Hokejowa Liga Mistrzów (2023/2024)

Hokejowa Liga Mistrzów (2023/2024)

Walka o tytuł najlepszej drużyny hokejowej już się zaczęła! W nowym formacie rozgrywek Champions Hockey League powalczą wyłącznie najlepsze zespoły. Kto sięgnie po mistrzowski tytuł? Poznaj najważniejsze informacje o Hokejowej Lidze Mistrzów i postaw swoje typy na hokej w zakładach bukmacherskich LV BET.

Najważniejsze informacje o Hokejowej Lidze Mistrzów

W sezonie 2023/2024 rozegrana zostanie jubileuszowa, 10. edycja Hokejowej Ligi Mistrzów. To europejski, klubowy turniej hokeja na lodzie. Jego organizatorem jest IIHF. Udział w zmaganiach biorą najlepsze męskie zespoły, czyli zajmujące czołowe miejsca w ligach krajowych. Są to najbardziej prestiżowe zmagania hokejowe w Europie.

W tym roku rozgrywki przyjmą inny format rozgrywek niż znany do tej pory. Do gry podeszło mniej drużyn. Ich liczba została zmniejszona z 32 do 24 drużyn. Wcześniejsza faza grupowa została zastąpiona sezonem zasadniczym. Uczestnicy rozegrają po sześć meczów, przy czym drużyny zostaną sklasyfikowane w klasyfikacji generalnej. Najlepsza 16 awansowała do fazy play-off.

Sezon zasadniczy rozpoczął się od losowania. Drużyny zostały podzielone na cztery koszyki, po sześć w każdym. Rozstawienie ich było uzależnione od ich osiągnięć w ligach krajowych oraz pozycji danej ligi w rankingu ligi CHL.

W rozpoczynającym się sezonie hokejowej Ligi Mistrzów nie wystąpi polski zespół. Po reorganizacji rozgrywek Polska nie dostała żadnej z pięciu „dzikich kart”. Polska federacja zdecydowała, że mistrz kraju weźmie udział w rywalizacji o Puchar Kontynentalny. W poprzedniej edycji 2022/23 LM Polskę reprezentowały dwa zespoły: mistrz kraju GKS Katowice i Comarch Cracovia Kraków, który rok wcześniej zdobył Puchar Kontynentalny. GKS był czwarty w swojej grupie, a Comarch – trzeci.

Hokejowa Liga Mistrzów powstała w 2008 r. Po pierwszy tytuł sięgnęły „Lwy” z Zurychu. W następnym sezonie rozgrywki zostały zawieszone z powodów finansowych. Na ich reaktywację trzeba było poczekać do 2014 r. Oprócz GKSu Katowice i Comarch Cracovii w zawodach udział wzięły jeszcze GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie. Żadnej polskiej drużynie nie udało się wywalczyć awansu do fazy pucharowej.

HLM drużyny biorące udział

Do głównych rozgrywek dostały się 24 zespoły z 11 państw. Aby zagrać w mistrzowskim turnieju każdy z nich musiał spełnić jeden z pięciu warunków: zdobyć Mistrzostwo Ligi Mistrzów 2022/2023, Mistrzostwo swojego kraju, odnieść zwycięstwo, zostać wicemistrzem lub zająć trzecie miejsce w sezonie zasadniczym.

Uczestnicy HLM 2023/2024:

 1. Tappara (Finlandia) – zwycięzca HLM 2022/2023
 2. Vaxio Lakers (Szwecja) – mistrz kraju
 3. Skeellleefteae AIK (Szwecja) – wicemistrz sezonu zasadniczego
 4. Farieestad BK (Szwecja) – trzecie miejsce w sezonie zasadniczym
 5. Serveette Genewa (Szwajcaria) – mistrz kraju
 6. EHC Biel (Szwajcaria) – wicemistrz sezonu zasadniczego
 7. Rapperswil-Jona Lakers (Szwajcaria) – trzecie miejsce sezonu zasadniczego
 8. EHC Red Bull Monachium (Niemcy) – mistrz kraju
 9. ERC Ingolstadt (Niemcy) – wicemistrz sezonu zasadniczego
 10. Adler Mannheim (Niemcy) – trzecie miejsce sezonu zasadniczego
 11. Ilves (Finlandia) – wicemistrz sezonu zasadniczego
 12. Lukko (Finlandia) – trzecie miejsce sezonu zasadniczego
 13. Pelicans Lathi (Finlandia) – czwarte miejsce sezonu zasadniczego
 14. HC Ocelari Trzyniec (Czechy) – mistrz kraju
 15. Dynamo Pardubice (Czechy) – mistrz sezonu zasadniczego
 16. Vitkovice Ridera (Czechy) – wicemistrz sezonu zasadniczego
 17. EC Red Bull Salzburg (Austria) – mistrz kraju
 18. HC Bolzano (Włochy) – mistrz sezonu zasadniczego
 19. HC Innsbruck (Austria) – trzecie miejsce sezonu zasadniczego
 20. Aalborg Pirates (Austria) – mistrz kraju
 21. Rouen Dragons (Francja) – mistrz kraju
 22. Stavanger Oilers (Norwegia) – mistrz kraju
 23. HC Kosice (Słowacja) – mistrz kraju
 24. Belfast Giants (Wielka Brytania) – zwycięzca sezonu zasadniczego 2022/2023

