Grupy Mistrzostw Świata Elity w hokeju na lodzie | LV BET Blog

HOKEJOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA ELITY 2024: PODZIAŁ NA GRUPY

Już w maju w Czechach rozegrane będą hokejowe Mistrzostwa Świata elity. Do grona najlepszych powróciła polska reprezentacja, chociaż w jej przypadku każda wygrana będzie sporym sukcesem. Jak będzie wyglądała czeska rywalizacja? Kto jest głównym faworytem do zwycięstwa? Obstawiaj hokejowe mistrzostwa ww zakładach bukmacherskich LV BET.

GRUPY MISTRZOSTW ŚWIATA W HOKEJU NA LODZIE W CZECHACH CZECHY

Grupy Mistrzostw Świata Elity w hokeju na lodzie | LV BET Blog16 najlepszych hokejowych drużyn świata powalczy ze sobą w maju 2024 r. w Pradze i Ostrawie. Stawka tych spotkań będzie wysoka – tytuł Mistrza Świata w hokeju na lodzi!

88 edycja turnieju będzie wyjątkowa dla polskich hokeistów oraz kibiców. Po 22 latach przerwy Polacy znów zagrają w elicie. Po raz ostatni walczyli w 2002 r. w Szwecji. Po pierwszy i ostatni tytuł w swojej historii sięgnęli wtedy Słowacy. W polskiej drużynie zagrali m.in. Tomasz Jaworski, Sebastian Łabuz, Mariusz Duleba, Sebastian Gonera i Łukasz Sokół, Pysz, Czerkawski, Oliwa, Laszkiewicz, Płachta. Biało-czerwoni ostatecznie zajęli 14. miejsce. Gdyby nie fakt, że ostatnia w turnieju Japonia miało zagwarantowane prawo udziału w kolejnym turnieju rangi mistrzowskiej z automatu, to Polacy i Włosi spadli do niższej dywizji. 

Reprezentanci Polski podchodzą do turnieju z dużym dystansem. Cieszą się z awansu, jednak zdają sobie sprawę z tego, że mają małe szanse na wygraną z najlepszymi. Sam trener Robert Kalaber powiedział, że nie będzie miało znaczenia, kto będzie rywalem, bo każdy z uczestników dla Biało-czerwonych bardzo trudnym przeciwnikiem. Jego zespół czaiłby powalczyć na lodowisku z takimi rywalami, jak Kanada czy Stany Zjednoczone. Byłaby to największa przygoda, bo drużyny te są oparte na zawodnikach grających w lidze NHL.

Hokejowe mistrzostwa świata na lodzie odbędą się w dniach 10-26 maja 2024 r. Rywalizacja rozpocznie się od meczów grupowych, które będą rozgrywane do 21 maja. Spotkania ćwierćfinałowe zaplanowane są dwa dni później, a półfinały – 25 maja. Mecze o medale zaś będzie można oglądać na zakończenie rozgrywek, czyli na 26 maja 2024 r.

Sprawdź najnowszy lvbet kod promocyjny i skorzystaj z naszej oferty powitalnej!

TERMINARZ MECZÓW POLAKÓW

 • 11 maja 2024 r. | godz. 16.20 (sobota) Polska — Łotwa
 • 12 maja 2024 r. | godz. 20.20 (niedziela) Szwecja — Polska
 • 14 maja 2024 r. | godz. 20.20 (wtorek) Polska — Francja
 • 15 maja 2024 r. | godz. 20.20 (środa) Słowacja — Polska
 • 17 maja 2024 r. | godz. 20.20 (piątek) Polska — Stany Zjednoczone
 • 18 maja 2024 r. | godz. 16.20 (sobota) Niemcy — Polska
 • 20 maja 2024 r. | godz. 20.20 (poniedziałek) Kazachstan — Polska

W zbliżającym się turnieju MŚ nie zagrają reprezentacje Rosji i Białousi. Decyzją nternational Ice Hockey Federation (IIHF) kraje te zostały wykluczone z uwagi na agresję zbrojną na Ukrainę. Już wiadomo, że Białoruś i Rosja nie wezmą udziału również w mistrzostwach świata 2025 ani w zaplanowanym na sierpień turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich.

Ogromne emocje związane z mistrzostwami i związkami zawodników z Rosją można dostrzec obecnie w Słowacji. Tamtejszy Związek Hokeja na Lodzie (SZLH) tuż po inwazji rosyjskich wojsk na Ukrainę podjął decyzję, na mocy które żaden zawodnik, występujący na co dzień w KHL nie może występować w drużynie narodowej. Czy oby na pewno będzie się ona opłacała słowackiej kadrze? Na ostateczne decyzje i skład zespołu poczekamy zapewne do samego turnieju.

