Gala XTB KSW 94 | LV BET Blog

GALA XTB KSW 94 W GDAŃSKU

Już w maju organizacja KSW zawita do Trójmiasta. Na gdańskiej ERGO Arenie odbędzie się gala KSW 94. Sprawdź, jakie zestawienia zawiera karta walk i kto wystąpi 11 maja 2024 r. Obstawiaj wyniki pojedynków MMA w zakładach bukmacherskich LV BET.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O GALI XTB KSW 94

Gala XTB KSW 94 | LV BET BlogJuż w maju 2024 r. organizacja KSW po raz dziesiąty w historii zawita do ERGO ARENY. Karta walk XTB KSW 94 nie jest jeszcze zapełniona, chociaż znamy już większość planowanych starć. W walce wieczoru zapowiedziany jest rewanżowe starcie Adriana Bartosińskiego z Andrzejem Grzebykiem, a stawką tego pojedynku będzie pas wagi półśredniej. Do obrony tytułu podejdzie Bartosiński, który wygrał przez poddanie w drugiej rundzie.

Podczas tego wieczoru będzie można też obejrzeć walkę o tymczasowy pas wagi piórkowej, w której udział weźmie Robert Ruchała (9-1, 1 KO, 3 Sub), numer jeden rankingu tej kategorii wagowej oraz Patryk Kaczmarczyk (11-2, 3 KO, 2 Sub), zajmujący drugie miejsce w rankingu organizacji. Największe emocje fanów wywołuje jednak długo wyczekiwany pojedynek w królewskiej kategorii wagowej – Arkadiusz Wrzosek (4-0, 2 KO, 1 Sub) vs. Artur Szpilka (2-0, 2 KO). Starcie to było już kilkukrotnie przekładane. Wszystko wskazuje na to, że w końcu je zobaczymy!

Gala była początkowo planowana w późniejszym terminie. Organizatorzy jednak przesunęli jej termin i XTB KSW 94 odbędzie się w sobotę 11 maja 2024 r.

Sprawdź najnowszy lvbet kod promocyjny i skorzystaj z naszej oferty powitalnej!

UCZESTNICY GALI KSW 93 W GDAŃSKIEJ ERGO ARENIE

Po raz trzeci w oktagonie zmierza się Robert Ruchała i Patryk Kaczmarczyk. Starcie odbędzie si w randze mistrzowskiej. Pierwszy pojedynek tych fighterów był amatorski, a wygrał go Kaczmarczyk. W rewanżu, który odbył się na gali XTB KSW 64, triumfował Ruchała. Zwycięstwo to otworzyło mu wiele dróg – wygrał trzy kolejne starcia w oktagonie, zdobył tymczasowy pas mistrzowski, a na koniec zmierzył się z championem, Salahdine’em Parnasse’em, W sierpniu zeszłego roku musiał uznać wyższość Francuza. Była to pierwsza porażka Polaka w zawodowej karierze. Patryk Kaczmarczyk zaś od rewanżowego pojedynku stoczył w oktagonie pięć walk, z czego cztery wygrał. W ostatniej z nich dał niesamowity popis umiejętności – pokonał znacznie bardziej doświadczonego Daniela Rutkowskiego. Do zbliżającego się pojedynku podejdzie na fali trzech wygranych z rzędu.

Pozostałych zawodników, którzy wystąpią podczas gali XTB KSW 94 poznasz w karcie walk.

WYCZEKIWANA WALKA ARTUR SZPILKA – ARKADIUSZ WRZOSEK

O tym pojedynku mówi się od dawna! Pomysł zestawienia tych fighterów w oktagonie pojawił się od razu, gdy obaj zawodnicy weszli do organizacji KSW. Pierwsze podejście do ich konfrontacji miało miejsce na początku 2023 r., a Wrzosek i Szpilka mieli powalczyć na gali XTB KSW 78. Nie doszło do niej z powodu kontuzji pleców byłego pięściarza. Kolejną próbę podjęto pod koniec roku, ale i tym razem plany pokrzyżowały problemy zdrowotne Szpilki. Wszystko wskazuje na to, że teraz jest gotowy do rywalizacji z Arkadiuszem Wrzoskiem!

