów, kolejne trzy powalczą o utrzymanie w elicie, a najsłabsza reprezentacja z każdej w grup spadnie do dywizji I grupy A

GRUPA A

Polska, Stany Zjednoczone, Niemcy, Szwecja, Słowacja, Łotwa, Francja, Kazachstan 

GRUPA B

Kanada, Finlandia, Szwajcaria, Czechy, Dania, Norwegia, Austria i Wielka Brytania

SZCZEGÓŁOWY TERMINARZ MŚ W HOKEJU NA LODZIE 2024

Jak wygląda harmonogram mistrzowskich rozgrywek w Czechach?

Termin Etap turnieju
10 – 21 maja 2024 r Faza grupowa
23 maja 2924 r Ćwierćfinały
25 maja 2024 r Półfinały
26 maja 2024 r Finał i mecz o 3. miejsce

Z KIM I KIEDY ZAGRA POLSKA

Kiedy można będzie śledzić rozgrywki polskich hokeistów na żywo?

  • 11 maja 2024 r. (sobota) | Polska — Łotwa — godz. 16.20
  • 12 maja 2024 r. (niedziela) | Szwecja — Polska — godz. 20.20
  • 14 maja 2024 r. (wtorek) | Polska — Francja — godz. 20.20
  • 15 maja 2024 r. (środa) | Słowacja — Polska — godz. 20:20
  • 17 maja 2024 r. (piątek) | Polska — Stany Zjednoczone — godz. 20:20
  • 18 maja 2024 r. (sobota) | Niemcy — Polska — godz. 16:20
  • 20 maja 2024 r. (poniedziałek) | Kazachstan — Polska — godz. 20:20

GDZIE KUPIĆ BILETY NA MECZE MISTRZOSTW ŚWIATA

Bilety są dostępne w sprzedaży od 10 października 2023 r. Można je kupić na stronnie www.iihf.com. Organizator przygotował bilety w kilku kategoriach cenowych, w pakietach jednodniowych oraz na poszczególne mecze.

TYPY I ZAKŁADY BUKMACHERSKIE NA MŚ W HOKEJU NA LODZIE W LV BET

Najwyższe miejsce w historii w Mistrzostwach Świata reprezentacja Polski zajęła w 1931 r. Czempionat rozgrywany był w Krynicy-Zdrój. Teraz szans na powtórzenie tego sukcesu zespół praktycznie nie ma. Polska ma ujemny bilans bezpośrednich meczów ze wszystkimi drużynami w grupie. Utrzymanie się w elicie będzie niezwykle trudnym wyzwaniem. Czy drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera sprawi nam niespodziankę?

Swoje typy bukmacherskie na wszystkie mecze rozegrane przez uczestników mistrzostw możesz postawić w zakładach bukmacherskich. Poznaj je w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej tego legalnego bukmachera. Jesteś gotowy na podjęcie wyzwania?

OBSTAWIANIE HOKEJA W LV BET

Przed rozpoczęciem obstawiania warto odpowiednio się przygotować. Pamiętaj, aby nie kierować się uczuciami. Owszem, każdy Polak życzy Biało-czerwonym jak najlepszych wyników, jednak wygrywanie w zakładach bukmacherskich wymaga trzeźwego patrzenia i realnego określenia szans na wygraną. Już dziś możesz obstawiać faworytów w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej LV BET. Według analityków reprezentacja naszego kraju ma najmniejsze szans na wygraną (kurs 300). Wśród faworytów znajdują się natomiast: Kanada (kurs 3.7), Finlandia (kurs 4.1), Szwecja (kurs 5.3), Czechy (kurs6.25) USA (kurs 7.75) i Szwajcaria (kurs 9.5). Pozostali uczestnicy mają znacznie mniejsze szanse, np. Niemcy kurs 17czy Słowacja kurs 31.

Rozpocznij już dziś swoją analizę bukmacherską i postaw tylko pewne kupony na ulubione reprezentacje w LV BET!