Harmonogram rozgrywek Hokejowej Ligi Mistrzów

Najlepsze drużyny Europy rozpoczęły zmagania od fazy grupowej. Mecze rozpoczęły się 31 sierpnia, a zakończyła 18 października 2023 r. Zwycięzcy przeszli do dalej i zagrają w fazie pucharowej. Sprawdź dokładny harmonogram rozgrywek, a nie ominiesz żadnego meczu w zakładach bukmacherskich LV BET!

Faza pucharowa:

 • 1/8 finału – pierwszy mecz: 14-15 listopada 2023 r., drugi mecz: 21-22 listopada 2023 r.
 • Ćwierćfinały – pierwszy mecz: 5-6 grudzień 2023 r., drugi mecz: 12 grudzień 2023 r.
 • Półfinały – 9-10 stycznia 2024 r., drugi mecz: 16-17 stycznia 2024 r.
 • Finał – 20 lutego 2024 r.

Hokejowa Liga Mistrzów faworyci

Największą sensacją fazy grupowej jest brak awansu do fazy pucharowej broniącej mistrzowskiego tytułu drużyna Tappary Tampere. To właśnie ten zespół wygrał ubiegłoroczną ligę, wygrywając finał na wyjeździe ze szwedzkim zespołem Lulea HF 3:2. Mistrzowie Finlandii w ostatniej kolejce tegorocznych rozgrywek musieli wygrać na wyjeździe z EHC Biel-Bienne, dzięki czemu awansowaliby do najlepszej szesnastki. Po pierwszej tercji prowadzili 2:0, ale ostatecznie Szwajcarzy wygrali 6:3 i to oni awansowali do fazy pucharowej.

W najlepszej szesnastce znalazł się za to zespół Ocelari Trzyniec, w którym występuje Polak, Kamil Wałęga.

To jednak nie koniec niespodzianek – poza HC Innsbruck do rozgrywek ICE HL nie awansował ani RB Salzburg, ani HC Bolzano. Awansu z fazy zasadniczej nie osiągnęła żadna z pięciu ekip, które otrzymały „dziką kartę”. Mowa o zespołach Belfast Giants, Dragons de Rouen, Stavanger Oilser, Aalborg Pirates i HC Kosice.

Hokejowa Liga Mistrzów obstawianie

Postawienie pewnych typów bukmacherskich na hokej jest wynikiem odpowiedniego przygotowania. Znajomość zasad turnieju i jego uczestników to podstawa. Składy, forma zawodników, możliwości w przyszłych spotkaniach, ale też wyniki wcześniejszych rywalizacji – te dane pozwolą na zminimalizowanie ponoszonego ryzyka i wygraną podczas Champions Hockey League!

Zakłady na hokej w LV BET

Legalny bukmacher LV BET oferuje zakłady bukmacherskie na wszystkie najważniejsze wydarzenia hokejowe na świecie! Wśród nich nie może zabraknąć Hokejowej Ligi Mistrzów. Swoje typ bukmacherskie na to wydarzenie postawisz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. To właśnie tam poznasz dostępne rynki, wysokość oferowanych kursów oraz zawrzesz kupony. Nie zapomnij zajrzeć również do zakładki z promocjami, dzięki którym będziesz miał szansę na jeszcze wyższe wygrane. Jesteś gotowy na nowe wyzwanie? Podejmij je w LV BET!