Szpila podejdzie do konfrontacji po dwóch walkach w okrągłej klatce. W pierwszej z nich znokautował Siergieja Radczenkę, a w drugiej pokonał Mariusza Pudzianowskiego. Wrzosek zaś w polskiej organizacji KSW stoczył cztery walki. Po efektownym pojedynku i pokonaniu Tomasza Sarary zwyciężał jeszcze trzy razy: z Tomášem Možnym, poddał Bogdana Stoicę i znokautował Ivana Vitasovicia.

KARTA WALK GALI XTB KSW 94

9 pojedynków zostało ogłoszonych w karcie walk gali XTB KSW 94! Sprawdzaj rozpiskę imprezy regularnie, bo to właśnie w niej pojawiają się wszystkie zmiany zawodników. Kto powalczy w ErgoArenie?

MAIN EVENT KSW 94

  • 77,1 kg – Adrian Bartosiński (15-0) vs Andrzej Grzebyk (21-6) – walka o pas

CO-MAIN EVENT KSW 94

  • 120,2 kg – Arkadiusz Wrzosek (4-0) vs Artur Szpilka (3-0)

KARTA GŁÓWNA KSW 94

  • 65,8 kg – Robert Ruchała (9-1) vs Patryk Kaczmarczyk (11-2) – walka o tymczasowy pas
  • 65,8 kg – Kacper Formela (17-4) vs Ahmed Villa (12-4-1, 1 NC)
  • 83,9 kg – Michał Michalski (11-5) vs Bartosz Leśko (13-4-2)
  • 65,8 kg – Danu Tărchilă (7-2) vs Dawid Kareta (5-3)
  • 120,2 kg – Filip Stawowy (10-4) vs Ivan Vitasović (12-6-1)

KARTA WSTĘPNA KSW 94

  • 61,2 kg – Islam Djabrailov (10-5) vs TBA
  • 120,2 kg – Patryk Tołkaczewski (0-1) vs Michał Turyński (0-0)

GDZIE OGLĄDAĆ GALE XTB KSW 94

Wydarzenia organizowane przez KSW można śledzić online dzięki transmisji na platformie Viaplay, która posiada prawa do transmitowania gal KSW na wyłączność. Istnieje również możliwość wykupienia PPV na stronie kswtv.com – w zależności od wybranego pakietu cena wynosi od 40,99 zł do 45,99 zł.

TYPY I ZAKŁADY BUKMACHERSKIE NA GALĘ XTB KSW 94

Zwycięzca pojedynku – to najpopularniejszy zakład na MMA dostępny w zakładach bukmacherskich. Swoje szczęśliwe kupony postawisz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej LV BET.

OKIEM REDAKCJI: FAWORYCI WALK NA GALI KSW 94

Starcie Wrzosek vs Szpilka w klatce to jeden z najciekawszych pojedynków gali XTB KSW 94. Faworytem tej konfrontacji będzie Wrzosek. Kto jeszcze ma szansę na wygraną? Ruchała jest faworytem spotkania z Kaczmarczykiem, Tarchila z Karetą. Bartosiński powinien bez problemu pokonać Grzebyka, a Leśko – Michalskiego. Analitycy bukmachera obstawiają zwycięstwo Formela z Vilą i Tołkaczewsskiego z Turyńskim. Najbardziej wyrównane szanse w walce ma Stawowy i Vitasovic.  

MMA W LV BET

Mieszane sporty walki mają stałe grono fanów, którzy śledzą walki, ale też typerów, którzy obstawiają wyniki fighterów w zakładach bukmacherskich. Aby postawić pewne kupony niezbędna jest szeroka wiedza o zawodnikach. Przeprowadź analizę bukmacherską – poznaj wcześniejsze osiągi uczestników pojedynków, ich obecną formę, sprawdź sposób przygotowania oraz jakość treningów. Pamiętaj, że powrót do oktagonu po kontuzji zawsze obarczony jest dodatkowym ryzykiem. Skąd pozyskiwać informacje o zawodnikach? Oprócz informacji organizatorów czy opinii sportowych ekspertów regularnie zaglądaj do serwisów społecznych. To właśnie w nich sztaby i sami fighterzy z chęcią dzielą się najświeższymi informacjami. Wszystkie te informacje pozwolą Ci na określenie szans na wygraną i postawienie pewnych typów na MMA w zakładach bukmacherskich LV BET!