GRUPA A

Mecze grupy A odbędą się w Ostrawie.

Uczestnicy: Stany Zjednoczone, Niemcy, Szwecja, Słowacja, Łotwa, Francja, Kazachstan, Polska.

GRUPA B

Spotkania grupy B rozegrane będą w Pradze.

Uczestnicy: Kanada, Finlandia, Szwajcaria, Czechy, Dania, Norwegia, Austria, Wielka Brytania.

AKTUALNY RANKING DRUŻYN NARODOWYCH W KLASYFIKACJI IIHF

Polska drużyna zajmuje obecnie 22. miejsce w rankingu IIHF. Klasyfikacja ta bierze pod uwagę drużyny z całego świata i określa ich pozycję w danym sezonie. Najsilniejsze zespoły mają więc największe szanse na zwycięstwo w mistrzostwach.

 1. Kanada – 4150 pkt.
 2. Finlandia – 4080 pkt.
 3. Rosja – 4050 pkt.
 4. USA – 3940 pkt.
 5. Niemcy – 3835 pkt.
 6. Szwecja – 3800 pkt.
 7. Szwajcaria – 3775 pkt.
 8. Czechy – 3735 pkt.
 9. Słowacja – 2690 pkt.
 10. Łotwa – 3610 pkt.
 11. Dania – 3500 pkt.
 12. Norwegia – 3270 pkt.
 13. Francja – 3240 pkt.
 14. Białoruś – 3175 pkt.
 15. Kazachstan – 3170 pkt.
 16. Austria – 3135 pkt.
 17. Słowenia – 2990 pkt.
 18. Włochy – 2970 pkt.
 19. Węgry – 2950 pkt.
 20. Wielka Brytania – 2945 pkt.
 21. Korea Płd. – 2805 pkt.
 22. Polska – 2790 pkt.

OKIEM REDAKCJI: FAWORYCI DO ZDOBYCIA TYTUŁU MISTRZA ŚWIATA ELITY W HOKEJU NA LODZIE

Jedną z drużyn, która na każdym dużym turnieju jest wymieniana jako główny faworyt do walki o tytuł, to Szwecja. O mistrzostwo ma szansę powalczyć z Kanadyjczykami, Czechami, Amerykanami czy Finami. Już dziś w LV BET możesz obstawić drużyny, które mają największe szanse na miejsce w TOP 3 MŚ.

TYPY BUKMACHERA LV BET

 • Kanada – kurs 1.4
 • Finlandia – kurs 1.57
 • Szwecja – kurs 1.82
 • Czechy – kurs 2.1
 • USA – kurs 2.37
 • Szwajcaria – kurs 3
 • Niemcy – kurs 6

Wytypuje też zwycięzców grup. Tu jednak została ograniczona możliwość stawiana kuponów – nie postawisz ich na najmocniejsze drużyny w każdej z grup, czyli Kanadę i USA. W grupie A największe szanse na triumf ma Finlandia (kurs 3) oraz Czechy (kurs 4), a w grupie B Szwecja (kurs 2) oraz Niemcy (kurs 7).

TYPY I ZAKŁADY BUKMACHERSKIE NA HOKEJOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA ELITY 2024

Gdzie obstawiać hokej? Poznaj ofertę zakładów bukmacherskich LV BET! To miejsce, w którym znajdziesz najlepsze możliwości – szeroki wybór rynków oraz atrakcyjne kursy. Nie zapomnij też skorzystać z promocji i bonusów, dzięki którym Twoja zabawa będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Swoje szczęśliwe kupony postawisz bez wychodzenia z domu – wystarczy, że skorzystasz z serwisu internetowego lub aplikacji mobilnej LV BET, a rozpoczniesz swoją grę!

HOKEJ NA LODZIE W LV BET

Zwycięzca meczu, dokładny wyniki, mniej/więcej, strzelec bramki, kary – to tylko niektóre z wydarzeń na hokej dostępnych w zakładach bukmacherskich. Aby postawić pewne typy nie zapomnij przeprowadzić dokładnej analizy bukmacherskiej. Sprawdź wspominany ranking reprezentacji, ich wcześniejsze wyniki, w tym porównanie H2H oraz zwróć uwagę na aktualną formę i możliwości poszczególnych zawodników oraz całych drużyn. Dzięki temu zminimalizujesz ponoszone ryzyko i postawisz tylko pewne typy na hokej na lodzie w LV BET!